رئیس اداره ممیزی املاک شهرداری ساری خبر داد:

آغاز طرح تجدید ممیزی شهر ساری از ابتدای سال جاری

کد خبر : 4055531 اردیبهشت 1401اخبار 0
مژگان رمضان پور رئیس اداره ممیزی املاک شهرداری ساری گفت: آخرین ممیزی شهر ساری در سال 1396 انجام شده و از ابتدای سال جاری طرح تجدید ممیزی شهر ساری آغاز شده است.
آغاز طرح تجدید ممیزی شهر ساری از ابتدای سال جاری

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، مژگان رمضان‌پور رئیس اداره ممیزی املاک شهرداری اظهار کرد: در عصر حاضر مدیریت امور شهرها از نظر وسعت و کثرت جمعیت، بدون دسترسی سریع به منابع اطلاعاتی دقیق و صحیح امکان پذیر نیست.

 

وی در بیان منظور از توسعه شهرها، افزود: توسعه فقط به معنای افزایش وسعت نبوده بلکه توسعه خدمات شهری بر اساس برنامه‌ریزی‌های فنی و اصولی را شامل می‌شود.

 

رئیس اداره ممیزی املاک شهرداری ساری گفت: از این رو  طبق ماده 9 قانون نوسازی و عمران شهری مصوب سال 47 وزارت کشور، شهرداری ها موظف هستند هر پنج سال، یکبار ممیزی املاک را به انجام برسانند.

 

این مسئول تصریح کرد:آخرین ممیزی شهر ساری در سال 1396 انجام شده و از ابتدای سال جاری طرح تجدید ممیزی شهر ساری آغاز شده است.

 

رمضان‌پور ادامه داد: در این طرح، شناسائی املاک، نوع کاربری و تغییرات و تمامی اطلاعاتی که در حوزه های مختلف شهری مورد نیاز است به طور میدانی جمع آوری شده و پس از مراحل ثبت، جهت اجرای طرح های جامع و تفصیلی و تصمیم‌گیری مدیریت شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد:از ویژگی‌های طرح تجدید ممیزی شهر ساری در سال 1401 این  است که با تکیه بر دانش و توانمندی کارشناسان ممیزی شهرداری ساری و با ملاحظات آخرین قوانین و تحولات شهرسازی در قالبی نو و با استفاده از شیوه های نوین علمی انجام می پذیرد.

 

وی با بیان اینکه کارشناسان ممیزی با توجه به کاهش شیوع و همه گیری کرونا با مراجعه به درب منازل از مالکان و شهروندان، اسناد مربوط به ملک از جمله پروانه ساختمانی، پایان کار، قبوض آب و برق و... را جهت مشاهده و ثبت اطلاعات لازم درخواست کرده و در مواردی که لازم باشد مساحت املاک را نیز جهت بررسی اندازه گیری می‌کنند، افزود: از آنجایی که طبق تبصره 1 ماده 2 قانون نوسازی و عمران شهری اطلاعات ممیزی پایه اخذ عوارض است، ممیزی املاک در افزایش درآمد شهرداری موثر بوده و همچنین به دلیل اینکه این منابع درآمدی صرف رفاه شهروندان و ارائه خدمات شهری می‎‌شود در ارتقای زندگی شهروندی نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

رمضان‌پور با اشاره به اینکه  در پروژه تجدید ممیزی، شناسائی املاک تفکیکی و تجمیعی، جمع آوری مشکلات موجود در سطح شهر به موازات ممیزی املاک، شناسائی زمین های خالی و تفکیک شده مجاز و غیرمجاز، به روز رسانی اطلاعات واحدهای مسکونی و تجاری مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که به دلیل تخلف دارای مغایرت باشند به کمیسیون ماده صد ارجاع می‌شوند، گفت: در این راستا تاکنون بیش از 1035 ملک و پرونده دارای مغایرت در مناطق چهار گانه شهرداری شناسایی شده است.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید