در نشست کمیسیون فرهنگی شورا با سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری:

محور برنامه های فرهنگی سال 98 براساس آموزش سبک زندگی فردی و اجتماعی اعلام شد

کد خبر : 798614 آذر 1397اخبار 0
در نشست کمیسیون فرهنگی شورا با سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری مسائل فرهنگی اجتماعی شهری بحث و تبادل نظر قرار گرفت و برنامه ریزی عملکرد فرهنگی سال 98 بر محور سبک زندگی فردی و اجتماعی تاکید شد.
محور برنامه های فرهنگی سال 98 براساس آموزش سبک زندگی فردی و اجتماعی اعلام شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی  و ورزشی شهرداری ساری، در این نشست مصطفی نیک نقش رییس سازمان با بیان اینکه فرهنگ راه و روش در زندگی مطرح می گردد، اظهار داشت: فرهنگ سازی تغییر الگوی رفتاری و یا بوجود آمدن سبک رفتاری جدید است و لازم است در این مسیر آموزش صحیح صورت پذیرد تا خرده فرهنگ ها در جایگاه ارزشی قرار نگیرند.

نیک نقش با اشاره به مسئولیت  دوماه در این سازمان، دغدغه اصلی را پرهیز از موازی کاری در فعالیت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با ادارات و نهاد ها اعلام کرد و ابراز داشت: اگر اعضای شورا دغدغه شهروندان در امورات فرهنگی را دارند باید در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها اصولی اندیشید.

 

وی شکل دهی سازمان جدیدالتاسیس را سخت و دشوار اعلام نمود و بر مدیریت ظرفیت های فرهنگی و ورزشی شهرداری تحت مدیریت سازمان تاکید کرد و گفت: برای سرفصل های درآمدی سازمان باید زیر ساخت ها تامین و فراهم گردد.

 

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری با بیان اینکه اگر چالش ها را تبدیل به فرصت کنیم قطعا شهروندان به قوانین تمکین می نمایند، افزود: با رعایت قوانین شهری، شهروندان اخلاق مدار می شوند و این سرمایه برای شهرداری است.

 

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در ارائه گزارش هشت ماهه فعالیت فرهنگی (از دوره معاونت فرهنگی تا دوره جدید سازمان)،فعالیت های فرهنگی و اجتماعی آموزشی شهرداری ساری را درعرصه ارتقای فرهنگ شهروندی، زیر بنای اصلی توسعه شهری اعلام نمود و گفت: برنامه ها و فعالیت های حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری در احیای حقوق شهروندی، توجه به سلامت و کاهش آسیب های اجتماعی، ایجاد نشاط عمومی و معنوی و احیای فرهنگ بومی و آیینی و حفظ مسائل ارزی و مذهبی برگزار می شود.

 

نیک نقش فعالیت فرهنگی شهرداری ساری را اجرای برنامه های مختلف نوروزی، مشارکت در برگزاری یادواره های شهدا، همایش مجمع خیرین مدرسه ساز، نمایشگاه های خیریه، مشارکت در جشنواره لیلم، جشن بزرگ غدیر، برنامه شبهای سکوت و اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در ماه مبارک رمضان، جشنواره 20 در 20 فعالیت های فرهنگی، ورزشی تفریحی ویژه اوقات فراغت تابستان و بسیاری از برنامه دیگر برشمرد.

 

وی در ادامه خدمات آموزشی در حوزه اجتماعی را خدمات مشاروه ای و خدمات آموزشی سلامت روان و سلامت جسم، آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کارگاه های آموزشی دوره های کارآفرینی و اشتغال، خدمات آموزشی در حوزه کودکان، خانواده، سالمندان، گردشگری، علمی، برگزاری دوره های آموزشی و تفریحی ویژه معلولان و افراد با نیاز ویژه  اعلام کرد.

 

نیک نقش همچنین فعالیت های ورزشی را ارتقای سلامت، تحرک آفرینی و شادابی شهروندان مطرح نمود و گفت: برگزاری 49 دوره مسابقه ورزشی، برگزاری ورزش صبگاهی و ورزش بوستان ها، ورزش کودک و خانواده، اردوهای جنلگی، ساحلی، برگزاری مسابقات تنیس روی میز، فوتبال چمنی، والیبال، گل کوچیک، فیستوال اسکواش، ورزش زورخانه ای از جمله عملکرد حوزه ورزشی شهرداری ساری می باشد.

 

در این نشست اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر ساری برحمایت از فعالیت های فرهنگی با تکیه بر پژوهش و نیاز سنجی از خواسته های شهروندان تاکید کردند و خواستار برنامه ریزی درست و صحیح با روش پژوهشی و توجه به مسائل ارزشی و مذهبی شدند و برجهت گیری بر اساس این ارزش ها توصیه نمودند.

 

در پایان دکتر یوسفی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا شهر ساری تاکید نمود: حقوق شهروندی نقش بی بدیلی در افزایش سرمایه فرهنگی اجتماعی ایفا می کند و راه بسیار طولانی تا تبدیل شدن منشور حقوق شهروندی به مطالبه و گفتمان عمومی در جامعه در پیش است. لذا به سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری پیشنهاد می شود محور برنامه های فرهنگی سال 98 براساس آموزش سبک زندگی فردی و اجتماعی صورت گیرد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید