شرح اخبار
سيد مهدي احمدي عضو شوراي اسلامي شهر ساري به مناسبت روز شهرداري : سيد مهدي احمدي عضو شوراي اسلامي شهر ساري به مناسبت روز شهرداري :
توفيق شهرداريها در گرو برنامه ريزي هاي علمي و عملي است

سيد مهدي احمدي عضو شوراي اسلامي شهر ساري خاطر نشان كرد : شوراي عالي انقلاب فرهنگي طي مصوبه اي در سال 1391، روز چهاردهم تيرماه را در سالنامه رسمي كشور به عنوان “روز شهرداري و دهياري” نامگذاري نموده است.

وي هدف از اين نامگذاري را آشنايي آحاد جامعه با عملكرد و خدمات شهرداري‌ها و دهياري‌ها بيان كرد و افزود : با اين اقدام ، قطعا توجه جامعه بيش از پيش به كاركرد نهادهايي چون شهرداري و دهياري معطوف مي گردد و اين امر نيز بنوبه خود به ارتقاء منزلت خانواده بزرگ شهرداري‌ها و دهياري‌ها ، هم افزايي و افزايش همدلي و تعامل مردم با آنها و اطلاع‌رساني در راستاي آشنايي با رويكردها،‌سياست‌ها و برنامه‌هاي كشور در ارتباط با مديريت شهري و روستايي كمك خواهد كرد.

احمدي ادامه داد : در اين ميان شهرداري و فعاليتهاي گوناگون و گستره ي خدمات رساني آن كه در حوزه شهري متمركز مي باشد بي شك مستلزم توجه افزونتري است  زيرا نقش اساسي در پايداري و توسعه يافتگي زندگي شهري دارد كه محدوده جغرافيايي آن وسيع تر ، جمعيت آن به مراتب بيشتر و نيازهاي آن افزونتر بوده و بالطبع بي برنامگي در اداره آن نيز بازخوردهاي زيادتري خواهد داشت.

وي تصريح كرد : اثر گذاري مثبت مديريت شهري مستلزم فراهم شدن شرايطي است كه مهمترين آن وجود روحيه تعامل و تلاشگري در مديران شهري ، تامين منابع مالي و مشاركت عمومي مي باشد و ما اين امر را طي سالهاي اخير در ساري تجربه نموده و نتايج پرباري از آن گرفته ايم .

عضو ادوار شوراي شهر ساري افزود : يكي از توفيقات مهم مديريت شهري ساري در اين دوره توجه همسان و توامان به مسائل عمراني – خدماتي و نيازهاي فرهنگي – اجتماعي بوده چون معتقديم شهر همانند يك موجود زنده و پويا علاوه بر كالبد، روح و هويتي دارد كه شهروندان و روابط اجتماعي و فرهنگي ميان آنان، اين هويت را مي سازند.

وي گفت : امروزه  با توجه به توسعه شهرنشيني و افزايش نيازها ، گسترش كمي و كيفي خدمات شهري نيز الزامي شده است و بنابراين  شهرداري‌ها بيش از گذشته نيازمند برنامه ريزي هاي علمي و در عين حال عملي براي اداره موفق شهرها مي باشند و در اين راستا مي بايست شاخص هاي توسعه شهري ارتقاء يابد.

احمدي با ابراز خرسندي از اينكه ساري جزو شهرهايي است كه چنين رشد و ارتقائي را بخود ديده ، ضمن گراميداشت روز شهرداري ، از زحمات شبانه روزي شهردار ساري و همكارانش در جهت اعتلاي مركز استان قدرداني نمود .

عضو شوراي اسلامي شهر ساري در خاتمه اظهار داشت : ساري به مدد شكل گيري فضاي مطلوب تعاملي بين شوراي شهر و شهرداري و نيز افزايش مشاركت شهروندان و البته با روحيه عملگرايي در مديريت شهري خوشبختانه به درجه اي از رشد و توسعه دست يافته كه مي توان از آن به عنوان تحول ياد كرد و استمرار اين روند تحولي مستلزم تداوم رويكرد تعاملي ، مسئوليت پذيري و عمل به برنامه ها ست.

1396/04/13 تاریخ:
45 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal