شرح اخبار
با هدف معارفه و هم انديشي برگزار شد با هدف معارفه و هم انديشي برگزار شد
نخستين نشست منتخبين پنجمين دوره شوراي شهر ساري


منتخبين مردم ساري در انتخابات پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر اولين نشست خود را عصر دوشنبه 26/4/96 در تالار جلسات شورا برگزار كردند .

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري در اين نشست كه به منظور معارفه و هم انديشي و تبادل نظر پيرامون نحوه سياستگذاري و برنامه ريزي براي شروع كار شوراي پنجم برگزار گرديد ، آقايان عليجان شمشيربند ، سيد علي آقاميري ، سعيد نجاريان ، فرامرز نقيبي ، كوروش يوسفي ، سيد مسعود مدينه و علي اكبر زليكاني حضور يافتند .

شمشيربند : چهارسال اميدواركننده پيش روي مردم ساري خواهد بود

 

شمشيربند در اين جلسه با حمد خداوند و ابراز خرسندي از اين كه فرصت و توفيق ادامه خدمت رساني به مردم خوب ساري فراهم شده ابراز اميدواري كرد اعضاي شوراي پنجم ساري قدر اين فرصت را دانسته و با حفظ وحدت و تعامل درون و برون تشكيلاتي و بكارگيري حداكثر توان خود ، حركت هاي جديدي براي عمران و سربلندي شهر صورت دهند .

وي از مشاركت گسترده و افتخار آفريني مردم ساري در انتخابات 29 ارديبهشت تقدير كرد و گفت : ساري بلحاظ سطح مشاركت شهروندان در انتخابات رتبه دوم را احراز كرده و ما بايد همت كنيم تا پاسخگوي اين افتخار آفريني باشيم .

عضو شوراي چهارم و منتخب مردم ساري در شوراي پنجم به چالش هايي كه در رابطه با انتخابات ساري بروز كرد اشاره نمود و اظهار داشت : به رغم اين مسايل ، صحت انتخابات شوراي شهر ساري مورد تاييد هيأت مركزي نظارت بر انتخابات كشور قرار گرفت و اين تاييديه به منزله ي ارزشگذاري به حضور حماسي همشهريان عزيز ما در پاي صندوقهاي رأي مي باشد .

وي هدف از برگزاري اين نشست را معارفه اعضاي جديد و هم انديشي عنوان كردو با تشكر از حضور منتخبين ، افزود : خوشبختانه اكثريت همكاران داراي تجربه كار شورايي و مديريتي هستند و اين تركيب مناسب نه تنها وزن شورا را بالاتر مي برد بلكه روند تعاملي و پيشبرد امور را نيز با سهولت بيشتري همراه خواهد كرد و لذا چهار سال پيش رو مي تواند چهارسال اميدواركننده اي باشد .

شمشيربند بروز انشقاق در بين اعضاي شورا را خسارت زا دانست و تاكيد كرد : با اتحاد و اتفاق مي توان حتي غير ممكن ها را ممكن ساخت .

وي خاطر نشان كرد : در شوراي چهارم كارهاي بزرگي صورت گرفت كه حاصل همين تعامل بود و به نظرم اگر مي خواهيم كارها بهتر پيش برود بايد وابستگي شورا به شهرداري كم شده و قانون مداري سرلوحه امور قرار گيرد .

 

مدينه : مردم در انتخابات به عملكرد شوراي چهارم پاسخ مثبت دادند

 

سيد مسعود مدينه نيز ضمن تجليل از اقبال مردم نسبت به فعاليت هاي انجام شده ، انتخاب مجدد تعدادي از اعضاي شوراي چهارم براي دوره پنجم را پاسخ مثبت شهروندان به عملكرد شورا ارزيابي كرد و افزود : اين نشست فرصت خوبي است تا منتخبين جديد نقطه نظرات خود را براي سياستگذاريها و مسايل مهمي چون انتخاب شهردار به عنوان اولين وظيفه شوراي جديد بيان نمايند .

منتخب مردم ساري در شوراي چهارم و پنجم به دو وظيفه ي اصلي شورا يعني تصميم گيري و نظارت اشاره و تاكيد كرد : براي انجام بهينه اين دو ماموريت به روحيه و مهارت كار جمعي نياز است و لذا وجود انسجام در بين اعضاي شورا الزامي است چون اين وظايف بايد به صورت جمعي انجام شود يعني هم اتخاذ تصميمات مربوط به تعيين مقدرات شهر ، جمعي است و هم اينكه كار نظارت بايد از پشتوانه رويكرد جمعي برخوردار باشد.

  مدينه افزود:بنابر اين وقتي از ضرورت اتحاد و انسجام در شورا صحبت مي شود يك شعار يا تعارف نيست بلكه حقيقتي است كه حيات و استمرار فعاليت شورايي را تضمين مي كند.

وي گفت : لازم است ضمن تعامل ، تقسيم كار بين اعضا نيز بدرستي صورت گيرد تا بتوان بيشترين خدمات را به مردم شريف ساري ارايه كرد .

 

زليكاني : اعضاي شورا نبايد ابزار كار سياسي ديگران شوند

 

علي اكبر زليكاني ديگر منتخب مردم ساري در شوراهاي چهارم و پنجم با بيان اين كه فرصت زيادي تا شروع كار دوره جديد شوراي شهر باقي نمانده ، برگزاري و تكرار اين نوع جلسات را ضروري عنوان كرد و گفت : در اين نشست ها مي توان ساز و كارهاي لازم را براي يك كار شورايي قدرتمند انديشيد.

وي با بيان اين كه مهم ترين كار شوراي جديد انتخاب شهردار مي باشد ، اظهار داشت : البته وظايف شوراي شهر در انتخاب شهردار و پيگيري امور شهرداري خلاصه نمي شود بلكه ما بايد فعاليت شورايي بويژه بُعد نظارتي آنرا به همه شئونات زندگي شهروندي تسري دهيم و همه دستگاه ها را متوجه اين نكته كنيم كه در مورد هر آنچه قرار است در محدوده شهر انجام دهند بايد به نظرات شورا توجه كنند .

زليكاني به تركيب مناسب شوراي پنجم ساري اشاره كرد و گفت : يقين دارم در اين دوره كم ترين حاشيه را خواهيم داشت و البته تجارب قبلي نيز كمك مي كند تا شورا بهتر و قوي تر عمل كند .

وي ياد آور شد :اتحاد و اتفاق مي تواند محور موفقيت شورا باشد مثلاً در جلسه روز گذشته شورا موضوع مهمي از سوي يكي از همكاران مطرح شد ولي متاسفانه برخي از اعضا بجاي همصدايي و هماهنگي ، ابزار دست بازي سياسي ديگران مي شوند و اين امر موجب مي گردد  توان نظارتي شورا تضعيف شود .

 عضو شوراي شهر ساري خاطر نشان كرد: اين بحث در نقد عملكرد يكي از سازمانهاي تابعه شهرداري بود كه پروژه هاي مهمي را عهده دار است و لازم بود وقتي نقدي از سوي يك عضو شورا مطرح مي شود و وارد هم هست ساير اعضا نيز هماهنگ عمل كنند نه عكس آن ، زيرا اگر ما متحد و يكدست باشيم كسي جرات نخواهد كرد در ما طمع استفاده ابزاري كند و اساساً ناهماهنگي به ضرر شورا و در نتيجه به زيان شهر و شهروندان است .

وي با ابراز اميدواري به اين كه در شوراي پنجم شاهد اين ناهماهنگي ها نباشيم ، ادامه داد : تاكيد بنده اين است كه در شوراي جديد تقسيم كارها بر اساس تخصص و تجربه صورت گيرد چون در دوره چهارم از اين ناحيه آسيب زيادي ديديم . پس بايد آسيب ها را بشناسيم تا تكرار نشود .

زليكاني خواستار تداوم اين نشست شد و تصريح كرد : بايد براي اتخاذ بهترين تصميمات خصوصاً در بحث انتخاب شهردار آمادگي پيدا كنيم . البته عملكرد آقاي عبوري خوب بود و خوب پيش رفته است اما اگر گزينه شهرداري باشد لازم است روي برنامه هاي ايشان تامل و مطالعه كنيم .

 

يوسفي : همدلي و همزباني را در دستور كارمان قرار دهيم

 

كوروش يوسفي از ديگر منتخبان مردم ساري براي شوراي پنجم نيز از اين كه باز هم فرصت خدمتگزاري به مردم مركز استان را پيدا نموده ابراز خرسندي كرد و افزود : آنچه از حضور قبلي ام در شورا در خاطرم مانده دوستي و صميميت است  و اميدوارم در اين دوره نيز مبنا را بر وحدت و دوستي بگذاريم و براي سربلندي شهرمان تلاش كنيم .

وي گفت:مهم اين است كه همدل و همزبان باشيم و به نظرم نقطه قوت شوراي پنجم ساري اين است كه تجارب كار شورايي و مديريتي خوبي در تركيب اعضا وجود داد.

يوسفي پيشنهاد كرد اين جلسه هم انديشي تكرار شود و تاكيد نمود:بيشترين وقت را براي بررسي برنامه هاي شهردار اختصاص دهيم تا انتخاب شهردار به بهترين شكل ممكن انجام شود.

 

نقيبي:شهرداري بايد مقيد به اجراي قوانين و ضوابط باشد

 

فرامرز نقيبي نيز گفت:ضرورت حفظ تعامل و همدلي ,تلاش براي سازندگي شهرو اتخاذ رويكرد تخصصي در فعاليت شورا امري بديهي است و به نظرم اگر ميخواهيم تحول ايجاد كنيم بايد شهرداري را مقيد به اجراي قوانين و رعايت ضوابط نمائيم.

وي تصريح كرد:معضل امروز شهرداري حاكميت افراد فاقد شايستگي هاي مديريتي در برخي سازمان هاي شهرداري است و لذا ضريب نظارتي شورا بايد دوچندان شود.

عضو سابق و منتخب دوره پنجم شوراي شهر ساري بر ضرورت تخصصي كردن كميسيون هاي شورا تاكيد كردو افزود:اتحاد و اتفاق بين اعضا كمك زيادي به پيشبرد امور خواهد كرد و انتظار اين است همان طور كه مرحومان بهروش و صالحي نيا در شوراي سوم محور وحدت بودند،بزرگان اين دوره نيز چنين نقشي را ايفا كنند تا از چالش ها كاسته و بر نقاط قوت افزوده شود.

وي به بعضي كاستي ها و مشكلات در شهرداري اشاره كرد و اظهار داشت:بايد به شهردار كمك كنيم تا شهرداري در مسير درست قرار گيرد.

نقيبي تصريح كرد:به نظر بنده مسئوليت مشكلات شهرداري متوجه شورا نيز هست چون بايد به دقت نظارت كند و اجازه ندهد امري خارج از ضابطه پيش برود .

وي تاكيد نمود:آمديم در شورا كه مثمر ثمر باشيم و براي تحقق اين منظور بايد فعال باشيم نه منفعل و بنده هم به عنوان يك سرباز در خدمت شورا خواهم بود.

نقيبي گفت:ما در عزل و نصب مديران شهرداري دخالت نمي كنيم ولي بايد قبل از انتخاب شهردار ،انجام اصلاحات را تضمين كنيم.

 

آقاميري:نظارت بر شهرداري بايد قوي تر شود

 

سيد علي آقاميري ديگر منتخب مردم ساري براي پنجمين دوره شوراي شهر در اين نشست اظهار داشت:خدا را شاكرم پس از 30 سال معلمي در سنگر جديدي در خدمت مردم و منتخبان آنها هستم و خوشحالم كه همكارانم جملگي داراي تجربه كار شورايي مي باشند و مي توانم از آن ها بياموزم.

وي ادامه داد:از 9 منتخب شوراي پنجم ساري 7 نفر از دوستان در اين جلسه حاضر شدند و من علاقه داشتم همه عزيزان شركت مي كردند چون معتقدم وقتي مردم ما را انتخاب كردند همه فرصت ها بايد براي مردم باشد.

آقاميري با بيان اين كه من به شدت طرفدار تعامل هستم،افزود:تعامل در كار شورايي اهميت دوچندان پيدا مي كند زيرا انشقاق و دسته بندي بين اعضاي شورا ماهيت اين نهاد را كه به كار جمعي معطوف است ، زير سوال مي برد لذا حتي اگر اختلاف نظري هست بايد محدود به كار شورايي و در داخل شورا باشد و به بيرون كشيده نشود.

وي ادامه داد:حال كه از مردم رأي گرفتيم بايد با وحدت و انسجام طوري تلاش كنيم كه مردم تغيير و تحول را لمس كنند.

منتخب مردم ساري براي شوراي پنجم تصريح كرد:با همه احترامي كه براي شوراي چهارم قائلم و معتقدم واقعاً تلاش كرد اما اينطور نيست كه بگوييم هيچ مشكلي نداشت و ما بايد با رفع مشكلات و كاستي ها ،تغييرات را براي مردم محسوس كنيم .

آقاميري اعلام كرد:بنده آمادگي دارم تمام وقت در خدمت همكارانم در شورا باشم و با وجود اين كه آقاي عبوري را يك شهردار توانمند ميدانم اما معتقدم بايد نظارت را قوي تر كنيم و اين ميسر نيست مگر اين كه وابستگي ها كم شود.

 

نجاريان :شوراي پنجم بايد محصول 18 سال تجربه كار شورايي باشد

 

سعيد نجاريان نيز گفت:شوراي پنجم بايد محصول 18 سال تجربه كار شورايي باشد و مردم هم توقع دارند شوراي جديد بهتر و قوي تر از دوره هاي قبل عمل كند چون بروز بسياري از خلاء ها پذيرفتني نيست و اين امر مسئوليت ما را سنگين تر مي كند.

وي افزود:ما در شوراي پنجم علاوه بر وظيفه پاسخگويي به اقبال و اعتماد مردم،مسئوليت مهم ديگري هم داريم كه عبارت است از ايجاد شورايي با حداقل نقاط ضعف و حداكثر نقاط قوت و چنين شورايي مي تواند محصول چهار دوره فراز و نشيب ها در فعاليت جمعي و مديريت شورايي باشد.

منتخب مردم ساري در شورا هاي چهارم و پنجم به حضور يك تركيب با تجربه در شوراي جديد اشاره و تأكيد كرد:اين شورا بايد در سياستگذاري ، انتخاب شهردار ,تقسيم وظايف ، برنامه ريزي ها و تصميم گيري ها و خصوصاً نظارت موفق تر از قبل عمل كند به گونه اي كه خروجي كار ها ،ايجاد تحولات افزون تر در جهت سازندگي و اعتلاي شهر باشد.

نجاريان با اشاره به اقدامات خوبي كه در دوره چهارم در سطح شهر صورت گرفت،از شهروندان هميشه همراه و غيور ساري بخاطر حضور شايسته در انتخابات و اقبال به عملكرد هاي خوب اين دوره قدرداني نمود و خواستار تداوم نشست ها جهت ايجاد هماهنگي بيشتر شد.

گفتني است آقايان اسفنديار عشوري و قاسم قاسمي دو منتخب ديگر مردم ساري در پنجمين دوره شوراي شهر در اين جلسه حضور نداشتند.شمشيربند رئيس شورا و برگزار كننده ي اين جلسه در اين باره گفت:آقاي مهندس عشوري چون در سفر تهران بوده بابت عدم حضور در اين نشست عذر خواست .

 

 

1396/04/27 تاریخ:
178 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal