رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری:

رانندگان تاکسی پیشانی فرهنگ عمومی شهر هستند

کد خبر : 802018 آذر 1397اخبار 0
ارائه خدمات آموزشی به رانندگان تاکسی به عنوان جامعه هدف باید در اولویت آموزش های فرهنگی قرار گیرند.
رانندگان تاکسی پیشانی فرهنگ عمومی شهر هستند

 

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری تغییر الگوی رفتاری را مصداق بارز توسعه فرهنگ سازی برشمرد و گفت: در همه ی ارکان نظام مدیریتی و حقوق شهروندی تغییر در الگوی رفتاری اولین و مهم ترین گام برای ارتقای سطح فرهنگی آن جامعه خواهد بود.

مصطفی نیک نقش صبح امروز در جلسه کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه فرهنگ حمل و نقل عمومی که با حضور نمایندگان سازمان حمل ونقل و بار و مسافر و معاونت پیشگیری دادگستری استان برگزار گردید ، رانندگان تاکسی را به عنوان پیشانی خدمات عمومی شهر یاد کرد و گفت: ارائه خدمات آموزشی به رانندگان تاکسی به عنوان جامعه هدف باید در اولویت آموزش های فرهنگی قرار گیرند.

نیک نقش نتیجه اکثریت بزهکاری ها را عدم آموزش صحیح دانست و گفت : مهم ترین دغدغه ی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری، ارتقاء فرهنگ درون سازمانی پرسنل و مجموعه مرتبط با شهرداری خواهد بود.

وی نداشتن مهندسی فرهنگی را از معظلات جامعه امروزی بیان کرد و گفت: تغییر الگوی رفتاری و بوجود آوردن سبک جدید در رفتارهای گروهی یکی از راهکارهای برون رفت از این چالش فرهنگی می باشد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ساری گفت: ارتقای فرهنگ حمل و نقل عمومی باید دو طرفه باشد و در راستای آموزش به رانندگان تاکسی باید وجاهت و تکریم رانندگان رعایت شود.

وی توانمند کردن رانندگان تاکسی را از اهداف این کارگروه عنوان نمود و در ادامه افزود: عدم آگاهی و نبودآموزش های مناسب رانندگان تاکسی باعث بروز اشتباهات و ناهنجاری ها می گردد.

نیک نقش با بیان اینکه حدود 3 هزار تاکسی فعال در سطح شهر مشغول به فعالیت در حمل نقل عمومی هستند،افزود: هر راننده به طور متوسط 70 لغایت 110 مسافر جابجا می کنند.

در پایان مقرر گردید جهت توانمند کردن رانندگان تاکسی ، کارگاه های آموزشی مدون با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ، سازمان حمل ونقل بار و مسافر و معاونت پیشگیری دادگستری استان برگزار گردد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید