شرح اخبار
به بهانه بازگشايي دو زيرگذر در جنوب ساري صورت گرفت ؛ به بهانه بازگشايي دو زيرگذر در جنوب ساري صورت گرفت ؛
انعكاس گسترده موفقيت هاي عمراني مديريت شهري ساري در رسانه ها

هدفگذاري براي توسعه متوازن شهري ، توجه به توريسم شهري به عنوان محور توسعه شهر ، غلبه بر ترافيك به عنوان يكي از معضلات شهري ، افزايش سطح رفاه و آسايش و سلامت شهروندان و بسط و بهبود فرايند سازندگي از جمله عوامل انگيزشي مديران شهري ساري در اين دوره براي ايجاد تحرك و تحول در فرايند توسعه و عمران شهر مركز استان بوده كه ظرف چهار سال اخير به پيشرفتهاي چشمگيري در ساختار و كالبد اين شهر منجر شده است .

شوراي اسلامي شهر و شهرداري ساري با وقوف بر اين امر مهم كه خدمات شهري مقوله اي فراتر از ماموريتها و اختيارات نهاد مديريت شهري ميباشد ، به موضوع هماهنگي با ديگر دستگاههاي خدمات رسان به عنوان يكي از مهمترين راهبردهاي توسعه خدمات شهري توجه وافري نشان دادند و براي نيل يه اين مقصود برنامه ريزيها و تلاشهاي گسترده اي را آغاز و پيگيري نمودند كه هرچند در مورد برخي دستگاهها موفقيت آميز نبوده و مديران شهري را ناگزير نمود براي تامين رفاه شهروندان بار مسئوليت آن دستگاهها را به تنهايي بدوش بكشند ولي دربسياري موارد زمينه ساز توفيقات بزرگي گرديده است . مشاركت در تكميل كمربندي شمالي براي حل معضل ترافيك ورودي  غربي ، ايجاد تقاطع هاي غير همسطح در ورودي شرقي ، زير گذر عظيم فرح آباد و روگذر شهيدان رضايي در ورودي هاي شمالي و جنوبي و همچنين چند زيرگذر در مسير خط آهن نمونه هايي از اين موفقيتهاست كه در خصوص پروژه اخيرالذكر بايد همكاري اداره كل راه آهن شمال را در به ثمر رسيدن طرحهاي عمراني شهرداري مركز استان ستود .

نكته اي كه پيرامون اين زيرگذر ها حائز اهميت ميباشد ، طراحي زيرگذرهايي است كه عرض آنها وسيعتر از تمام زيرگذرهايي ميباشد كه تا پيش از آن در مسير راه آهن كشور احداث شده بود بگونه اي كه مثلا زير گذر اتحاد با عرض بيش از 5 متر و زيرگذرهاي دوگانه پل گردن با عرض بيش از 6 متر طراحي و با همكاري اداره كل راه آهن شمال در اخذ مجوز مربوطه از مركز، به اجرا گذاشته شد . علاوه بر اين خود اتكايي شهرداري ساري در طراحي و احداث اين پروژه بزرگ و حساس نكته ديگري است كه نميتوان و نبايد بسادگي از كنار آن گذشت . ( سازمان عمران شهرداري ساري اجراي پروژه يادشده را بر عهده داشت ).

نظر به اينكه امروزه عبور و مرور آسان از مولفه هاي توسعه پايدار در شهرها محسوب ميگردد و از طرفي 10 كيلومتر از خط آهن 400 كيلومتري شمال در محدوده شهر ساري قرار گرفته كه توجه به تردد ايمن در مسير و حريم راه آهن را ضروري ميسازد ، مديريت شهري ساري با ايجاد چندين زيرگذر و روگذر و نيز گذرگاه عابر پياده در مسير خط آهن نشان داده كه به ارتقاء سلامت و امنيت جاني شهروندان و حركت بسوي توسعه پايدار اهميت ميدهد .

زيرگذرهاي پل گردن همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) و با حضور جمع كثيري از شهروندان افتتاح شد . در آئين بازگشايي اين دو زيرگذر چند تن از مسئولان حاضر به ايراد سخن پرداختند و در صحبتهاي خود به نكات ظريفي پيرامون توفيقات مديريت شهري ساري و عوامل مُعِد آن اشاره نمودند. يوسف نژاد نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي همدلي و تعامل مديران شهري با ساير دستگاهها را به عنوان يكي از عوامل موفقيتهاي مستمر مديريت شهري مركز استان مورد توجه قرار داد و رضايت شهروندان را نتيجه رويكرد عملگرايي و جهادي در اين نهاد عنوان كرد . گران پاشا مديركل راه آهن شمال نيز همگرايي و تلاش وافر را از عوامل توفيق مديريت شهري ساري برشمرد . شمشيربند رئيس شوراي شهر ساري بر عينيت يافتن توسعه متوازن به عنوان يكي از مطالبات جدي شهروندان تاكيد كرد و عبوري شهردار ساري نيز تصريح كرد اين پروژه و بسياري پروژه هاي ديگر شهرداري نشان داد كه تقويت زيرساختها ، استانداردسازي ، رويكرد گردشگري ، شهروند محوري ، توجه به منظر شهري و لحاظ كردن سرعت ، دقت و كيفيت در اجراي پروژه ها همواره مورد توجه ميباشد .

از ديگر نكاتي كه در مورد زيرگذرهاي مزبور بايد مورد توجه قرار داد اين است كه افتتاح آنها همانند بسياري از پروژه هاي عمراني سالهاي اخير با استقبال گسترده شهروندان مواجه گرديده و در رسانه ها نيز انعكاس وسيعي داشته است . اين امر بنوبه خود گوياي نگاه متفاوت مردم و نمايندگان افكار عمومي به موضوعاتي چون پيشرفت و توسعه مي باشد كه اصولا محصول تفكر و تعهد و تلاش است. بنابراين شهروندان همان طوركه از پيشرفت و ترقي استقبال نموده و نسبت به آن احساس خرسندي و رضايت خواهند داشت ، همت مسئولان و كارگزاران را نيز مورد توجه قرار داده و با رويكردي قدرشناسانه بدان مي نگرند و حضور فيزيكي انان در محل اجرا و افتتاح پروژه ها نيز مويد همين امر است .

درج گزارش افتتاح پروژه مورد بحث در اكثر نشريات محلي و شبكه هاي اجتماعي ظرف روزهاي اخير ، اين نكته را به ما يادآور مي شود كه شهروند محوري و ارائه بهينه خدمات بهترين راهبرد براي جلب و فعال سازي مشاركت هاست.

روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري

1396/05/15 تاریخ:
96 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal