برگزاری نهمین نشست کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری در شهرداری گلوگاه

کد خبر : 802918 آذر 1397اخبار 0
نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان به میزبانی شهرداری گلوگاه، ساعت 09:00 صبح مورخ 1397/09/14 ، در سالن همایش شهرداری گلوگاه برگزار شد.
برگزاری نهمین نشست کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری در شهرداری گلوگاه

 

این نشست به ریاست نیکزاد مسئول دبیرخانه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیر عامل استان با حضور مهندس کرمانی نماینده اداره کل پدافند غیرعامل استان، دکتر فخاری معاون امداد و نجات هلال احمر استان ، سرهنگ ابراهیمی نماینده نیروی انتظامی استان، سرگرد سروعلی دبیر کارگروه مشارکت مردمی سپاه کربلا، آقای خادملو رئیس شورای اسلامی شهر گلوگاه و آقای خواجوی سرپرست شهرداری گلوگاه و سایر اعضا برگزار گردید.

نیکزاد مسئول دبیرخانه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیر عامل استان، ضمن عرض خیرمقدم به اعضای جلسه  بیان داشت : یاد و خاطره ده هزار و چهارصد شهید استان و خاصه شهدای این شهرستان و شهدای مدافع حرم را گرامی می­داریم.

نیکزاد ضمن قدردانی از مهندس عبوری شهردار مرکز استان بعنوان رئیس کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری بابت اقدامات پدافند غیرعامل در سطح استان و مهندس خواجوی بعنوان سرپرست شهرداری گلوگاه ، در مبحث پدافند غیرعامل مطالبی را در خصوص مختصات و جمعیت شهر گلوگاه از جمله پراکندگی، بافت فرسوده، شبکه حمل و نقل و پتانسیل های این شهر عنوان داشت. گلوگاه به معنی جای استراتژیک و پررفت و آمدی است که این قابلیت در شهر گلوگاه بعنوان نقطه کریدوری و راههای دسترسی که از شرق استان مازندران را به استان گلستان و از جنوب به استان سمنان متصل کرده است. گلوگاه سابقه تاریخی از منظر پدافندغیرعامل دارد چه از لحاظ وجود قلعه ها و عوارض طبیعی زمین و چه از لحاظ دارایی های انسانی که افرادی شجاع و دلیر محسوب می شوند.

در ادامه خادملو رئیس شورای اسلامی شهر گلوگاه ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه و معرفی اجمالی شهر گلوگاه گفت: شهر گلوگاه شرقی ترین شهر استان مازندران است و همواره بعنوان نقطه سوق الجیشی مطرح بوده است. فلسفه تشکیل شهر به دوره آقامحمدخان قاجار برمی گردد که به جهت نفوذ و تجاوز افغان ها و ترکمن ها تصمیم می گیرد گروه ایل عمرانلو از قره باغ آذربایجان را در اینجا مستقر نماید و با حفر خندق در اطراف شهر بویژه بخش کلباد نمونه بارزی از پدافندغیرعامل را به نمایش بگذارد.

مهندس خواجوی سرپرست شهرداری گلوگاه ضمن تشکر از آقای نیکزاد جهت تشکیل این نشست و ارائه گزارشی در خصوص عملکرد شهرداری گلوگاه در حوزه پدافند غیرعامل گفت: اگر بخواهیم پدافند غیر عامل را در حوزه شهرداری گلوگاه در نظر بگیریم باید به اقدامات و مسائل پیش رو بپردازیم. گلوگاه با جمعیتی 21 هزار نفری و 400 هکتار محدوده شهری در فعالیت دوره پنجم شورای اسلامی توانست جهت پیشگیری سیلاب ، کانال آبهای سطحی را پیش بینی نماید و جهت تسهیل در مدیریت بحران و عملیات امدادرسانی نسبت به آزادسازی معابر و بازگشایی خیابانها در بافت فرسوده شهری اقدام نمود. ضمن آزادسازی حاشیه رودخانه مشی نسبت به ساخت دیوار حفاظتی اقدام لازم بعمل آمد. در حوزه خدمات آتش نشانی با حداقل امکانات و نبود ست امداد و نجات مواجه هستیم.

دکتر مسلمی عضو هیات مدیره و بازرس انجمن علمی پدافندغیرعامل استان مازندران به عنوان مدرس مباحثی در خصوص معماری و شهرسازی از منظر پدافند غیرعامل ، مبلمان شهری ، مکانیابی سایت ها ، همجواری کاربریها را مطرح نمودند.

در پایان با اهدا لوح سپاس از دکتر مسلمی و همچنین زحمات آقایان خادملو (مسئول حراست) و عظیمی (مسئول روابط عمومی) تقدیر و تشکر بعمل آمد. همچنین بازدید میدانی از پروژه های حوزه پدافند غیرعامل شهرداری گلوگاه توسط اعضا صورت گرفت.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید