شرح اخبار
در آخرين جلسه شوراي چهارم ساري مطرح شد ؛ در آخرين جلسه شوراي چهارم ساري مطرح شد ؛
انسجام و هم افزايي مديران موجب استمرار روند تحولات عمراني خواهد شد

دويست و نهمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري كه در واقع آخرين جلسه شوراي چهارم بوده عصر چهارشنبه 25/5/96 با حضور شهردار برگزار شد.

شمشيربند : مهم رضايتمندي شهروندان از عملكرد مديريت شهري است

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري در اين نشست ابتدا شمشيربند رئيس شورا در سخناني تعامل و انسجام اعضاي شورا با يكديگر و با شهرداري را مهمترين عامل توفيقات حاصله در دوره چهارم عنوان نمود و از همكاران خود در شورا و نيز از شهردار ساري بخاطر اين اتفاق و هم افزايي و تلاشهاي وافري كه در جهت اعتلاي شهر صورت گرفت قدرداني كرد.

وي افزود : خدا را شاكريم كه توانستيم پاسخ اعتماد مردم شريف ساري را بدهيم و در پايان دوره نزد شهروندان عزيز سرافكنده نباشيم .

رئيس شوراي شهر ساري با بيان اينكه در اين دوره به برخي خواسته ها و آرزوهاي چندين ساله مردم ساري جامه عمل پوشانده شد ، اظهار داشت : اجراي بعضي از طرحها حتي در تصورات هم نمي گنجيد اما به فضل خدا و با تلاش و جديت شهرداري و حمايت شوراي شهر و همراهي خود شهروندان موفقيتهاي بزرگي حاصل شد .

وي همچنين از حمايت هاي بيدريغ نماينده محترم ولي فقيه در استان حضرت آيت ا... طبرسي و نيز از استاندار محترم و معاونين استانداري ، فرماندار محترم ، نمايندگان محترم شهرستان در مجلس و مديران دستگاهها بخاطر همكاري و همراهي شان با نهاد مديريت شهري تقدير نمود و ابراز اميدواري كرد در آينده نيز با انسجام بيشتري در جهت خدمت به مردم شايسته مركز استان گام برداشته شود.

شمشيربند خطاب به همكارانش گفت : اگر در طول اين چهار سال قصوري صورت گرفته از دوستانم عذرخواهي مي كنم و اين نكته را يادآور مي شوم كه بنده هرگز بر اساس سليقه شخصي كاري انجام ندادم و هر اقدامي را با هدف جلب رضايت خدا و مردم صورت دادم . مهم اين است كه در پايان دوره شاهد رضايتمندي اكثر شهروندان از عملكرد مديريت شهري هستيم .

وي در خاتمه يادآور شد : شورا آماده هست برنامه هر عزيزي كه داوطلب خدمت در سمت شهرداري مي باشد را بررسي نمايد.

شعباني : مردم ساري لايق بهترين و بيشترين خدمات هستند

پرويز شعباني عضو هيات رئيسه شوراي شهر ساري نيز در اين نشست اظهار داشت : هدف ما خدمت به همشهريان عزيز بوده و امروز خرسنديم كه شوراي چهارم توانسته كارنامه قابل دفاع و مقبولي از خود بجا بگذارد .

شعباني گفت : خدمت رساني به مردمان بزرگوار و نيك انديش ساري في نفسه افتخارآميز است زيرا اين مردم در خدمت به انقلاب و نظام اسلامي نشان داده اند كه لايق بهترين ها هستند .

وي ادامه داد : از مردم شريف و فهيم ساري كه به بنده اعتماد كردند تا در شوراي چهارم خدمتگزار آنان باشم و در انتخابات شوراي پنجم نيز راي خوبي به اينجانب دادند تقدير ميكنم هرچند توفيق حضور در اين دوره را نداشتيم ولي وظيفه خود ميدانم حسن اعتماد همشهريانم را پاس بدارم و در عين حال بابت قصورهاي احتمالي از شهروندان عزيز و نيز از همكاران گرامي ام عذر بخواهم .

شعباني در سخنان خود همچنين ياد شهيد سرفراز مدافع حرم ، شهيد محسن حججي را كه اخيرا مظلومانه بدست تروريست هاي تكفيري در سوريه به شهادت رسيد گرامي داشت و گفت : اخرين تصويري كه از اين شهيد عزيز ثبت گرديده به نماد سزبلندي ، ايثارگري و شجاعت ملت عاشورايي ايران تبديل شده است كه با مقاومت دليرانه خود ، تروريستها و حاميان غربي و منطقه اي آنان را تحقير كرده و به زانو در آورده اند.

محمدي كيادهي : قصد دارم تاريخ فعاليت شورا در ساري را مكتوب و منتشر كنم

محمد حسن محمدي كيادهي عضو ادوار شوراي شهر ساري به مسائلي كه در انتخابات شوراي پنجم رخ داد اشاره نمود و گفت : عليرغم مشكلاتي كه براي من پيش آمد و در كل كشور هم براي اولين بار و بي سابقه بود مع الوصف مشاركت و اقبال مردم شريف شهرم خوب بوده است و جاي تقدير دارد . البته  بنده در كارنامه زندگي ام اولين هاي متعددي از قبيل اولين شهردار منطقه ، اولين رئيس شوراي شهر و ... دارم .

وي افزود : با آن وضع كذايي كه اين انتخابات داشت ، گرچه تاييد شده ولي از حافظه مردم پاك نخواهد شد.

محمدي كيادهي با بيان اينكه احساس ميكنم ديگر در انتخابات شورا شركت نخواهم كرد ، گفت : لذا از تك تك همكارانم در هر چهار دوره فعاليت شورا و همه شهرداران عزيزي كه با آنها كار كردم ( آقايان زارع – باقري – قنبرپور – حجازي و عبوري ) و نيز معاونين شهرداري و شهرداران مناطق تشكر ميكنم و ياد دو همكار فقيد مرحومان بهروش و صالحي نيا را گرامي داشته و براي آقاي شيرزاد همكارمان در شوراهاي اول و دوم كه در بستر بيماري اند آرزوي صحت و سلامتي دارم .

وي اعلام كرد : پس از چهار دوره حضور در شورا احساس ميكنم تاريخ فعاليت اين نهاد بايد مكتوب شود به همين دليل قصد دارم اين مهم را انجام دهم .

كيادهي يادآور شد : سال اول دوره اول بنده رئيس شورا بودم و تجربه كار در كميسيونهاي فرهنگي و بودجه را دارم و يكدوره هم دبير كميسيون فرهنگي شوراي عالي كشور بودم و در تمام اين مسئوليتها همواره سعي كردم در جهت حفظ منافع و مصالح مردم گام بردارم چون هدف اصلي ام در كنار مردم بودن و براي مردم كار كردن بود و به گمانم در اين چها دوره سعي نمودم دينم را ادا كنم .

وي گفت : همه شهرداراني كه با آنها كار كردم زحمت كشيدند و سرگل شهرداران آقاي عبوري است كه واقعا خدمت كرده است و از ايشان قدرداني ميكنم .ضمنا به شوراي جديد تبريك گفته و برايشان آرزوي توفيق دارم .

باقري : تلاش و دغدغه نخبگان مسئوليت پذير شهرم را ارج مي نهم

جمال باقري نيز با ابراز خرسندي از اينكه دوره چهارم شورا در فضايي همدلانه و صميمي به پايان رسيده افزود : با مرور اين چهار سال مي بينيم اهتمام زيادي براي توسعه شهر صورت گرفته و لذا شكرگزار نعمتي هستيم كه نصيب ما و مركز استان شده است و اميدوارم دوستان جديد هم موفق باشند .

وي از تلاش و همراهي همه مديران و در راس آنها حضرت آيت ا... طبرسي و نيز همه نخبگان مسئوليت پذير شهر كه همواره دغدغه پيشرفت و سربلندي ساري را دارند تشكر نمود و گفت : اين همت خوشبختانه در دوره چهارم بقدري بود كه پيوسته طرحهاي بزرگ و ماندگار در دستور كار بوده و پروژه هاي خرد مورد بحث نبود.

رئيس كميسيون بهداشت و نظارت بر محيط زيست شوراي شهر ساري ادامه داد : با جديت شهردار محترم كارهاي خوبي در حوزه بهداشت و سلامت صورت گرفت كه ماندني خواهد بود و خدا را شاكرم كه سهمي در ارائه اين خدمات داشته ام .

باقري از همكاران خود در شورا و نيز از شهردار ساري و همه مديران شهرداري و مشاركت فعال شهروندان ساري قدر داني و ابراز اميدواري كرد اين تعامل و همدلي استمرار داشته و منشا خدمات بي شماري گردد.

نفجم : مديريت شهري ايندوره اتفاقات خوبي در حوزه ورزش رقم زد

فيض ا... نفجم گفت : با توجه به تلاشهاي گسترده و تحولات بزرگي كه در ايندوره از فعاليت شورا و شهرداري در ساري صورت گرفته معتقدم هر كسي پا جاي پاي مديران شهري اعم از شهردار و شوراي شهر بگذارد كار سختي پيش رو خواهد داشت .

وي با اشاره به خدمات خوبي كه مديريت شهري ساري در ايندوره در حوزه ورزش ارائه داده است ، از شهردار و نيز اعضاي شورا تقدير و ابراز اميدواري كرد اين نوع خدمات تداوم داشته باشد .

نفجم يادآور شد : در رشته تكواندو با برگزاري يك تورنمنت بزرگ از 17 كشور ميزباني كرديم و در اين دوره رشته هاي رزمي شهر صاحب خانه شدند و اميدواريم همان گونه كه پيش بيني شده در فاز دوم بوستان ملل ساير رشته هاي ورزشي نيز خانه دار شوند .

وي تعامل شوراي شهر و شهرداري و شهروندان را مهمترين عامل موفقيت مديريت شهري در ايندوره عنوان نمود و افزود : تداوم اين اتحاد و انسجام موجب استمرار موفقيتها خواهد شد .

نفجم با تاكيد بر اينكه بايد از مردان بزرگ شهر حمايت كنيم تا در عرصه هاي بزرگتر موفق باشيم ، از همكاران شوراي چهارم تقدير و براي اعضاي شوراي جديد آرزوي توفيق كرد .

پيري : مسير پرحرارتي كه براي ساري شروع شده بايد تداوم يابد

مسعود پيري به تلاشهايي كه باعث بهبود گذشته نامطلوب ساري شده اشاره و تاكيد كرد : اين مسير پرحرارتي كه براي ساري شروع شده بايد تداوم داشته باشد زيرا اين همگوني كه در دوره چهارم منشاء تحولات بوده در گذشته بندرت تجربه شد .

وي افزود : عليرغم همه مشكلات و موانعي كه وجود داشت ، كارهاي بزرگ و ماندگاري انجام شد و از قضا نتيجه انتخابات اخير نيز به رضايتمندي از عملكرد خوب شورا و شهرداري اشاره دارد .

پيري يادآور شد : در ايندوره اقداماتي انجام گرفت كه بعضا دست نيافتني است و نشان از توفيق مديريت شهري دارد .

وي از اهتمام شهردار پرتلاش ساري ، معاونين شهرداري ، شهرداران مناطق و مديران عامل سازمانهاي شهرداري و نيز همكاران خود در شورا و همچنين از صبر و همراهي شهروندان قدرداني كرد.

جعفري : داشتن شهري با حداكثر آرامش و آسايش حق مردم ساري است

سيد محمد جعفري با ابراز خرسندي از فضاي دوستانه اي كه بر جلسه آخر حاكم بوده تصريح كرد : آنچه موجب موفقيت اين دوره شده همين فضاي تعاملي است كه اميدواريم در آينده نيز وجود داشته باشد .

وي ادامه داد : همچنانكه تيم مديريت شهري در اين دوره توانست رضايت شهروندان را جلب نمايد اميدواريم در دور آتي نيز حركتها در جهت اهداف عاليه شهر باشد چون داشتن شهري با حداكثر آرامش و آسايش حق مردم ساري است و اين محقق نمي شود مگر با تلاش مستمر مديران شهري و با شناختي كه از عزيزان دارم مطمئنم اين مسير با جديت طي خواهد شد .

جعفري در خاتمه از مردم خوب ساري كه فرصت خدمتگزاري به وي دادند و از شهردار ساعي و همكارانش و نيز از اعضاي شوراي شهر و پرسنل اين نهاد قدرداني كرد.

زليكاني : بزودي ادامه بلوار داراب بازگشايي و عمليات فاز 2 بوستان ملل شروع مي شود

علي اكبر زليكاني ضمن تشكر از همه زحمات مديريت شهري خصوصا شهردار تلاشگر ساري به مباحث مربوط به مسئوليت بعدي آقاي عبوري اشاره و ابراز اميدواري كرد آنچه به مصلحت آقاي عبوري و بلكه استان مازندران ميباشد اتفاق افتد .

وي گفت : احساس ميكنم ايشان ميتواند گره از مشكلات استان باز كند و همانطوركه رئيس جمهور براي كابينه جديد وزراي جوان را در نظر گرفته بايد به مديران جوان اعتماد كرد . اتفاقا شوراي چهارم ساري كه بنا به اذعان عموم موفق بود معدل سني جواني داشت .

زليكاني به برخي كاستيها و محدوديتها يي كه فراراه شوراي چهارم بوده اشاره كرد و گفت : شوراي چهارم بايد آسيب شناسي شود تا اشكالات در شوراي جديد تكرار نشود .

وي ياد شهيد مظلوم مدافع حرم شهيد حججي را گرامي داشت و افزود : صلابت اين شهيد دنيا را متوجه حقانيت مدافعان حرم و جريان مقاومت كرد .

زليكاني همچنين اعلام كرد : بزودي ادامه بلوار داراب بازگشايي و عمليات اجرايي فاز 2 بوستان ملل شروع مي شود و اين خبر خوبي براي مردم ساري است.

صالحي : سعي ما جلب رضايت خدا و مردم بود

سيد احمد صالحي اظهار داشت : در مدتي كه عضو شوراي شهر بودم سعي من مشاركت فعال در خدمت رساني به همشهريان و جلب رضايت خدا و مردم بود و اگر سهوا قصوري در كار بوده با صداي بلند از شهروندان عذرخواهي ميكنم .

وي از همكاران خود در شوراي شهر و نيز از عبوري شهردار ساري بخاطر كمك به احداث فضاي ورزشي در مجموعه داراب تشكر كرد و افزود : اين فضا بسيار خوب و آبرومند است در بين فعاليتهاي ورزشي شهرداري نيز كاري بزرگ و بي نظير مي باشد كه اميدواريم بيادگار بماند و جوانان شهرم از آن استفاده كنند .

صالحي از اعضاي شورا و كاركنان اين نهاد و شهردار و همكارانش و نيز از خانواده خودش بخاطر همه همراهي ها تشكر نمود و گفت : از لحاظ مالي در شورا چيزي به ما اضافه نشد ولي لذت مشاركت در خدمتگزاري به مردم را هرگز فراموش نخواهم كرد .

احمدي : همواره در خدمت اعتلاي ساري خواهم بود

سيد مهدي احمدي از همه شهروندان كه از سال 82 تاكنون بمدت سه دوره به وي اعتماد كردند تشكر نمود و اضافه كرد : اگرچه منبعد در هيچ انتخاباتي شركت نخواهم كرد ولي به عنوان يك فعال سياسي اجتماعي و فرهنگي در خدمت اعتلاي شهرم خواهم بود و به عنوان يك شهروند قطعا از عملكرد شورا و شهرداري دفاع خواهم كرد .

وي از همه كسانيكه حقي به گردنش دارند حلاليت طلبيد و افزود : دغدغه ام اين بود كه يك تيم خوب مديريتي براي شهر ساري روي كار بيايد و حالا خوشحالم كه منتخبين مردم همسو با شهردارند زيرا بنده كار با 4 شهردار را تجربه كرده ام و انصافا شهرداري به انگيزه و جسارت و همت و صداقت آقاي عبوري نديدم و مردم هم از وي راضي اند .

احمدي به دغدغه هميشگي اش يعني مسائل قرآني اشاره كرد و ابراز اميدواري نمود مديران شهري مثل گذشته به اين موضوع مهم توجه كنند .

وي در پايان خواستار تبديل وضعيت نيروهاي روزمزد شهرداري شد .

عبوري:سرانه اعتبار عمراني شهروندان ساري در دوره چهارم چندين برابر شد

مهدي عبوري شهردار ساري نيز در آخرين جلسه به تعامل و همگرايي كه بين شورا و شهرداري ساري برقرار شده اشاره كرد و گفت:علقه خوبي بين ما بوجود آمد كه پايدار خواهد بود و تصور نميكنم با رفتن ما رفاقت ها از بين برود بلكه هر كجاي جغرافياي ايران يا مازندران باشيم باز هم اين رفاقت و قرابت بين ما خواهد بود.

وي افزود:حقيقت اين است كه در دوره چهارم حركت توسعه اي گسترده اي در ساري انجام شد و اين امر باعث گرديد مردم باور كنند كه اگر مسئولي بخواهد كار كند اين فضا مهياست.

شهردار ساري به رشد چندين برابري سرانه اعتبار عمراني شهروندان ساري اشاره كرد و اظهار داشت :اين سرانه در بدو كارمان 230 هزار تومان بود كه به حدود يك ميليون و500 هزار تومان افزايش يافته است و لذا هر كسي منبعد مسئوليت شهرداري را بر عهده گيرد نمي تواند به عقب برگردد و بايد اين روند رو به رشد را ادامه دهد.

وي در ادامه از اعضاي شوراي شهر ساري بخاطر همراهي و حمايت هايي كه انجام دادند , بطور ويژه تشكر كرد و گفت:با تصميمات درست شورا و عزم وتلاش شهرداري كار هاي بزرگي در اين دوره انجام شد كه بايد بابت آن شكر گزار بود.

عبوري اعلام كرد :بنده آماده ام به عنوان يكي از گزينه هاي شهرداري برنامه خود را به شوراي جديد ارائه دهم.

وي در پايان بابت هر گونه كاستي كه در كار ها بروز كرده از شهروندان عذرخواهي نمود.

شهردار ساري در اين جلسه از افتتاح بوستان ولايت در دهه غدير خبر داد.

1396/05/28 تاریخ:
103 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal