سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری خبر داد:

اجرای طرح شهردار مدرسه

کد خبر : 807622 آذر 1397اخبار 0
عباس رجبی با اشاره به لزوم و تاثیر مشارکت شهروندان در فعالیت های اجتماعی و توسعه شهری گفت: اجرای طرح شهردار مدرسه در راستای فرهنگ سازی و آموزش شهروندی در دستور کار قرار گرفت
اجرای طرح شهردار مدرسه

 

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، عباس رجبی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان با اشاره به برگزاری جلسه مشترک معاونت خدمات شهری،  نمایندگان سازمان مدیریت پسماند شهرداری  با آموزش و پرورش شهرستان ساری در زمینه اجرای طرح شهردار مدرسه اظهار داشت: این طرح در بلند مدت  نقش موثری در زمینه فرهنگسازی شهروندی و حوزه های اجتماعی خواهد داشت.

 

وی مشارکت دانش آموزان مدارس و ارائه آموزش های لازم به آنان در حوزه مدیریت شهری را مورد توجه قرار داد و افزود: در طرح شهردار مدرسه ، دانش آموزان ، مشارکت و همکاری در زمینه فعالیت های اجتماعی را آموز ش خواهند دید تا به عنوان نسل آینده و با یادگیری مهارتهای گوناگون فضای فرهنگی بهتر و موثرتری را برای شهر ساری به وجود آورند.

 

 رجبی ادامه داد:  تیم مدیریت شهری با نیاز سنجی از شهروندان در زمینه های مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر آموزش را در تمامی رده های سنی مدارس اجرایی خواهد کرد.

 

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرای طرح شهردار مدرسه ، ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی را در نسل آینده شاهد باشیم.

 

شایان ذکر است ، در طرح شهردار مدرسه ، شورای دانش آموزی که منتخب دانش آموزان آن مدرسه می باشد ، از میان دانش آموزان داوطلب ، فردی را به عنوان شهردار مدرسه انتخاب کرده تا پیگیر برنامه های زیست محیطی و پسماند و حوزه اجتماعی آن مدرسه باشد.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید