بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 793410 آذر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 
 

 

ضرورت نظارت بر ساخت و سازها / رعایت قوانین و استانداردهای ساختمان

عبدالحميد فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری مرکز استان در گفت و گویی لزوم رعايت  مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهری را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: رعايت قوانين ساختمان و ساختمان های مهندسی ساز ، يكي از مهم ترين راه هاي پيشگيري از تبعات سنگين خسارت در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه خواهد بود.

 

وی با اشاره به وظایف شهرداری ها در راستای  اعمال قانون تخلفات ساختمانی افزود:  برخورد قاطع كميسيون ماده صد شهرداري با متخلفان ساختماني  و اجرای مقررات و ضوابط ، ساخت و سازهای غیر مجاز را کاهش و خسارات احتمالی وارده را به حداقل خواهد رساند.

 

معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری با تاکید بر هماهنگی مناطق سه گانه شهرداری ساری در راستای نظارت دقیق بر ساخت و سازهای شهری خاطر نشان کرد:نظارت بر روند اجرای رعایت قوانین و استانداردهای احداث ساختمان بصورت مستمر در دستور کار مجموعه شهرداری ساری قرار دارد.

 

 

تعامل و همکاری مستمر در پروژه اصلاح و ترمیم شبکه آب و فاضلاب شهری

نشست هم اندیشی شهرداران و معاونین مناطق سه گانه و مدیرعامل آبفای شهری ساری به میزبانی شهرداری منطقه دو برگزار شد.

 

محمد حسین قبادی شهردار منطقه دو ، این نشست را در راستای تعامل و همکاری مستمر شهرداری های مناطق سه گانه ساری و آبفای شهری عنوان کرد و گفت: ارائه راهکارهای موثر در راستای ترمیم اصلاح شبکه آب و فاضلاب ،  مشارکت دستگاه های مربوطه در این زمینه و نیز همکاری برای ارائه خدمات مطلوبتر به شهروندان ، مسیر توسعه ساری را هموارتر خواهد کرد.

 

در ادامه این نشست، مصطفی احمدی فولادی  شهردار منطقه یک به  تعامل شرکت آب و فاضلاب شهری با شهرداری های مناطق ساری اشاره کرده و  اظهار داشت: این تعامل و همکاری  بستر مناسبی را برای  برنامه ریزی های بهتر در راستای ارائه  خدمات به شهروندان به وجود آورده است.

 

در این نشست، مهدی کرمی شهردار منطقه سه ضمن تاکید براستفاده از مصالح مرغوب در پروژه های عمرانی  گفت:  تسریع رفع نواقص موجود در پروژه ها توسط پیمانکاران جدید نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

موفقیت های شهرداری ساری مرهون مدیریت جهادی و همکاری و مشارکت کارگران

نشست محمدی کیادهی رییس شورای کارگری شهرداری ساری  ، راحله حاجیان نایب رییس این شورا ، عبدالعلی اسماعیلی فرمانده پایگاه مقاومت شهدای شهرداری و نصرالله دریابیگی رییس خانه کارگر مازندران در راستای ارائه راهکارهای مناسبت جهت رفاه حال کارگران شاغل در شهرداری مرکز استان برگزار شد.

 

در این نشست ، محمدی کیادهی رییس شورای کارگری شهرداری ساری در سخنانی  ضمن قدردانی از حمایت های مهدی عبوری شهردار ساری از کارگران شاغل در شهرداری ، گفت: طی سال های اخیر با تاکید مهدی عبوری شهردار ساری ، اقدامات موثری در زمینه حمایت از کارگران این دستگاه اجرایی شده و طرح ها مختلفی نیز در راستای رفاه حال کارگران شاغل در شهرداری ساری در دستور کار این شورا قرار گرفته که به شهردار ساری ارائه خواهد شد.

 

 

کمک برای حل معضل ترافیک با همراهی شهروندان

مراسم رونمایی از خودروهای ثبت تخلف سیار با حضور رضایی فرماندار شهرستان ساری ، مدینه رییس شورای اسلامی شهر ، فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق شهردار ، شهرداران مناطق سه گانه ، روسای سازمان های تابعه شهرداری ، محمدی کیادهی مشاور شهردار و مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی در سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری مرکز استان برگزار شد.

 

در این مراسم حبیب باقری سرپرست سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته وحدت ، روان سازی ترافیک در سطح شهر را از دغدغه های مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: فرهنگ سازی و آموزش در زمینه ترافیک از اقداماتی بوده که همواره در دستور کار قرار داشته است.

 

در ادامه این مراسم رضایی فرماندار شهرستان با قدردانی از اقدامات شهرداری ساری در زمینه روان سازی ترافیک ، آموزش و فرهنگ سازی را دو مقوله مهم در اجرای این امر دانست و اظهار داشت: با درایتی که در مدیریت جهادی مهدی عبوری شهردار ساری وجود دارد روزانه شاهد فعالیت های مثبت شهرداری در حوزه های مختلف شهری هستیم و امیدواریم با همراهی شهروندان در زمینه روان سازی ترافیک نیز اتفاقات موثری را داشته باشیم.

 

سید مسعود مدینه رییس شورای اسلامی شهر ساری نیز طی سخنانی ترافیک را محصول گسترش شهر نشینی و توسعه شهری عنوان کرد و گفت:در سال های اخیر و با توجه به توسعه شهر ساری ، تدابیر مدیریت شهری در راستای روان سازی ترافیک اهمیت زیادی داشته و موثر واقع شده است.

 

 

با مشارکت شهروندان در اجرای طرح تپش ، حوزه مدیریت پسماند توسعه خواهد یافت

مراسم تجلیل از فعالان طرح تپش (تفکیک زباله از مبداء) با حضور سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان و مسئولان مربوطه برگزار شد.

 

در این مراسم عباس رجبی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، با قدردانی از مشارکت و حمایت شهروندان در اجرای طرح تفکیک پسماند(تپش) اظهار کرد : تفکیک زباله از مبداء از دغدغه های اساسی این سازمان بوده و اجرای طرح های مختلف در این زمینه با آموزش و فرهنگ سازی شهروندی تسریع خواهد شد.

 

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در پایان مشارکت شهروندان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء را مطلوب دانست و تصریح کرد: با حمایت همشهریان از طرح تپش ، شاهد توسعه ساری در زمینه مدیریت پسماند ها خواهیم بود.

 

 

آماده براي يك «ساري» جديد

فضل‌الله نژاد مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ساری، یکی از اولین اقدامات سازمانش را «ساماندهی وانت بارها» عنوان مي‌كند و مي‌گويد: «ایجاد پارک سوار برای جمع کردن وانت بارهای پراکنده در سطح شهر به مردم کمک می‌کند تا با اطمینان به سراغ مراکز شناسنامه دار بروند و هم بار خود را بیمه کنند و هم از کیفیت حمل و نقل اطمینان حاصل نمایند. بعد از اجرای کامل این طرح دیگر وانت بارهای بدون مجوز اجازه تردد ندارند و متوقف خواهند شد و به بیانی دیگر سفارش شخصی معنا نخواهد داشت و همه باید از طریق شرکت های حمل بار اقدام به اسباب کشی یا حمل بار کنند. در حال حاضر نیز در حال رایزنی با راهور برای تشکیل کارگروهی به همین منظور هستیم».

 

او با اشاره به اينكه زیرساخت‌ها در حال فراهم شدن است و در این 5 سال چندین روگذر و زیرگذر بزرگ و اثرگذار ایجاد شده، مي‌گويد؛ «پارک ها و محل‌های شیک اقامتی چندین برابر شده و با «نقشه جامع گردشگری ساری» حالا مسافران ساری را یکی از اهداف سفر خود می دانند. بنابراین سیستم حمل و نقل درون شهری نیز باید خود را برای یک ساری جدید آماده کند و به خدمات خود جهت بدهد تا در راستای اهداف کلان و برنامه های بالادستی شهری باشند».

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید