شرح اخبار
دكتر باقري رئيس كميسيون بهداشت و نظارت بر محيط زيست شوراي شهر ساري : دكتر باقري رئيس كميسيون بهداشت و نظارت بر محيط زيست شوراي شهر ساري :
برخورداري از محيط زندگي سالم و زيبا در گرو فرهنگ زيباست

دكتر جمال باقري عضو شوراي شهر ساري در آيين اجرايي طرح پويش (نه به ره كردن زباله در محيط ) با بيان اينكه حفظ و ارتقاي سطح سلامت امري حياتي و مهم است،اظهار داشت: ريختن زباله در اماكن عمومي علاوه بر نازيبايي چهره شهر، در سلامتي شهروندان نيز تاثيرگذار است.

باقري خاطرنشان كرد: با وجود اينكه در كشور ما نيز امروزه ريختن زباله به معابر در حين رانندگي تخلف محسوب مي‌شود، اما كمتر كسي را مي‌توان يافت كه اين قانون را عملي كرده و يا به سبب اين تخلف جريمه شود.

عضو شوراي شهر ساري آموزش را از الزامات فرهنگ شهري برشمردو افزود: متاسفانه برخي از عادات بد به فرهنگ تبديل شده است، لذا آموزش و فرهنگ سازي بايد در رديف دغدغه ها و كارهاي اصلي مديريت شهري قرار گيرد كمااينكه مديريت پسماند باموضوعات مختلف به فرهنگ سازي پرداخته است.

وي اظهار داشت: بخشي از بسترسازي فرهنگي و اجتماعي مناسب و مورد نياز در جوامع شهري متوجه نهادهاي مدني و دولتي است؛ اما بخش عمده‌اي از اين فرهنگ‌سازي بايد از بستر خانواده‌ها در افراد شكل گيرد.

باقري آرامش فكري و لذت بردن از زندگي در هنگام رانندگي را رعايت قوانين رانندگي و شهري برشمرد و ابراز داشت: براي ديدن چهره اي عاري از زباله در سطح شهر و روستا و جاده ها و حتي در سواحل و جنگل و... ابتدا از خود شروع كنيم؛ داشتن محيط زيبا، فرهنگ زيبا مي طلبد.

 

1395/06/30 تاریخ:
62 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal