عباس رجبی عنوان کرد؛

هدف اصلی سازمان، ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهر و شهروندان است

کد خبر : 809625 آذر 1397اخبار 0
سرپرست سازمان مدیریت پسماند گفت. فعالیت های سازمان در راستای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهر و شهروندان است.
هدف اصلی سازمان، ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهر و شهروندان است

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری؛ عباس رجبی، سرپرست سازمان مدیریت پسماند  هدف اصلی سازمان را از اقدامات و فعالیت های در حال اجرا، ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهر و شهروندان اعلام کرد.

رجبی اظهار داشت: جهت تحقق اصل پنجاهم (50) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و‌ به منظور حفظ محیط زیست کشور از آثار زیانبار پسماندها و مدیریت بهینه آن ها، این سازمان به عنوان یک نهاد نیمه دولتی مسئول، موظف است کلیه تمهیدات در راستای حفاظت از محیط زیست و بهداشت محیط شهری و به تبع آن حفظ سلامت شهروندان را در دستور کار خود قرار دهد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند گفت: فعالیت های سازمان در زمینه های مختلف از جمله تفکیک پسماند شهری، ساماندهی خاک و نخاله ساختمانی، شست و شو و نظافت معابر شهری، لایروبی انهار سطح شهر و مدیریت آب های سطحی در روزهای بارانی به جهت جلوگیری از آثار و مشکلات ناشی هر یک از این زمینه ها می باشد.

وی با تأکید بر اهمیت هر یک از موارد ذکر شده، بیان کرد: با توجه به اینکه در حدود 20 درصد از زباله های تولیدی شهر را زباله های بازیافتی تشکیل می دهند، پروژه تفکیک پسماند شهر (تپش)، با سرمایه گذاری عظیم مالی و انسانی، یک طرح فرهنگی است که جهت مدیریت این نوع زباله ها از سوی سازمان به مرحله اجرا درآمده است.

رجبی در ادامه در رابطه با این طرح و مراحل پیشرفت آن اذعان داشت: طرح تپش با توجه به ماهیت فرهنگی آن نیازمند جلب مشارکت شهروندان بوده و تاکنون با اقدامات فرهنگی، آموزشی و تبلیغاتی صورت گرفته استقبال قابل توجهی را شاهد بوده ایم.

سرپرست سازمان افزود: علاوه بر تلاش سازمان و پرسنل آن این طرح نیازمند حمایت همه جانبه شهروندان خواهد بود چرا که شهروندان نقش اصلی را در آن ایفا می کنند.

عباس رجبی با تشکر از حمایت همه جانبه شهردار محترم شهر و شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد:  سازمان در نظر دارد با پیشبرد طرح های اجرایی، آموزش تمامی قشرهای جامعه، تبلیغات گسترده و در نهایت فرهنگسازی کوتاه و بلند مدت در زمینه مدیریت صحیح پسماند، تحولی عظیم در آینده فرهنگی، بهداشتی و سلامت شهروندی ایجاد نماید تا توانسته باشد به رسالت خود به نحو احسن عمل نماید.

 


اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید