شرح اخبار
شمشيربند در بازديد از محل دفن زباله ساري: شمشيربند در بازديد از محل دفن زباله ساري:
برنامه ها و تلاش هاي شوراي شهر ساري معطوف به رفع دغدغه اهالي محترم چهاردانگه است

عليجان شمشيربند رئيس شوراي اسلامي شهر ساري به اتفاق گروه مستندساز شبكه طبرستان با حضور در منطقه پشت كوه چهاردانگه از وضعيت دفن زباله هاي شهري در اين منطقه بازديد كرد.

 به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري، در اين بازديد كه عصر سه شنبه 30 آذرماه 95 و با حضور جمعي از اهالي منطقه انجام شد، شمشيربند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اينكه مشكل زباله از ده دوازده سال پيش آغاز شده و حتي در اين سالها يكي از عزيزان هم جان خود را از دست داده است، اظهار داشت: نكته اي كه مي خواهم در ابتداي صحبت هايم اشاره كنم اين است كه آن عزيزي كه با غرق شدن در شيرابه زباله ها از دنيا رفت از اقوام بنده بوده و در واقع من از كساني هستم كه در موضوع زباله ضربه خورده ام. ادعاهايي كه در فضاي مجازي مبني بر عدم پيگيري لازم جهت مرتفع كردن اين معضل از سوي ما مطرح مي كنند، واقعاً درست نيست لذا شخصاً به همراه همكارانم در شوراي شهر ساري پيگيري هاي فراواني را براي رفع آن انجام داده ايم.

 وي اهتمام مديريت شهري ساري به رفع مشكل زباله در مركز استان را مورد توجه قرار داد و افزود: يكي از مهم ترين پروژه هايي كه اعضاي شوراي شهر ساري از آغاز دوره چهارم به همراه شهردار محترم بر انجام آن تأكيد داشته اند، احداث نيروگاه زباله سوز بوده كه در اين راستا تيمي از كارشناسان ما به كشور چين اعزام شدند. اتفاقاً هيأت چيني هم در صحن شورا حضور پيدا كرد و ما قرارداد همكاري را با آنها به امضاء رسانديم. البته اصل موضوع نيروگاه زباله سوز به سال 1389 و سفر هيأت دولت وقت به مازندران بر مي گردد اما در عمل هيچ اتفاق مثبتي رخ نداده بود اما خب در حال حاضر حدود 60 درصد تجهيزات نيروگاه را وارد ساري نموده ايم و از لحاظ ابنيه ساختماني هم اين پروژه رشد 35 درصدي داشته است.

 شمشيربند با اشاره به عدم تحقق وعده دولت در راستاي كمك به روند احداث نيروگاه زباله سوز ساري گفت: در سفر سال گذشته آقاي دكتر روحاني رياست محترم جمهور به مازندران اعتبار 20 ميليارد توماني براي اين پروژه در نظر گرفته شده بود و همانطور كه بارها در مصاحبه هايم با رسانه ها اعلام كرده بودم در حالي كه به روزهاي پاياني سال 95 نزديك مي شويم متأسفانه تا اين لحظه اين مبلغ تخصيص پيدا نكرده است.

 وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا در صورت تحقق وعده دولت در جهت مساعدت 20 ميليارد توماني، احداث نيروگاه زباله سوز تا پايان دوره چهارم شوراي شهر ساري به سرانجام خواهد رسيد يا خير، گفت: با عنايت به اينكه گارانتي تجهيزاتي كه از چين وارد مي شوند، محدود است ما از ورود مابقي تجهيزات به كشور جلوگيري كرده ايم و منتظريم تا مبلغ مورد اشاره تخصيص پيدا كند و ادامه روند احداث از سر گرفته شود. اگر اين وعده دولت محقق شود حداقل يكسال زمان مي برد تا ابنيه ساختماني نيروگاه تكميل و تجهيزات آن نيز فعال شوند بنابراين اتمام اين پروژه در شوراي چهارم مقدور نيست و قطعاً اين مهم در شوراي دوره پنجم به وقوع خواهد پيوست.

 

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري در خصوص افزايش حجم زباله هاي انباشت شده در منطقه پشت كوه چهاردانگه گفت: زباله هاي سطح شهري ساري كه مربوط به حوزه شهري مي شود، روزانه با 9 دستگاه تريلي به اين منطقه حمل مي شود و مابقي زباله ها از مناطق ديگر شهرستان نظير بخش مركزي، كليجانرستاق، دودانگه و چهاردانگه به اين مكان منتقل مي شوند كه نبايد همه آنها را به حساب زباله هاي سطح شهر ساري گذاشت.

 

وي با بيان اينكه برابر ماده 12 قانون مديريت پسماند تعيين محل دفن زباله هاي شهري با رعايت ضوابط زيست محيطي بر عهده وزارت كشور و قاعدتاً استانداران و فرمانداران سراسر كشور است، تصريح كرد: وسائط نقليه اي كه زباله هاي را براي دفن حمل مي كنند بايد مجهز به مخزن شيرابه باشند كه در حال حاضر تمام خودروهاي شهرداري داراي اين مخزن مي باشند و قطعاً شيرابه هاي توليد شده و مشكلاتي كه براي مردم منطقه به وجود آمده ناشي از دپوي زباله هاي ساير نقاط شهرستان است كه به اين مكان منتقل مي شوند.

 

شمشيربند با اشاره به اينكه مشكل زباله در تمام شهرهاي استان وجود دارد و ساري با وجود اين مشكل بزرگ وضع بهتري نسبت به ساير شهرستان هاي مازندران دارد، اذعان داشت: باز هم معتقدم حق مردم منطقه چهاردانگه اين نيست كه سلامت آنها با انباشت اين زباله ها به مخاطره بيفتد. بنده به عنوان نماينده مردم در پارلمان شهري از تمامي مسئولان دستگاه هاي اجرايي استدعا دارم تا به كمك مديريت شهري ساري بيايند تا مشكل زباله يكبار براي هميشه حل شود.

 

وي در پايان ضمن عذرخواهي از مردم بخش چهاردانگه بدليل تحمل مشكلات ناشي از دفن زباله در اين  منطقه، از آنها بابت همراهي هايشان با مسئولان در سالهاي اخير تشكر و قدرداني كرد.

 
 n07h_eeee.jpg
 
wt48_rrrr.jpg 
pbh6_www.jpg 
p836_yyyyy.jpg 
 s0sr_dddddddddd.jpg
 
 ih7_ytrtr.jpg
 
 u4jx_tre.jpg
 
 
1395/10/02 تاریخ:
43 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal