مدیر طرح و برنامه شهرداری ساری خبر داد:

تدوین بودجه ای عملیاتی و شفاف به همراه مستندات لازم در دستور کار قرار گرفت

کد خبر : 810526 آذر 1397اخبار 0
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري ، ياسر بهارفر مدير طرح و برنامه شهرداري ساري تشكيل جلسات هدفمند برنامه ريزي و بودجه نويسي به دبيري و محوريت اداره طرح و برنامه با بهره مندی از نظرات کارشناسان و مدیران شهرداری و نیز نمایندگان محترم شورای اسلامی شهر را از اقدامات اين واحد در راستاي تدوين برنامه ها و نگارش بودجه پيشنهادي عملیاتی و شفاف برای سال آتی دانست.
تدوین بودجه ای عملیاتی و شفاف به همراه مستندات لازم در دستور کار قرار گرفت

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري ، ياسر بهارفر مدير طرح و برنامه شهرداري ساري تشكيل جلسات هدفمند برنامه ريزي و بودجه نويسي به دبيري و محوريت اداره طرح و برنامه با بهره مندی از نظرات کارشناسان و مدیران شهرداری و نیز نمایندگان محترم شورای اسلامی شهر را از اقدامات اين واحد در راستاي تدوين برنامه ها و نگارش بودجه پيشنهادي عملیاتی و شفاف برای سال آتی دانست.

 

 

مدیریت طرح و برنامه شهرداری ساری، با اشاره به برگزاری جلسه شورای معاونین با حضور شهردار، معاونین و شهرداران مناطق اعلام داشتند؛ در جلسه مذکور اهداف،اولویتها و سیاستهای کلی تدوین بودجه سال آتی ابلاغ گردید.

 

 

بهارفر افزود: در اولین جلسه کمیته سیاستگذاری بودجه که با ابلاغ شهردار محترم و دعوت از نمایندگان محترم شورا به دبیری این مدیریت و با حضور نماینده شورا، معاونین، شهرداران مناطق، مدیران واحد های مربوطه، مشاورین، کارشناسان حوزه مالی و قراردادی و... برگزار گردید، نیز بر تدوین پیش نویس بودجه به همراه مستندات کافی و قابل دفاع با اولویت اتمام پروژه های نیمه تمام با ایجاد درآمد پایدار، پروژه های عمرانی با پیوست درآمد زایی، بررسی و اجرای پروژه های زودبازده، بهره مندی از پیشنهادات همکاران، امکان پذیری انجام پروژه ها توسط سرمایه گذار و... تاکید شد و هر کدام از اعضاء در خصوص راهکارهای لازم جهت تحقق بودجه سال جاری و نیز برنامه ها و اهداف سال آینده مواردی را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

بهارفر با بیان اینکه حسب دستور شهردار محترم، مدیریت طرح و برنامه همانند سالهای گذشته، دبیری کمیته سیاستگذاری بودجه را به عهده دارد، افزود؛ با عنایت به ابلاغ بخشنامه بودجه سال 98 از سوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، جلسات مستمر کمیته سیاست گذاری و کمیته های تخصصی بودجه، با حضور شهردار محترم ،معاونین، شهرداران مناطق و کارشناسان، مشاوران و مسئولین واحدهای مربوطه تشکیل و جلسات مستمر آن تا تدوین نهائی پیش نویس بودجه تشکیل می گردد.

 

 

این مسئول افزود؛ در سال جاری با توجه به تشکیل واحد طرح و برنامه در شهرداری مناطق و سازمانها، به منظور تدوین پیوست های بودجه ای دقیق به همراه مستنداتی شفاف این مهم توسط مسئولین طرح و برنامه در سازمانها و مناطق بصورت مدون و برنامه ریزی شده در حال پیگیری می باشد.

 

 

در همین راستا مدیریت طرح و برنامه از روزهای پایانی مهر ماه امسال نسبت به تشکیل جلسات کارشناسی جهت پایش برنامه و بودجه سال 97 و اخذ برنامه سازمانها و مناطق برای سال 98 اقدام نمود و تا کنون با تشکیل جلسات متعدد کمیته های تخصصی تدوین بودجه مقرر گردید مناطق و سازمانها نسبت به تهیه پیوست بودجه ای با ذکر کلیه موارد هزینه ای اعم از مبلغ و محل هزینه در راستای سیاست های کلان ابلاغی مدیریت شهری اقدام نمایند و همچنین با تشکیل کمیته تخصصی درآمد در مناطق میزان تحقق درآمد هر کدام از کدهای درآمدی مشخص و برای پیش بینی میزان درآمد سال آینده نیز اقدام گردد.

در پایان ایشان با تشکر از همکاری همه معاونین و مسئولین محترم، در خصوص تهیه به موقع پیش نویس بودجه ای شفاف و قابل دفاع ابراز امیدواری نمودند.

 

برچسب ها پژوهش طرح و برنامه شهرداری شهرداری ساری پایش توسعه جستجو یاسر بهارفر بهارفر
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید