به همت مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری؛

پوستر دومین جشنواره مادرانه در مزار شهدای گمنام رونمایی شد

کد خبر : 3102211 آذر 1400اخبار 0
از دومین جشنواره مادرانه به همت مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری در مزار شهدای گمنام رونمایی شد
پوستر دومین جشنواره مادرانه در مزار شهدای گمنام رونمایی شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، آیین رونمایی از پوستر دومین جشنواره مادرانه در محل گلزار شهدای گمنام و در جوار امامزاده یحیی ساری برگزار شد.

 

در این مراسم که باحضور آرش دانش فعال فرهنگی مذهبی و مسئول امور فرهنگی دفتر آیت ا... جوادی آملی و اعضاء کارگروه بانوان شهرداری ساری و سازمانهای تابعه به واسطه برکت شهدای گمنام با شکوه خاصی برگزار شد ؛راحله حاحیان مشاور شهردار و مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری ساری با اعلام خبر آغاز به کار دبیرخانه دومین جشنواره مادرانه ؛ تصریح کرد : این جشنواره که با موضوع نامه ای به بانو حصرت فاطمه الزهرا(س) برای دومین سال پیاپی برگزار میشود با هدف تعمیق گفتمان دینی و اشاعه سیره زندگی دخت نبی اکرم (ص) پیگیری خواهد شد. بعد از اجرا موفق و استقبال بی نظیر مردم در اولین دوره برگزاری در سال جاری نیز برگزار خواهد شد تا به برکت اهداف برگزاری این جشنواره؛ بار دیگر هماوردی با حضور بانوان توانمند و نخبه شکل گیرد.

 

وی افزود: این جشنواره با محوریت و موضوعات بصیرت و بینش فاطمی؛ اخلاق و معرفت فاطمی؛ عبادت و زهد فاطمی؛ حجاب و عفاف فاطمی؛ ولایت پذیری و جهاد فاطمی؛ نقش زن و مادر در اجتماع و خانواده؛ نقش زن در تربیت خانواده ای سالم و همسرانه و مادرانه از تمامی علاقمندان برای حضور و مشارکت در این بزمگاه دعوت بعمل می آورد .

 

راحله حاجیان ضمن بیان اهمیت پاسداشت فرهنگ بومی و محلی استان تصریح کرد؛ همواره تلاش می کنیم تا در تمامی برنامه ها و مراسم از ظرفیت مردمی برای اعتلای فرهنگ بومی و محلی استفاده کنیم از این رو این جشنواره در دو بخش نثر ادبی و ویژه که شامل زبان بومی و محلی می باشد برگزار خواهد شد .

 

مشاور شهردار ساری با اعلام مهلت ارسال آثار در بازه زمانی ۱۵ دی تا ۳ بهمن ماه اذعان کرد؛ برای شرکت در این جشنواره هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و علاقمندان می توانند با توجه به سن در دو رده ۷ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا شرکت کنند‌.

 

راحله حاجیان گفت: اثار ارسالی به جشنواره که از طریق دو روش صندوق پستی به شماره ۴۸۱۴۸۹۶۶۴۶ و یا ایمیل به نشانی madarane.name@yahoo.com به دبیرخانه ارسال میشود توسط تیمی مجرب با حضور صاحب نظران و اهل قلم استان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام آرش دانش فعال فرهنگی مذهبی و مسئول امور فرهنگی دفتر آیت ا... جوادی آملی طی سخنانی با اشاره به حدیث حضرت فاطمه زهرا (س ) درخصوص اهمیت تلاوت قرآن ، تکریم پدر و مادر و انفاق اظهار داشت : اقدام شایسته مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری در برگزاری دومین جشنواره ادبی مادرانه ستودنی است و این حرکت فرهنگی نشان دهنده دقت در مباحث فرهنگی و دغدغه مندی در این حوزه می باشد .

 

وی با اشاره به تاثیر این قبیل جشنواره در جهت دهی فرهنگی در جامعه ، اظهار داشت : جریان فرهنگی و اثر گذاری آن با گذشت زمان ، ملموس خواهد بود .

 

این فعال فرهنگی – مذهبی خروجی جشنواره موصوف را در باور ، توجه به یک امر اخلاقی ، مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی بنام خانواده که در راس آن والدین و بالاترین نقطه آن مادر قرار دارد ؛ عنوان کرد و نقش مادران را در تربیت جامعه بی بدیل دانست و افزود : هسته مرکزی جامعه خانواده است که در مرکز این هسته مادر قرار دارد و رفتار و باورهای مادر در تربیت فرزندان نقش موثری دارد .

 

وی گفت : جشنواره مادرانه می تواند تحرک و تلنگری برای مادران جامعه در تربیت نسلی باشد که در نوک پیکان تهدید از سوی معاندین نظام برای انحراف و خارج شدن از دین ، باور و اعتقاد با برنامه ریزی های پرهزینه هستند

 

وی در پایان با اشاره به احادیث حضرت فاطمه زهرا (س) درخصوص توجه به مادر و مقام مادر گفت : نتایج این ادای احترام برخورداری از نعمت های الهی است و این جشنواره توجه به هدف متعالی که همان سوق دادن نوجوانان و فرزندان جامعه بسوی کمال و بهشت است؛ می باشد .

در پایان، از پوستر دومین جشنواره مادرانه رونمایی شد.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید