پیام مشترک:

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن

کد خبر : 315912 بهمن 1400اخبار 0
پرویز شعبانی رییس شورای اسلامی شهر و جواد طالبی شهردار ساری در پیامی فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن را تبریک گفتند. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، متن پیام به این شرح است:
پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن

 

بسمه تعالی

 

مَن أَحَبَّ فاطِمَهَ ابنَتی فَهُوَ فِی الجَنَّهِ مَعی (پیامبر اکرمص)

 

بیستم جمادی الثانی، سالروز میلاد برترین بانوی بهشت، حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان روز زن و گرامیداشت مقام رفیع مادر، نامگذاری شده است. بانویی که برای همه انسان ها الگو و نمونه است.

 

در این روز، خانه پیامبر اکرم(ص) به‌ نور ستاره ای روشن شد که‌ روشنایی‌ وی تا قیامت‌ متجلی است؛ کوثر قرآن و گوهر خلقتی که به واسطه میلادش، شمیم عطر بهشت جلوه گری می کند.

 

زندگی حضرت زهرا(س) مشحون است از اعتقاد راسخ، ایمان مستحکم و افکار و اندیشه های بلندی که خدمت به خلق و تلاش برای تحقق حیات طیبه، سرلوحه آن قرار دارد؛ او کسی بود که در لبیک به ندای ولایی حضرت سول اکرم(ص)، و حمایت از ولی زمان خویش مولای متقیان علی بن ابیطالب(ع)، پیشقدم بود و با کلمات و سَکَناتش درس خدامحوری، دینداری و ولایت‌پذیری را برای همیشه‌ی تاریخ به آیندگان آموخت.

 

به راستی نامگذاری روز ولادت بانوی بی همتای عالم حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز مادر و روز زن، تقارنی شایسته است چراکه این روز بزرگ، بهانه ای برای قدردانی از زحمات، تلاش ها و فداکاری های مادران و زنانی است که در کنار نقش پر اهمیت خانواده، دوشادوش مردان در جامعه گام بر می دارند.

 

اینجانبان سالروز میلاد خجسته بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و پاسداشت مقام والای زن را به تمامی مادران و بانوان شهرمان و همکاران ارجمند در مجموعه مدیریت شهری، خصوصاً بانوانی که هم در سنگر خانه و خانواده و هم در محیط جامعه به خدمت مشغولند تبریک عرض می نماییم و سلامتی و بهروزی و آنان را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

       

                                                پرویز شعبانی                                                        جواد طالبی

                                 رییس شورای اسلامی شهر ساری                                           شهردار ساری 

 

 

 

 

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید