شرح اخبار
سعيد نجاريان رئيس كميسيون بودجه و حقوقي شوراي شهر ساري: سعيد نجاريان رئيس كميسيون بودجه و حقوقي شوراي شهر ساري:
شوراي شهر و شهرداري ساري بيشتر از هر دستگاه ديگري با آموزش و پرورش تعامل داشته اند

سعيد نجاريان رئيس كميسيون بودجه و حقوقي شوراي شهر ساري گفت: شوراي شهر و شهرداري ساري بيشتر از هر دستگاه ديگري با آموزش و پرورش تعامل داشته اند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري، سعيد نجاريان در ششمين جلسه اين نهاد كه شامگاه شنبه 6 آبان ماه 96 با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با بيان اينكه نظارت بر راننده هاي سرويس مدارس و حتي راننده هاي تاكسي بايد بيشتر شود،اظهار داشت: بنده كه در نقاط مركزي شهر سكونت دارم شاهد هستم سرويس دهي به دانش آموزان در سطح ضعيفي در حال انجام است.

 

وي افزود: خودروهاي پارك شده در اطراف مدرسه هايي كه در كوچه هاي باريك هستند، براي سرويس هاي مدارس مشكلاتي را ايجاد مي كنند كه شكايات مردمي زيادي از آنها به ما رسيده است.

رئيس كميسيون بودجه و حقوقي شوراي شهر ساري با بيان اينكه شورا همواره با آموزش و پرورش بهترين تعامل را داشته است، گفت: در پنج سال اخير فقط دو بار در خصوص سرويس هاي مدارس به شورا درخواست هايي ارسال شده بود كه ما هم پس از بررسي ها با هر دو درخواست موافقت كرده ايم.

وي به نگاه ويژه شوراي شهر در تصويب كتابچه تعرفه عوارض و بهاي خدمات شهرداري ساري در سالهاي اخير اشاره كرد و اذعان داشت: در حال حاضر صدور پروانه هاي ساختماني براي مدارس و بسياري از مراكز فرهنگي و ورزشي در شهر ساري رايگان شده كه اين موضوع حتي در شهر تهران نيز وجود ندارد.

نجاريان با اشاره به بحث هايي كه از سوي رئيس شورا در خصوص وضعيت نامطلوب ورزش مركز استان مطرح شده بود نيز گفت: متأسفانه مازندران داراي كم ترين سرانه ورزشي در بين تمام استان هاي كشور است. البته اين موضوع را نمي توان به مديران فعلي و حتي قبلي ورزش استان نسبت داد چرا كه از زمان پيروزي انقلاب تا به امروز اينگونه بوده و تا به امروز كشيده شده است.

وي با اشاره به اينكه در دو دهه اخير سالن هاي 6 هزار نفري زيادي از جمله در شهرهاي تبريز، اصفهان، اردبيل و اروميه به بهره برداري رسيده اما اين پروژه در ساري كه در روستاي ماهفروجك واقع شده بي توجه روي زمين مانده است،تصريح كرد: اين پروژه كه پيست دوچرخه سواري هم در كنار آن است به اعتبارات ملي نياز دارد و از عهده دستگاه هاي داخل استان خارج است.

رئيس كميسيون بودجه و حقوقي شوراي شهر ساري مشاركت دستگاه هاي مختلف استان از جمله ادارات كل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و نوسازي مدارس را در تكميل برخي پروژه هاي ورزش ضروري خواند و افزود: در اوايل دهه 90 قانوني به تصويب مجلس رسيده بود كه بر اساس آن تمامي دستگاه هاي دولتي بايد يك درصد از بودجه سالانه خود را در ورزش هزينه مي كردند كه اين موضوع در سال هاي 90 و 91 اجرايي شد اما بعد از آن كه دستگاه ها با كمبود اعتبارات مواجه شدند عملاً اين مصوبه فراموش شد.

وي همچنين به تعهدات انجام نشده شهرداري در خصوص احداث مجتمع ورزشي 10 هزار نفري جنوب شهر ساري اشاره كرد و گفت: ما احداث اين مجموعه ورزشي را دو سال پي در پي در بودجه شهرداري ديده ايم اما متأسفانه هيچ اقدامي در راستاي تحقق آن صورت نگرفته است لذا خواهشم اين است حالا كه اقدامات موثري در جهت رفع مشكلات آبگرفتگي و افزايش سرانه فضاي سبز صورت گرفته، به احداث مجتمع هاي ورزشي توجه بيشتري شود.

نجاريان در پايان با بيان اينكه پيشرفت فيزيكي پروژه هاي ورزشي در ساري در 5 سال اخير به يك درصد هم نمي رسد، خواستار برگزاري جلسه اي با حضور مسئولان از جمله نمايندگان مجلس، فرماندار، مديران كل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان براي بررسي و به سرانجام رساندن پروژه هاي ورزشيشد.

1396/08/07 تاریخ:
19 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal