شرح اخبار
سيد مسعود مدينه رئيس شوراي شهر ساري: سيد مسعود مدينه رئيس شوراي شهر ساري:
افزايش سرانه هاي شهر ساري در بخش هاي مختلف تحسين مسئولان وزارت كشور را برانگيخته است

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري گفت: افزايش سرانه هاي شهر ساري در بخش هاي مختلف تحسين مسئولان وزارت كشور را برانگيخته است

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري، سيد مسعود مدينه در چهارمين جلسه شورا كه عصر شنبه اول مهرماه 96 با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن خير مقدم به خبرنگاران حاضر در جلسه اظهار داشت: از اين به بعد دعوتنامه اي به اهالي محترم رسانه ارسال نخواهد شد و همه اين عزيزان بمدت يكسال به جلسات شورا دعوت شده اند.

افزايش سرانه ها در ابعاد مختلف در ساري تحسين مسئولان وزارت كشور را برانگيخته است

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به حضورش به اتفاق عبوري شهرداري ساري در جلسه روز سه شنبه بيست و هشتم شهريور ماه در وزارت كشور و معارفه شهرداران برخي از شهرهاي كشور اذعان داشت: در آن جلسه ما گزارشي از عملكرد چهارساله مديريت شهري ساري ارائه نموديم كه افزايش سرانه ها در همه بخش ها باعث تحسين حاضران در آن جلسه شد.

وي افزود: احداث بوستان ولايت، بهره برداري از فاز اول بوستان عظيم ملل، برنامه ريزي جهت آغاز احداث فاز دوم ملل و پارك جنگلي كوهستاني سكوتپه از جمله اقداماتي از سوي شوراي شهر و شهرداري ساري در راستاي افزايش سرانه فضاي سبز و توجه به توسعه گردشگري بود كه مورد تاييد و تحسين بي قيد و شرط مسئولان وزارت كشور قرار گرفت.

مدينه با اشاره تاكيدات وزارت كشور به وجود ساختار سازماني مناسب در شهرداري ها گفت: ايجاد اشتغال خارج از ضابطه در شهرداري ها باعث شده تا آنها از چابكي لازم فاصله بگيرند چرا كه استخدام نيروها براي شهرداري ها تعهدات سي ساله ايجاد مي نمايد.

شهرداري از سال 92 تا به امروز حدود 8 و نيم ميليارد تومان براي احداث پارك موزه دفاع مقدس هزينه نموده است

وي سپس به بازديدش از پارك موزه دفاع مقدس در روز جاري (شنبه) اشاره و تصريح كرد: شهرداري ساري از سال 92 تا به امروز بر اساس اسناد موجود بالغ بر 8 و نيم ميليون تومان براي تكميل اين پروژه هزينه نموده است. در بودجه سال جاري شهرداري نيز رقم 2 و نيم ميليارد تومان اعتبار براي كمك به احداث پارك موزه اختصاص داده ايم.

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به پيشنهاد افزايش 12 و نيم درصدي نرخ تاكسي سرويس هاي مدارس گفت: اگر پاي درد دل راننده ها بنشينيم به اين موضوع خواهيم رسيد كه با توجه به نرخ تورم و بسياري از مسائل اقتصادي اين افزايش منطقي است و بايد صورت بگيرد.

 

روساي كميسيون ها برنامه ريزي جدي در راستاي برگزاري منظم جلسات صورت دهند

مدينه در پاسخ به انتقاد يكي از اعضاي شورا از عدم برگزاري جلسات كميسيون هاي داخلي اين نهاد در ماه اول عمر خود، گفت: اعضاي محترم شورا در اين هفته ها درگير انتخابات جهت شناخت روساي كميسيون ها بوده اند و در عين حال حضور مستمر در جلسات كميسيون هاي شهرداري داشتند اما باز هم به روساي محترم كميسيون هاي پنج گانه شورا توصيه مي كنم برنامه ريزي جدي در راستاي برگزاري منظم جلسات صورت دهند.

مشكلات پيش روي واگذاري جنگل هاي كوهستاني سكوتپه به شهرداري ساري بايد برطرف شوند

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري همچنين به جلسه اخيرش به اتفاق يوسف نژاد نماينده مردم ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي با جلالى معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان جنگلها و مراتع كشور اشاره كرد و گفت: در اين جلسه موضوع واگذاري حدود 1260 هكتار از جنگل هاي منطقه سكوتپه جهت احداث بزرگترين پارك جنگلي كوهستاني خاورميانه مطرح شد كه مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران وجود مشكلي از سوي سازمان بازرسي استان را مطرح كرد و لذا ما در ادامه با مديركل بازرسي مازندران نيز جلسه اي برگزار كرديم و توانستيم به نتايج خوبي برسيم.

وي تصريح كرد: مسئولان اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران عنوان مي كنند شهرداري بايد با پرداخت اجاره بها جنگل هاي منطقه سكوتپه را در اختيار بگيرد در حالي كه طبق قانون، شهرداري ها از اين موضوع معاف هستند لذا پيگيري هاي لازم را جهت مرتفع شدن اين مشكلات انجام خواهيم داد.

1396/07/02 تاریخ:
82 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal