بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 832122 دی 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

افزایش منابع درآمدی پايدار با همراهي شهروندان/ ساري در مسير توسعه

حميد فرزانه معاون شهرسازي و امور مناطق شهرداري مركز استان ، با قدرداني از تلاشهاي بي وقفه كاركنان اين مجموعه  بابت وصول مطالبات و خدمات رساني به شهروندان گفت: با تعامل و همت مديريت شهري و نیز همراهي شهروندان در زمينه پرداخت عوارض شهري و نوسازي ، مسير توسعه شهر ساري ، شتاب بيشتري خواهد گرفت.

 

معاون شهرسازي و امور مناطق شهرداري ساري با قدرداني از همكاري و همراهي همه جانبه شهروندان با مديريت شهري خاطر نشان كرد: اين تعامل و همكاري دو سويه ميان شهرداري و شهروندان، ساري را به عنوان الگوي نمونه توسعه در شمال كشور مطرح نموده است.

 

 

همگرایی بین سازمان و جمعی کارکردن / توجه به پیوست فرهنگی پروژه های فنی و آرامش شهروندان عوامل کلیدی برنامه های مدیریت فرهنگ شهری

سومین جلسه پرسش و پاسخ با محوریت موضوع « شهروندمداری» در ساعت 18 روز دوشنبه 97/10/17 در محل روابط عمومی عمارت شهرداری برگزار شد.

 

در این نشست مصطفی نیک نقش رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری ابتدا ضمن بیان برخی از عملکردهای وظیفه ای معاونت فرهنگی و تغییر معاونت فرهنگی به سازمان فرهنگی و اجتماعی مواردی را بیان کرد.

 

رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری، بهره مندی از نظرات، ایده ها و پیشنهادات شهروندان را شرط لازم برای امیدآفرینی و ایجاد حس شور ونشاط بیان کرد و استمرار برگزاری مراسم ها و دورهم نشینی های بزرگ را نیز در زمره فعالیت موثر برای افزایش اعتمادآفرینی بین مدیران شهری و مردم دانست. وی همچنین همکاری بین همه دستگاه های متولی امر فرهنگ و مسائل اجتماعی در خارج از مجموعه شهرداری را برای شادی آفرینی بین مردم و مشارکت شهروندان خواستار شد.

 

نیک نقش، به نقش موثر رسانه ها به خصوص رسانه ملی در فرهنگ سازی موثر برای شهروندان اشاره کرد و  جزیره ای کارکردن را باعث هدررفت هزینه ها و جمعی کارکردن را باعث جلوگیری از اتلاف هزینه ها دانست.

 

 

تلفیق بودجه عمرانی پیشنهادی سازمان های تابعه با شهرداری با محوریت پروژه های نیمه تمام و اولویت‌دار

یاسر بهارفر مدیر طرح و برنامه شهرداری ساری  برگزاری جلسات تخصصی برای تدوین پیش نویس بودجه سال 98 را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در جهت تدوین بودجه ای کامل و شفاف مبتنی بر مستندات و برنامه های اولویت دار شهرداری ساری، با برنامه ریزی های صورت گرفته ، جلسات بررسی بودجه پیشنهادی سازمانهای تابعه با هدف بررسی پروژه های عمرانی اولویت دار و تخصیص اعتبارات لازم جهت فصل مشترک بودجه عمرانی با شهرداری، با حضور مدیران عامل و معاونین سازمانهای تابعه ، مشاور مالی، مسئول اعتبارات و کارشناسان بودجه معاونت ها و مدیریت طرح و برنامه برگزار شد.

 

مدیر طرح و برنامه شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد:  بودجه شهرداری ساری و سازمانهای تابعه  نسبت به بودجه سال جاری تغییر چندانی نخواهد داشت.

 

 

انتخاب هفت نفر از کارکنان شهرداری ساری جهت شرکت در المپیاد علمی آموزشی کارکنان شهرداری های کشور

سید مجتبی موسوی مسئول آموزش و تشکیلات شهرداری مرکز استان برگزاری دوره های مختلف آموزشی و تخصصی برای کارکنان شهرداری و سازمان های تابعه را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: واحد آموزش و تشکیلات شهرداری ساری ، در طول سال ، برگزاری دوره های تخصصی را برای کارکنان معاونت ها ، واحدها و سازمان های تابعه اجرایی کرده است.

 

مسئول آموزش و تشکیلات شهرداری ساری ، برگزاری آموزش های تخصصی را گام موثری در ارتقاء سطح توانمندي كاركنان دانست  و خاطر نشان کرد: برای برگزاری آزمون های تخصصی و دوره های اموزشی مجوز لازم از کمیته راهبری آموزش وزارت کشور اخذ شده است.

 

 

اجرای پروژه لوله گذاری کاروگیت در راستای هدایت آب های سطحی

شهرداری منطقه یک اجرای پروژه کاروگیت را در راستای هدایت آب های سطحی در کوچه مدرس محله آب انبار نو به خیابان 18 در دستور کار قرار داده و عملیاتی کرده است.

 

شایان ذکر است ، شهرداری منطقه یک ، پروژه کاروگیت در خیابان های ملامجدالدین ، 18 دی ، قارن و انقلاب را اجرایی کرده که پس از بهره برداری ، نقش موثری در هدایت آب های سطحی حوزه این منطقه شهری خواهد داشت.

 

 

اجرای طرح همیار سبز

با همکاری و تعامل دو سویه میان این سازمان و اداره آموزش و پرورش شهرستان ساری ، طرح همیار سبز ، مانند سنوات گذشته در حال اجرا می باشد.

 

در این طرح  آموزش های لازم در زمینه شناخت، تکثیر و قلمه زدن، حفظ و نگهداری  انواع گیاهان و درختان و نیز اهمیت و گسترش فضای سبز شهری توسط کارشناسان سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهرداری ساری به دانش آموزان ارائه خواهد شد .

 

 

حرکت به سمت توسعه یافتگی در مسیر بازآفرینی شهری با تدبیر مدیریت شهری توسعه گرا

ساری به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شمال کشور، در برخی از نقاط خود دارای بافت‌های تاریخی و گاها ناکارآمد ازلحاظ نحوه بهره‌برداری مؤثر است. پیشینه زیاد سازه‌ها و غیرمقاوم بودن آن‌ها، نه‌تنها آسیب‌پذیری‌شان را در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی بیشتر می‌کند، بلکه در درازمدت باعث گسترش شکاف‌های اجتماعی و جمعیتی و نامتعارف شدن روند تعاملات اقتصادی و فرهنگی با سایر نقاط شهر می‌شود. محلات جنوبی شهر ساری همچون غفاری، آزادی و چمران و یا مناطق روستایی که به‌تازگی به پیکره شهر ملحق شده‌اند همچون شرف‌آباد، ذغال چال و... همگی نیازمند برنامه‌ریزی‌های خاص بوده‌اند که در سال‌های اخیر به‌صورت جدی موردتوجه مدیریت شهری ساری قرارگرفته‌اند.

 

در این راستا بر اساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته در شهر ساری، بخش زیادی از خدمات ساختمانی، توزیعی، حمل‌ونقلی و حتی نیازهای تولیدی و مصرفی ساری درنقاط حاشیه‌ای شهر در قالب کارگری در محیط‌های صنعتی و ساختمانی، دست‌فروشی و حمل‌ونقل صورت می‌گیرد. به همین دلیل شهرداری ساری توانست با در نظر گرفتن اصل توزیع متوازن خدمات و انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مؤثر در این نقاط همچون راه‌اندازی بیشترین سراهای تداوم، قرارگاه جهادی و حمایت از کلینیک‌های مشاوره‌ای و سایر اقدامات فرهنگی و زیست‌محیطی همچون کانکس‌های تفکیک زباله، ساماندهی توزیع محصولات و راه‌اندازی بازارهای هفتگی و جدیت در بهبود روند نوسازی و بهسازی از طریق اجرای دقیق طرح‌های تفصیلی و جامع شهری با توجه به اسناد بالادستی مرتبط با سند بازآفرینی شهری و همچنین برنامه ششم توسعه کشور، نقش محوری خود را در پیشتازی بازآفرینی شهر ایفا نماید.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید