سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری عنوان کرد:

کاهش حوادث با آموزش شهروندی و رعایت نکات ایمنی

کد خبر : 794310 آذر 1397اخبار 0
سید حمید هاشمی از امداد رسانی به 211 حادثه در آبان ماه گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت 288 مورد بازديد ايمني و 3432 نفر ساعت آموزش عمومی و تخصصی ایمنی نیز برای شهروندان اجرایی شد
کاهش حوادث با آموزش شهروندی و رعایت نکات ایمنی

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل شهرداری ساری ، سید حمید هاشمی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری  ، از 288 مورد بازديد ايمني و  برگزاری  سه هزار و 432 نفر ساعت آموزش طي آبان ماه سالجاري خبر داد و اظهار داشت: اين سازمان طي اين مدت ، از 238 واحد مسكوني ، 15 واحد تجاري و 35 واحد از ادارات و سازمان ها در نقاط مختلف شهر ساري بازديد ايمني بعمل آورد.

 

هاشمی با اشاره به فعاليت هاي مختلف اداره پيشگيري سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری، افزود:  صدور 5 گواهي حريق و حادثه و نیز صدور 13 گزارش بررسي علت وقوع حوادث از ديگر اقدامات بخش پيشگيري و كارشناسي سازمان در  ماه گذشته بوده است.

 

وی ادامه داد: طی آبان ماه سالجاری 3432 نفر ساعت دوره آموزشی برگزار شده که یک هزار و 750 نفر ساعت آن آموزش برون سازمانی و یک هزار و 682 نفر ساعت دیگر آموزش درون سازمانی است .

 

این مسئول با قدردانی از کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در زمینه برگزارکردن این دوره های آموزشی ،  گفت : در این دوره ها ، به 2122 نفر از شهروندان و آتش نشانان  آموزش های عمومی و تخصصی در حوزه های ایمنی و آتش نشانی ارائه شد.

 

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری خاطر نشان کرد: کاهش حوادث با  آموزش و رعایت نکات ایمنی میسر خواهد شد.

 

هاشمی در ادامه  امداد رسانی به 211 حادثه در آبان ماه گذشته را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری طی این عملیات ها 67 نفر را از حوادث نجات دادند.

 

وی با  تاکید به لزوم رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان، افزود: بر اساس گزارش کارشناسان این سازمان، بیشترین علت آتش سوزی در ماه گذشته  حاصل از برق و مواد جامد سوز با عاملیت انسانی بوده و آتش سوزی بیشتر در معابر و گذرگاه و اماکن مسکونی رویداده است.

 

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری ساری  به عملیات امداد ونجات اشاره کرده و گفت: بیشترین امدادرسانی طی آبان ماه سالجاری نیز در تصادفات جاده ای ، انحراف خودرو ها و حوادث مربوط به آسانسور بوده است.

 

هاشمی در پایان بر لزوم  حفظ خونسردی در وقوع حادثه تاکید کرده و  گفت: شهروندان طی تماس با شماره 125 آتش نشانی، نوع حادثه و آدرس دقیق را اعلام تا سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در کمترین زمان نسبت به امداد رسانی اقدام نماید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید