با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اسلامی شهر مطرح شد:

اجرای برنامه های تحول آفرین در شهر، بهترین پاسخ به اعتماد شهروندان است

کد خبر : 2806411 شهریور 1400اخبار 0
شورای اسلامی شهر ساری عصر پنجشنبه 11/6/1400 با حضور آقایان بابایی کارنامی و زارعی نمایندگان مردم شهرستانهای ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و طالبی شهردار ساری تشکیل جلسه داد .
اجرای برنامه های تحول آفرین در شهر، بهترین پاسخ به اعتماد شهروندان است

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در این جلسه که کلیه اعضای شورا ، شهردار و نمایندگان  مجلس و نیز رسانه های گروهی برگزار شد، ابتدا پرویز شعبانی رییس شورا در سخنانی ضمن خیرمقدم به نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی افزود: از اینکه جناب آقای بابایی و جناب آقای زارعی دعوت مارا اجابت کرده و به فاصله کمی از شروع به کار شورا در این نهاد حضور پیدا نمودند بسیار مشعوفیم و این را در نوع خود قابل توجه و تقدیر می دانیم .

 

رییس شورای اسلامی شهر ساری اظهار داشت: همانطور که نمایندگان محترم مردم ساری در مجلس شورای اسلامی استحضار دارند فعالیت شورای اسلامی این شهر به دلیل اتفاقاتی که رخ داد ، مدتی متوقف بود و خواه ناخواه در این مدت بخشی از امور که می بایست در پارلمان شهری سر و سامان می گرفت دچار رکود و نابسامانی گردید و از طرفی با توجه به مشکلات و محدودیت های  فراگیر اقتصادی که طبیعتاً گریبانگیر شهر ما نیز هست و چالش هایی که طی سال های گذشته برای شهرداری مرکز استان حادث شده ، پیشبرد کارها خصوصاً در حوزه عمرانی با موانع و دشواری هایی مواجه می باشد.

 

شعبانی رییس شورای اسلامی شهر:

 ایجاد تحول در شهر بهترین پاسخ به اعتماد شهروندان است

 

وی ضمن قدرشناسی از زحمات بی وقفه شهردار ساری و همکارانشان که همه توان و ظرفیت موجود را برای خدمت رسانی بهینه به همشهریان عزیز به کار میگیرند ، تاکید کرد: در شرایط کنونی شاید بیش از هر زمان دیگری برای غلبه بر مشکلات و گره گشایی از پروژه های شاخص عمرانی شهر نیاز مبرم به همراهی وحمایت نمایندگان محترم می باشد بویژه آنکه ساری باید برای رویداد بزرگ 2022 و تثبیت جایگاهش بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی " اکو " مهیا شود .

 

شعبانی خاطر نشان کرد : همکاران من در شورای اسلامی شهر ساری با رویکرد تعاملی و با فعال کردن کمیسیون های داخلی کار خود را در بخش های عمرانی ، خدماتی ، فرهنگی ، اجتماعی ، مالی و سرمایه گذاری با جدیت پی می گیرند و بنا دارند نقش خود را در حوزه نظارت و تصمیم گیری به گونه ای ایفا کنند که راه برای تحرک و پویایی در بخش اجرا و حوزه عملکردی شهرداری هموار شود .

 

وی گفت: برای این ریل گذاری تردیدی نیست که حضور نمایندگان ما در کانون تصمیم گیری کشور مایه دلگرمی است و رهنمودها و حمایت های این عزیزان قطعاً کمک خواهد کرد تا ضمن ایجاد تحول در کارکرد نهاد مدیریت شهری ، پاسخ مناسبی به اعتماد مردم شریف و صبور ساری بدهیم .

رییس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه مشکلات شهر ساری زیاد هست افزود :  اما سعی می کنیم موضوعات شاخص را  بیان کنیم که تاثیر مضاعفی بر شهر و بر ذهنیت مردم داشته و چالش هایی است که رفع آنها در اولویت قرار دارد .

 

شعبانی از پروژه های پل تا پل ( پل کابلی) که به لحاظ گره گشایی از ترافیک و تامین آسایش شهروندان و تسریع در کارها حائز اهمیت می باشد، نیروگاه زباله سوز که در صورت بهره برداری قادر است  معضلات شهری را حل نموده و هزینه های هنگفتی که روزانه برای حمل و جابجایی زباله به شهرداری تحمیل می شود را کاهش دهد ، پروژه هدایت آب های سطحی که جهت تکمیل رینگ آن 2 کانال بلوار کشاورز به روزدخانه تجن و میدان ولیعصر به رودخانه تجن به طول حدود 2 کیلومتر و در عمق 9 متر باید احداث شود و بروز رسانی طرح تفضیلی با افزایش محدوده شهر به عنوان 5 پروژه ای که تکمیل آنها به حمایت نمایندگان نیاز دارد نام برد و خواستار همراهی آنان شد.

 

 

بخشی نایب رییس شورای اسلامی شهر:

 کمیسیون تلفیق برنامه 5 ساله شهرداری را می نویسد

 

سبحان بخشی نایب رییس شورای اسلامی شهر ساری نیز در سخنانی با قدردانی از حضور و حسن نظر نمایندگان به دعوت همکاری اعضای شورای شهر افزود : این همکاری و هم افزایی می تواند منشاء آثار و برکات زیادی در شهر باشد .

 

وی یادآور شد : به نظر ما توسعه شهر باید مبتنی بر برنامه ای مدون ، قابل دفاع و عملیاتی باشد و ما در شورا پیشنهاد تشکیل کمیسیون تلفیق را دادیم تا یک برنامه 5 ساله توسعه را برای شهرداری بنویسد و این کار علاوه بر ترسیم نقشه راه مدیران شهری ، از دوباره کاریها و اتلاف منابع جلوگیری خواهد نمود .

 

بخشی ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان محترم مرکز استان در مجلس ، طرحهای تحول ساز شهر تکمیل گردیده و در خدمت شهروندان قرار گیرد .

 

وی گفت : مدیریت شهری در مجموع برای جذب 800 میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پروژه های پنجگانه به حمایت نمایندگان محترم نیاز دارد.

 

 

بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی :

توان مدیریت شهری ساری را 10 بعلاوه 2 ببینید

 

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جلسه همنوایی و هم افزایی و جدیت و تشریک مساعی اعضای شورای اسلامی شهر ساری باعث خرسندی ام شد.

 

وی افزود : برای اولین بار در شهرداری ساری دیدم در معرفی پروژه ها نمودار کامل و جامعی ارائه شد و این درخور توجه و تقدیر است .

 

وی تصریح کرد : ما به همه مردم و کارگزاران قول دادیم که در کنارشان باشیم و صرف نظر از گرایش ها ، آماده کمک و خدمت هستیم چون شهر را متعلق به همه مردم میدانیم و معتقدیم همه اندیشمندان و مدیران باید در ساختن آن مشارکت کنند .

 

بابایی با اشاره به ضرورت برنامه محوری در مدیریت شهری گفت : برای توسعه و سازندگی شهر حتما باید یک چشم انداز ترسیم شود تا نقشه راه پیشرفت شهر باشد و با تکیه بر آن ، سرمایه گذاران هم برای مشارکت در عمران شهری اقبال نشان دهند .

 

وی با تشکر از تدبیر رییس شورا تاکید کرد : ما بعنوان نماینده مردم در مجلس هم  قطعا در کنار مدیران شهری خواهیم بود و تاکید داریم توان مدیریت شهری را 10 بعلاوه 2 بدانید . یعنی 9 عضو شورا و یک شهردار بعلاوه دو نماینده که انشاالله فرماندار و استاندار هم در کنار ما خواهند بود .

 

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خدمت بدون منت باید شعار ما باشد خاطر نشان کرد : اگر قرار است ساری خوب معرفی شود باید از ظرفیت مرکزیت استان بنحو احسن استفاده کرده و برنامه ها مبتنی بر عقلانیت و اتحاد  و مشارکت باشد .

 

بابایی در خاتمه بر ضرورت اجرای فاز دوم بوستان ملل بعنوان یک ظرفیت بزرگ اقتصادی و نیز توجه به نیازهای کارگران شهرداری تاکید کرد.

 

زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی:

برای توسعه شهر باید به کار تحولی دست زد

 

منصورعلی زارعی نیز از تدبیر رییس شورای اسلامی شهر ساری در تشکیل این جلسه تشکر کرد و گفت : همواره این دغدغه ما بود که با مجموعه مدیران شهری ارتباط موثر داشته باشیم و خرسندیم که این فرصت فراهم شد.

 

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی از همه اعضای شورا و شهردار بخاطر جدیت و رویکرد تعاملی شان قدردانی کرد و افزود : پس از آن فراز و نشیب که در شورای شهر ساری داشتیم و به تعطیلی شورا انجامید ، نیاز به این وحدت و جدیت برای بازگرداندن اعتماد مردمی بود و الان نیاز به کار تحولی است تا ساری در مسیر توسعه واقعی قرار گیرد .

 

وی یادآور شد: البته در شهری که مرکز استان هست ، همکاری و همراهی فرماندار ، استاندار ، معاونت عمرانی استانداری با مدیران شهری ضروری است چون مرکز حاکمیت استان است و به همه دستگاههای استانی سرویس میدهد.

 

زارعی تصریح کرد: ما بی شک در کنار مدیران شهری هستیم. البته مدیران شهری هم در پیگیری امور در مرکز همواره باید دستشان از مستندات و طرح های توجیهی پر باشد .

 

گفتنی است آقایان سید حسین یوسفی رییس کمیسیون فرهنگی ، شهرام ایرجی رییس کمیسیون عمران ، سید حسن احمدی رییس کمیسیون نظارت ، سید ذوالفقار شریفی ایزدی رییس کمیسیون سرمایه گذاری و سید رحمان میرشجاعی ، علی عاشقان و سید افشین راسخ دیگر اعضای شورا نیز در این جلسه نکاتی را پیرامون فعالیت کمیسیون های داخلی بیان نموده و بر ضرورت همراهی و حمایت نمایندگان و مدیران اجرایی جهت اجرای طرح های بزرگ در مرکز استان تاکید کردند .

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید