پوستر دومین جشنواره مادرانه در مزار شهدای گمنام رونمایی شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، آیین رونمایی از پوستر دومین جشنواره مادرانه در محل گلزار شهدای گمنام و در جوار امامزاده یحیی ساری برگزار شد.

 

در این مراسم که باحضور آرش دانش فعال فرهنگی مذهبی و مسئول امور فرهنگی دفتر آیت ا... جوادی آملی و اعضاء کارگروه بانوان شهرداری ساری و سازمانهای تابعه به واسطه برکت شهدای گمنام با شکوه خاصی برگزار شد ؛راحله حاحیان مشاور شهردار و مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری ساری با اعلام خبر آغاز به کار دبیرخانه دومین جشنواره مادرانه ؛ تصریح کرد : این جشنواره که با موضوع نامه ای به بانو حصرت فاطمه الزهرا(س) برای دومین سال پیاپی برگزار میشود با هدف تعمیق گفتمان دینی و اشاعه سیره زندگی دخت نبی اکرم (ص) پیگیری خواهد شد. بعد از اجرا موفق و استقبال بی نظیر مردم در اولین دوره برگزاری در سال جاری نیز برگزار خواهد شد تا به برکت اهداف برگزاری این جشنواره؛ بار دیگر هماوردی با حضور بانوان توانمند و نخبه شکل گیرد.

 

وی افزود: این جشنواره با محوریت و موضوعات بصیرت و بینش فاطمی؛ اخلاق و معرفت فاطمی؛ عبادت و زهد فاطمی؛ حجاب و عفاف فاطمی؛ ولایت پذیری و جهاد فاطمی؛ نقش زن و مادر در اجتماع و خانواده؛ نقش زن در تربیت خانواده ای سالم و همسرانه و مادرانه از تمامی علاقمندان برای حضور و مشارکت در این بزمگاه دعوت بعمل می آورد .

 

راحله حاجیان ضمن بیان اهمیت پاسداشت فرهنگ بومی و محلی استان تصریح کرد؛ همواره تلاش می کنیم تا در تمامی برنامه ها و مراسم از ظرفیت مردمی برای اعتلای فرهنگ بومی و محلی استفاده کنیم از این رو این جشنواره در دو بخش نثر ادبی و ویژه که شامل زبان بومی و محلی می باشد برگزار خواهد شد .

 

مشاور شهردار ساری با اعلام مهلت ارسال آثار در بازه زمانی ۱۵ دی تا ۳ بهمن ماه اذعان کرد؛ برای شرکت در این جشنواره هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و علاقمندان می توانند با توجه به سن در دو رده ۷ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا شرکت کنند‌.

 

راحله حاجیان گفت: اثار ارسالی به جشنواره که از طریق دو روش صندوق پستی به شماره ۴۸۱۴۸۹۶۶۴۶ و یا ایمیل به نشانی madarane.name@yahoo.com به دبیرخانه ارسال میشود توسط تیمی مجرب با حضور صاحب نظران و اهل قلم استان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام آرش دانش فعال فرهنگی مذهبی و مسئول امور فرهنگی دفتر آیت ا... جوادی آملی طی سخنانی با اشاره به حدیث حضرت فاطمه زهرا (س ) درخصوص اهمیت تلاوت قرآن ، تکریم پدر و مادر و انفاق اظهار داشت : اقدام شایسته مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری در برگزاری دومین جشنواره ادبی مادرانه ستودنی است و این حرکت فرهنگی نشان دهنده دقت در مباحث فرهنگی و دغدغه مندی در این حوزه می باشد .

 

وی با اشاره به تاثیر این قبیل جشنواره در جهت دهی فرهنگی در جامعه ، اظهار داشت : جریان فرهنگی و اثر گذاری آن با گذشت زمان ، ملموس خواهد بود .

 

این فعال فرهنگی – مذهبی خروجی جشنواره موصوف را در باور ، توجه به یک امر اخلاقی ، مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی بنام خانواده که در راس آن والدین و بالاترین نقطه آن مادر قرار دارد ؛ عنوان کرد و نقش مادران را در تربیت جامعه بی بدیل دانست و افزود : هسته مرکزی جامعه خانواده است که در مرکز این هسته مادر قرار دارد و رفتار و باورهای مادر در تربیت فرزندان نقش موثری دارد .

 

وی گفت : جشنواره مادرانه می تواند تحرک و تلنگری برای مادران جامعه در تربیت نسلی باشد که در نوک پیکان تهدید از سوی معاندین نظام برای انحراف و خارج شدن از دین ، باور و اعتقاد با برنامه ریزی های پرهزینه هستند

 

وی در پایان با اشاره به احادیث حضرت فاطمه زهرا (س) درخصوص توجه به مادر و مقام مادر گفت : نتایج این ادای احترام برخورداری از نعمت های الهی است و این جشنواره توجه به هدف متعالی که همان سوق دادن نوجوانان و فرزندان جامعه بسوی کمال و بهشت است؛ می باشد .

در پایان، از پوستر دومین جشنواره مادرانه رونمایی شد.

چاپ محتويات