معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ساری خبرداد

تدوین کمیته‌های تخصصی نظام پیشنهادات در شهرداری ساری

کد خبر : 2920723 شهریور 1400اخبار 0
حسن کلانتری معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ساری گفت: در ساختار جدید نظام پیشنهادات، کمیته‌های تخصصی پنج‌گانه تدوین کردیم و پیشنهادات با کارشناسی به کمیته مرتبط ارسال و بررسی می‌شود
تدوین کمیته‌های تخصصی نظام پیشنهادات در شهرداری ساری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، حسن کلانتری معاون برنامه ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری مرکز استان؛ با اشاره به راه اندازی نظام پیشنهادات اظهار کرد: نظام پیشنهادات شهرداری ساری فقط برای استفاده از نظرات همکاران در سالیان گذشته راه‌اندازی شد.

 

وی با بیان اینکه مدیریت شهرها بر پایه مشارکت شهروندان است، افزود: بر همین اساس از سال 1397 عموم شهروندان به این سامانه دسترسی دارند و پذیرای پیشنهادات و ایده‌ها نو و خلاقانه شهروندان هستیم.

 

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ساری با اشاره به اینکه وجود این بستر برای ارائه دیدگاه‌ها و اندیشه‌های مختلف، مزایای بسیاری را برای مجموعه شهرداری و شهروندان به همراه دارد، گفت: احترام به مردم و آگاهی از ایده و نظر شهروندان، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری و پیگیری، افزایش سطح رضایتمندی و مواردی از این دست، از مزیت‌های استقرار نظام پیشنهادات است.

 

این مسئول تصریح کرد: ضرورت ایجاد بستری سازمان‌یافته برای فراهم کردن امکان ارائه نظرات و پیشنهادها توسط کارکنان و شهروندان، در بسیاری از مستندات قانونی و دستوالعمل‌های ابلاغی مراجع بالادستی مورد تایید و تاکید قرار گرفته است.

 

کلانتری با اشاره به اینکه برای مشارکت شهروندان در نظام پیشنهادات، نیازمند اطلاع‌رسانی و تبیین گسترده در این زمینه هستیم، ادامه داد: اکنون جایگاه نظام پیشنهادات در توسعه تا حدودی شناخته شده است اما مشارکت جمعی در این حوزه باید افزایش یابد.

 

وی با بیان اینکه در ساختار جدید نظام پیشنهادات، کمیته‌های تخصصی پنج‌گانه تدوین کردیم و پیشنهادات با کارشناسی به کمیته مرتبط ارسال و بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: کمیته معماری و شهرسازی، کمیته اداری مالی، کمیته خدمات شهری، کمیته برنامه ریزی، آمار و فناوری اطلاعات و کمیته فنی و عمران، حمل و نقل و ترافیک کمیته‌های پنج‌گانه نظام پیشنهادات را تشکیل می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهردار ساری با اشاره به دریافت بیش از 1200 پیشنهاد و ایده، یادآور شد: از این تعداد، 141 ایده در کمیته‌های تخصصی تایید، 488 مورد رد و مابقی در دست بررسی است.

 

این مسئول در پایان گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه نظام پیشنهادات، سایت شهرداری ساری، اپلکیشن ساری من و شماره تلفن 33516151-011 پیشنهادات خود را به ما ارائه دهند.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید