شرح خبر
بسته خبري
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود در نظر دارد بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد.


شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

توسعه فضاي سبزنشاط شهروندي را تقويت خواهد كرد

 

مهندس زارع مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري ساري افزايش سرانه فضاي سبز را اساسي ترين برنامه ريزي سازمان در سالجاري دانست و گفت: بهره برداري از بوستان ولايت و بوستان بانوان در سال جاري سرانه فضاي سبز ساري را به استاندارد نزديك خواهد كرد.

 

وي ايجاد فضاي سبز در حاشيه ريل راه آهن و زيرگذر پل گردن را از اقدامات سازمان در راستاي توسعه متوازن شهر دانست و خاطر نشان كرد: ايجاد فضاي سبز و احداث بوستان در محلات مختلف ساري نشاط شهروندي و سلامت شهروندان را تقويت خواهد نمود.

 

 

 

داشتن بانك اطلاعاتي دقيق /افزايش سرعت و كيفيت خدمات رساني

 

 

سيد مصطفي بصيرت شهردار منطقه يك ساري با اشاره نقش شهرداري ها به عنوان متوليان اصلي شهر در زمينه نوسازي و بهسازي و به استناد قانون نوسازي و عمران شهري مصوب 1347 گفت : مميزي شهرها طبق قانون هر پنج سال يك بار تكرار مي شود و اطلاعات به دست آمده از اين طرح كمك مؤثري در زمينه مديريت يكپارچه شهري و ارائه خدمات بهتربه شهروندان مي نمايد .

 

وي بانك اطلاعات مكاني شهر را اصلي ترين بانك اطلاعاتي براي شهرداري ها دانست و افزود: با بررسي اطلاعات اين بانك، تعداد تيرهاي چراغ برق، درخت‌ها و ساختمان‌ها مشخص مي گردد و اخذ تصميمات كارشناسي جهت توسعه شهر منوط به داشتن اطلاعات درست است.

 

شهردار منطقه يك ساري خاطر نشان كرد: داشتن بانك اطلاعاتي دقيق باعث افزايش سرعت و كيفيت خدمات رساني شهري و شكوفايي خدمات بالقوه در شهر خواهد شد.

 

 

برخي از خدمات شهري شهرداري منطقه2 در سه ماهه نخست سال

 

ذاكري، شهردار منطقه2 با اشاره به حدود 700 متر لوله‌گذاري با هدف هدايت آب‌هاي سطحي در محدوده منطقه2 شهري اظهار داشت: هدايت روان‌آب‌ها و ساماندهي آب‌هاي سطحي بعنوان يكي از مهم‌ترين پروژه هاي عمراني شهرداري ساري به شمار مي‌رود. بدون ترديد، حصول نتيجه براي اين‌گونه طرح‌ها، نيازمند همت ويژه و تأمين زيرساخت‌هايي در سال‌هاي اخير بوده كه اقدامات مجموعه مديريت شهري نيز بر اين مبنا و در همين راستا بوده است.

 

شهردار منطقه2 مركز استان از كابل‌كشي و ريسه‌بندي قريب به 2500 متر در محدوده منطقه2 شهري در سه ماهه نخست امسال خبر داد و هدف مجموعه مديريت شهري از اين گونه اقدامات را تأمين زيرساخت‌هاي تأسيساتي و نيز زيباسازي بصري شهر در ايام و مناسبت‌هاي خاص مذهبي و ملي عنوان كرد.

 

 

برگزاري همايش پياده‌روي خانوادگي

 

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري ساري با اعلام اين خبر از كليه خانواده ها و شهروندان ساروي براي مشاركت در اين برنامه فرهنگي، ورزشي و تفريحي دعوت نموده است.

 

وي با اشاره به اهميت اجراي برنامه هاي گوناگون فرهنگي، ورزشي و تفريحي با هدف افزايش نشاط و شادابي و تأمين سلامت شهروندان، افزود: معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري ساري با توجه به اهداف پيش‌گفته و در راستاي پويايي و تعالي انديشه شهري، اقدام به برگزاري چنين برنامه‌هايي نموده است.

 

 

پياده رو سازي با طراحي ويژه جهت تسهيل در عبور و مرور افراد توانخواه

 

سيد كمال آقاميري مديرعامل سازمان عمران شهرداري ساري با اشاره به استمرار نهضت پياده روسازي در شهر ساري اظهار داشت : تيم هاي عملياتي سازمان عمران در حال اجراي پياده روسازي در بيست متري اول خيابان پيام نور، بلوار امام هادي و بلوار طالقاني بوده و پيشتر نيز اين پروژه در خيابان امامزاده عباس، مسيرهاي رفت وبرگشت بلوار فرح آباد ، بلوار ارتش، بلوار امام هادي و خيابان آزادي اجرايي شده است.

 

وي با بيان اينكه عدم توجه كافي به مسير عابرين پياده در طرح هاي شهري و وضعيت نابسامان شبكه معابر و پياده روها، از مسائلي است كه دامن گير شهرهاي امروزي شده است افزود: نگاه مديريت شهري در بحث نيازسنجي پروژه هاي عمراني به گونه اي است كه نياز شهروندان عملياتي گردد و با تأكيد مهدي عبوري شهردار ساري مبني بر روان سازي و تسهيل رفت و امد شهروندان در معابر ، پروژه پياده روسازي و بهسازي مسيرها در دستور كار قرار گرفته و اجرايي گرديده است.

 

 

پيام شهردار ساري به مناسبت روز خبرنگار

 

مهدي عبوري شهردار ساري در پيامي فرا رسيدن روز خبرنگار را تبريك گفت در بخشي از اين پيام آمده است:

رسانه مي تواند محرك توسعه هر شهر و تعالي شهروندانش باشد چرا كه ناظر ايفاي مسوليت اجتماعي شهروندان از سويي و مبين حقوق شهروندي در تمام سطوح جامعه از سويي ديگر است. از آنروي كه با گسترش شبكه هاي اجتماعي، در شهرِ انسان محور، هر شهروند خود يك خبرنگار است. بي ترديد تعامل روز افزون تيم مديريت شهري و عزيزان ساعي در عرصه خبر و رسانه مي تواند فصل تازه اي از كتاب توسعه ساري را قلمي نمايد. اميد دارم كه ساري به همت فرزندان زمان شناسش بدانجايي رسد كه لايق ساروي ها باشد.

 

 

تقويت زيرساخت هاي پروژه هاي عمراني در راستاي كيفي سازي

 

عباس رشيدي معاون فني عمراني شهرداري ساري به اجراي كانال هدايت آب هاي سطحي در نقاط مختلف شهر اشاره و اظهار داشت: زيرسازي كانال كمربندي جنوبي، احداث كانال در محلات الحاقي، كمربندي شمالي و كانال ماهان در بلوار كشاورز كه از هدايت آب آن براي زمينهاي كشاورزي در منطقه بالادزا استفاده خواهد شد در دست اقدام است.

 

 

 

وي توجه به تقويت زيرساخت ها در انجام پروژه را گامي جهت كيفي سازي اجراي آن دانست و افزود: براي عملياتي نمودن پروژه ها بايد سه اصل دقت، سرعت و كيفيت در دستور كار قرار گيرد و در اين زمينه معاونت فني عمراني به عنوان ناظر اجراي پروژه هاي شهري اقدامات لازم را لحاظ خواهد كرد.

 

 

احداث اولين پارك ترافيكي ويژه كودكان و نونهالان در كوي اتحاد

 

سيد حميد هاشمي شهردار منطقه سه ساري توسعه متوازن شهر را در راستاي توجه ويژه به همه نقاط شهر دانست و اظهار داشت: فاز دوم احداث كانال شهرك ماهان تا پايين دزا و نهر ساري رود به مساحت 1100 متر در حال اجراست و پس از اتمام معضل ابگرفتگي اين محدوده تا پايين دزا مرتفع خواهد شد.

 

هاشمي ، همكاري شهرداري منطقه سه و معاونت فني عمراني ، معاونت فرهنگي اجتماعي ، سازمان پاركها و فضاي سبز و سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري را در راستاي احداث اولين پارك ترافيكي در كوي اتحاد و در جهت فرهنگ سازي و آموزش دانست و خاطرنشان كرد: اين پارك ويژه كودكان و نونهالان بوده و شامل ، ميدان ، خيابان ، پياده رو ، خط عابر و چراغ قرمز بوده و آموزشهاي لازم جهت طرح هاي روان سازي ترافيك ارائه خواهد شد.

 

 

خطوط ايست در تقاطع هاي شهري /احقاق حقوق شهروندي

 

 

احمد گوران، مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري ساري با اشاره به اجراي خطوط ايست در تقاطع هاي شهري، اظهار داشت: يكي از مزاياي توقف خودروها پشت خط ايست، جلوگيري از جرايم توقف بر روي خطوط عابر پياده است.

 

شايان ذكر است، اجراي خط ايست در تقاطع ها يكي از روش هاي مناسب براي رعايت نظم توقف خودروها در زمان روشن شدن چراغ قرمز است كه اين اقدام به همراه نصب دوربين هاي هوشمند، تخلفات راهنمايي و رانندگي را كنترل كرده و از بروز آن جلوگيري خواهد كرد.

 
1396/05/21 تاريخ :
88 تعداد بازديد :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal