شرح اخبار
پيام رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري پيام رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري
به مناسبت روز خبرنگار

با توجه به فرا رسيدن 17 مرداد سالروزعروج خونين خبرنگار شهيد محمود صارمي و روز خبرنگار ، پيام گراميداشتي از سوي اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري صادر شد .

به گزارش روابط عمومي شوراي شهر ساري ، نمايندگان مردم مركز استان در پارلمان شهري در اين پيام  خبرنگاران را عناصر اصلي رسانه ها دانستند كه نقش تعيين كننده اي در فعاليتهاي رسانه اي يعني اطلاع رساني و آگاهي بخشي ايفا مي كنند و بدون هيچ چشمداشتي اين رسالت خطير را حتي در سخت ترين شرايط بدوش مي كشند .

 متن اين پيام بشرح زير است :

مشاغل مختلف در جامعه همچون حلقه هاي بهم پيوسته و زنجيره اي هستند كه نبود هر يك ازآنها باعث گسست اين زنجيره شده و خلاء آن مشكل ساز خواهد بود اما در اين ميان برخي مشاغل بلحاظ تاثيري كه در مقدرات جامعه دارند ، از جايگاه حساس تري برخوردارند از جمله اين مشاغل بايد از خبرنگاري اسم برد .

خبرنگاري بدون ترديد كاري دشوار و توام با سختي ها و مرارت هاي گوناگون مي باشد و كساني در اين حرفه ماندگار مي شوند كه با پاي افزاري از عشق گام در اين مسير نهاده باشند زيرا تمام مسايل و مشكلات اين عرصه تنها به مدد عشق قابل تحمل است . عشق و تعهد  به قلم و نگارش و رسالت خطير و مقدس خبرنگاري است كه باعث مي شود خبرنگاران اين مسئوليت سنگين را آنهم بدون كوچك ترين چشمداشت مادي به دوش بكشند و عجيب نيست كه عده اي پا در حرفه اي گذاشته اند كه هم پرمسئوليت است و هم پرزحمت ودر عين حال جزو مشاغل كم درآمد محسوب مي شود .

زيرا اينان راه دلدادگي مي پيمايند و در اين راه هيچ دلداده اي ازخارهاي زخم زننده نمي هراسد و از سختي هاي آن بيم و رنجش به دل راه نمي دهد بنابراين خبرنگاران قشري سختكوش و خستگي ناپذيرند كه بي پروا در عرصه اطلاع رساني تلاش مي كنند و تمام توان و حيثيت حرفه اي خويش را در طبق اخلاص نهاده و ارزنده ترين و ماندگارترين خدمات را كه عبارتند از آگاهي بخشي و فرهنگ سازي ، به جامعه و به مردم ارايه مي دهند و لذا قدرشناسي از اين زحمات وقت و زمان نمي شناسد .

خبرنگاران ، سربازان جبهه فرهنگي و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند كه با سلاح قلم به مقابله با تهاجم فرهنگي مي روند و در اين راه هرخطري را بجان خريده و دلاورانه با ناآگاهي ها مي جنگند.

ما اعضاي شورا ي اسلامي شهر ساري به نمايندگي از شهروندان فرهنگ دوست اين شهر فرا رسيدن 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمي خبرنگار شهيد خبرگزاري جمهوري اسلامي و روز خبرنگار را گرامي داشته و ضمن تبريك اين روز به همه فعالان عرصه رسانه بخصوص خبرنگاران كه موثرترين عناصر رسانه هاي مختلف مي باشند ، از تمامي خبرنگاران  عزيزي كه در طول يكسال گذشته ، همكاري تنگاتنگي با شوراي شهر و شهرداري ساري داشته اند و  با اطلاع رساني بموقع از فعاليت هاي نهاد مديريت شهري سهم بسزايي در پيشرفت طرح ها و برنامه ها و سازندگي و توسعه شهري مركز استان ايفا كرده اند ، قدرداني مي كنيم و اميدواريم تجليل و تقدير از مقام رفيع خبرنگار محدود به يك روز نباشد چرا كه جامعه هر روز و هر لحظه مرهون تلاش هاي اين قشر فعال است كه گوش شنوا ، چشم بينا و زبان گوياي مردم و مسئولان به شمار مي آيند.

 

1396/05/16 تاریخ:
33 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal