شرح اخبار
جعفري رئيس كميسيون طرح و برنامه شوراي شهر ساري: جعفري رئيس كميسيون طرح و برنامه شوراي شهر ساري:
شرايط يكساني در واحدهاي مسكوني شهري ساري نداريم

سيدمحمد جعفري در ميزگردي كه به‌مناسبت روز جهاني كاهش بلاياي طبيعي در دفتر خبرگزاري فارس مازندران برگزار شد، اظهار كرد: جايگاه بيمه، جايگاهي ويژه است كه هنوز تبيين نشده است.

وي با بيان اينكه بانك‌ها بهعنوان توليدكننده منابع مالي مي‌توانند زيرمجموعه بيمه‌ها باشند، افزود: بيمه‌ها بايد براي تأمين اين منابع، مؤسسات مالي تشكيل دهند و اگر مشكلاتي كه در بحث‌هاي اقتصادي، تجاري و توليدي وجود دارد را به‌صورت اصولي و ضمانت‌هاي خود را انجام دهند، اين مشكلات مرتفع مي‌شود.

عضو شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به اينكه كشور ما در ليست 10 كشور حادثه‌خيز دنيا قرار دارد، خاطرنشان كرد: حوادث غيرمترقبه مانند سيل و زلزله انكارناپذير بوده و غير قابل پيش‌بيني است، هنوز نتوانسته‌ايم با توجه به داده‌هايي كه در سطح علمي وجود دارد و مي‌تواند تصميم‌گيري ما را راحت‌تر كند، مسائل را مديريت كنيم.

جعفري به اهميت بحث مديريت شهري از منظر آسيب‌پذيري مناطق مختلف شهر اشاره و بيان كرد: شرايط يكساني در واحدهاي مسكوني شهري نداريم و برخي اماكن بدون مجوز ساخته شدهاند.

وي با بيان اينكه 6 ايستگاه آتش‌نشاني در ساري وجود دارد، افزود: بررسي شاخصه دسترسي به مراكز امداد و نجات مهم است و بايد مرتفع شود.

رئيس كميسيون طرح و برنامه شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به تشكيل گروه‌هاي ويژه امداد و نجات، مانورهاي آموزشي، مشاركت عمومي و مديريت بحران تصريح كرد: در سال 94، تعداد 69 مورد مشكل پس از طوفان و سيل داشتيم كه با ورود شهرداري حل شده است.

جعفري موارد پيگيري‌شده حوادث پس از طوفان و سيل از سال 95 تا امروز را 11 مورد عنوان كرد و افزود: بايد در زمينه بيمه، اطلاعات لازم را ايجاد كنيم و از طريق صدا و سيما، مديران شهري، مردم و بيمه‌ها تبليغات را انجام دهيم.

وي تأكيد كرد: به‌جاي تبليغات بازرگاني، رزومه بيمه از لحاظ عملكردي در قالب فيلم، سناريو و ... بايد ايجاد شود تا مردم آن را با تمام وجود لمس كنند.

عضو شوراي اسلامي شهر ساري در پايان به اهميت تأمين بافت فرسوده اشاره كرد و گفت: اصول ساخت معماري و ساخت بافت فرسودهاي كه دست‌نخورده بوده از مسؤوليت‌هايي است كه نياز به بهسازي دارد و اين آمادگي نيز در شهرداري و شوراي شهر ساري وجود دارد.

 

1395/06/06 تاریخ:
71 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal