شرح اخبار
در نشست با هيأت مديره شهرك صنعتي شماره يك ساري؛ در نشست با هيأت مديره شهرك صنعتي شماره يك ساري؛
مدينه: در سالهاي اخير اجحاف بزرگي در حق صنعتگران كشور و علي الخصوص مازندران صورت گرفته است

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري از اجحاف بزرگي كه در حق صنعتگران صورت گرفته است، انتقاد كرد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري، سيد مسعود مدينه در نشستي با هيأت مديره شهرك صنعتي شماره يك ساري با اشاره به اينكه در سالهاي اخير اجحاف بزرگي در حق صنعتگران كشور و علي الخصوص مازندران صورت گرفته است، اظهار داشت: عوامل خارجي تأثيرگذار در بخش صنعت وجود دارد كه از عهده اختيارات ما در شورا خارج است و نمي توانيم تأثيرگذار باشيم. محيط زيست، تأمين اجتماعي، اداره كار و چندين دستگاه ديگر كه نياز به تصميمات ملي در آنها وجود دارد.

وي در خصوص تعهداتي كه شهرداري ساري نسبت به شهرك صنعت شماره يك در قبال احداث نيروگاه زباله سوز دارد نيز اذعان داشت: يك سري تعهدات ماورايي بعضي از دوستان داده بودند و عملياتي هم نكردند اما با جلسه اي كه سال گذشته در شهرك صنعتي داشتيم، بنده شخصاً بعنوان نائب رئيس شورا در سال آخر دوره چهارم، پيگيري هايي را انجام دادم و الحمدلله نتايجي نيز حاصل شد.

مدينه با اشاره به وضعيت نامناسب اقتصادي كشور در همه زمينه ها و اينكه صنعت از اين قاعده مستثني نيست، تصريح كرد: شهرداري ها هم دست شان در جيب مردم است و درآمدهاي پايدار و ناپايدار آنها به وضعيت اقتصادي مردم گره خورده است. بنا به فرموده مقام معظم رهبري به شهرداري تأكيد كرده ايم كه تمامي اقدامات و پروژه ها پيوست اشتغال داشته باشند. ما فاز اول بوستان ملل را افتتاح كرديم و حداقلي ترين اشتغال زايي را به همراه داشته، اما همانطور كه همگان ديده اند به لحاظ گردشگري شاهد تحول بي نظيري بوده ايم و البته خدمات رفاهي فراواني در آنجا به شهروندان ارائه مي شود. در فاز دوم اين بوستان، تمام تأكيد شورا بر اين است كه پروژه با پيوست اشتغال باشد و اطمينان مي دهم اين اتفاق نيز خواهد افتاد.

وي در خصوص مشكلات و موانع پيش روي به سرانجام رساندن پروژه عظيم نيرگاه زباله سوز نيز گفت: ما دراين مسير با 2 بحران اساسي مواجه شديم. اول اينكه نرخ ارز فعلي با نرخ زمان امضاي قرارداد با طرف چيني رشد چشمگيري داشته و اين خود چالشي بزرگ در راه تأمين اعتبارات بوده است.

 

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري اضافه كرد: دومين مشكل ما هم اين بوده كه 40 درصد از كل اعتبارات اين پروژه بر عهده سرمايه گذار بوده و 60 درصد باقي مانده نيز تعهد دولت بوده است و تا به امروز رقمي قريب به 60 ميليارد تومان كه بايد از منابع دولتي براي اجراي آن تخصيص مي يافت، تحقق پيدا نكرده است.

وي به رشد 30 تا 35 درصدي پروژه نيروگاه زباله سوز ساري اشاره و تأكيد كرد: حدود 70 درصد تجهيزات كارخانه نيز وارد كشور و شهر ساري شده است اما آنچه كه باعث شده تا روند احداث اين پروژه به كندي پيش برود، عدم تحقق وعده ها و تعهدات دولت است.

مدينه از توجه و اهتمام ويژه شوراي پنجم شهر ساري براي اتمام اين پروژه خبر داد و افزود: در همين راستا يكي از اعضاي كميسيون بهداشت را مأمور پيگيري امورات مربوطه نموده ايم كه گزارش ماهانه اقدامات صورت گرفته و پيشرفت پروژه به شورا ارسال خواهد شد تا تصميمات مقتضي اتخاذ گردد.

وي در خصوص دغدغه هاي هيأت مديره شهرك صنعتي شماره يك ساري مبني اينكه راه دسترسي به نيروگاه زباله سوز پس از افتتاح پروژه چه خواهد شد، گفت: در اين خصوص هماهنگي هاي لازم با معاونت فني و عمراني و همچنين واحد تملكات شهرداري صورت خواهد گرفت و با هماهنگي فرمانداري و دستگاه هاي مرتبط ديگر سعي خواهيم نمود تا پايان سال جاري اقدامي اساسي در جهت رفع اين مشكل انجام دهيم.

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري در پايان گفت: پياده رو سازي در شهرك صنعتي از تعهدات شهرداري است و از مجموع 86 هزار متر مربع آن، عمليات اجراي سنگ فرش حدود 15 هزار متر مربع در حال اجراست و سعي خواهيم كرد مابقي آن را نيز با تأمين اعتبار لازم به انجام برسانيم.

 
http://s8.picofile.com/file/8306419384/IMG_8279_copy.jpg
 
http://s8.picofile.com/file/8306419468/IMG_8294_copy.jpg
 
http://s8.picofile.com/file/8306419434/IMG_8315_copy.jpg
 
http://s8.picofile.com/file/8306419492/IMG_8317_copy.jpg
 
http://s8.picofile.com/file/8306419642/IMG_8319_copy.jpg
 
http://s8.picofile.com/file/8306419792/IMG_8324_copy.jpg
 
1396/06/23 تاریخ:
51 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal