بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 78643 آذر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 

پیام شهردار ساری به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت

 

هفته وحدت تجلی اتحاد و همبستگی مسلمانان و نمایش همدلی و یکدلی آنان در اقصی نقاط کره خاکی و به‌واقع خنثی‌کننده توطئه‌های نفاق‌افکنانه است و می‌طلبد که عموم مسلمانان و دل‌سوختگان جوامع اسلامی در مقطع حساس کنونی که خطر حرکت‌های تکفیری بیش از هر زمان دیگری وحدت امت واحده اسلامی را تهدید می‌کند به‌خوبی از این فرصت وحدت‌بخش، برای تقویت اتحاد و یکپارچگی صفوف مسلمانان و معرفی چهره واقعی دین اسلام به‌عنوان دینی مبتنی بر رحمت و مهربانی و تعقل و منطق بهره ببرند.

 

بدون تردید، پایبندی به اصل همدلی و وحدت میان شهروندان و مجموعه مدیریت شهری، اصلِ لازم و بهترین راه برای تحقق توسعه پایدار و پیشرفت روزافزون شهر خواهد بود.

 

اینجانب فرارسیدن ولادت خجسته رحمه للعالمین، پیام‌آور عزت، رحمت و سعادت بشریت، حضرت محمدمصطفی(ص) و "هفته وحدت" و نیز سالروز میلاد فرخنده پیشوای راستین شیعیان جهان، حضرت امام جعفرصادق(ع) را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، عموم هموطنان و هم استانی های مازنی، به‌ویژه شهروندان ساروی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

 

 

 

آغاز پروژه ساماندهی ورودی شرقی ساری

مصطفی احمدی فولادی شهردار این منطقه طی گفت‌وگویی با اشاره به روند اجرای پروژه ساماندهی ورودی شرقی ساری و ایمن سازی معابر اظهار داشت:  این پروژه در راستای توسعه و عمران سطح منطقه  و کسب رضایت شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی افزود: احداث باند کندرو ورودی شرقی ساری به طول 1800 متر بوده که تاکنون بیش از 280 متر آن بتن‌ریزی شده است.

 

احمدی فولادی  هدف از اجرای پروژه ساماندهی ورودی شرقی را، روان سازی ترافیک و ارتقای ایمنی تردد وسایط نقلیه عنوان کرد و ادامه داد: عملیات احداث رفیوژ وسط و طرح احداث اصلاح هندسی در عبور هولا در راستای تسهیل درعبور و مرور وسایل نقلیه، رفع گره های ترافیکی، کاهش خطرات  احتمالی ناشی از تصادفات و دسترسی راحت تر به معابر فرعی در حال اجراست.

 

 

برنامه های فرهنگی و آموزش شهروندی با محوریت تفکیک پسماند در دستورکار تیم مدیریت شهری

در نشست مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با جمعی از کارشناسان سازمان مدیریت پسماند، بر ضرورت همفکری و ارائه پیشنهادها و راهکارهای نوین مدیریت پسماندهای شهری واجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و آموزشی با استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی، هنری و تبلیغات محیطی برای پیشبرد اهداف سیاست‌گذاری شده در شهرداری ساری تاکید شد.

 

مصطفی نیک نقش مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، با اشاره به اینکه توجه مدیران شهری به مسائل زیست محیطی و بهداشت محیط شهری، از ویژگی ها و شاخصه های توسعه یافتگی آن شهر به شمار می رود، بیان داشت: نگاه متفاوت تیم مدیریت شهری در حال حاضر، فضای موجود را به فضای تعامل و پیشرو تبدیل نموده است که این تغییر، تعامل مناسب شهروندان با مدیریت شهری را در پی دارد.

 

در پایان، مدیرعامل سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با تاکید براینکه در راستای سیاست گذاری شهرداری باید مخاطب شناسی صورت گیرد، افزود: توجه به پیوست های فرهنگی هر برنامه و اقدام شهری، می تواند نقش مهمی در تغییر رویکرد جامعه نسبت به تولید پسماند داشته باشد؛ امروزه شهرداری از یک نهاد خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده است.

 

 

تعامل و همکاری در راستای حفظ و احیای پارک جنگلی شهید زارع

نشست هم اندیشی جهت حفظ و احیای پارک جنگلی شهید زارع با حضور افراسیابی مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت منابع طبیعی کشور، مدیر کل دفتر جنگلکاری، پارکها و ذخیره گاههای جنگلی کشور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-ساری، مدیر کل دفتر جنگلداری چالوس و زارع  رییس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری ، در پارک جنگلی شهید زارع ساری برگزارشد.

 

در این نشست  مسئولان مربوطه ، ضمن بازدید از پارک جنگلی شهید زارع  ،  اهمیت احیای  این پارک جنگلی را مورد توجه  قرار داده   و بر تعامل و همکاری دستگاههای ذیربط مبنی بر برنامه ریزی های جدید بر اساس رعایت  اصول فنی - ایمنی  و در راستای حفظ گونه های گیاهی موجود و بهسازی این پارک جنگلی تاکید کردند.

 

 

رونمایی از خودروهای ثبت تخلف

حبیب باقری سرپرست این سازمان به فعالیت خودروهای ثبت تخلف اشاره کرده و اظهار داشت : طی چند روز آینده ، 2 دستگاه خودروی ثبت تخلف سیار مجهز به دوربین، در شهر ساری شروع فعالیت خواهند کرد.

 

وی با تشریح نحوه عملکرد این خودروها افزود: : خودروهای ثبت تخلف به‌واسطه دوربینی که در آن تعبیه‌شده، تخلفات رانندگی را در توقف ممنوع  گذرگاه عابر پیاده، توقف در محل ممنوع، توقف دوبله در معابر، عبور از محل ممنوع، توقف و سد معبر در سطح یا حریم تقاطع را ثبت و گزارش خواهد کرد.

 

این مسئول با بیان اینکه این خودرو ها دارای قابلیت ثبت ، کنترل و برخورد با 13 تخلف از قبیل توقف دوبل، پارکومتر، توقف ممنوع و مطلقاً ممنوع، توقف در حریم تقاطع، توقف در حریم گذرگاه، عابر پیاده، توقف در حریم ایستگاه اتوبوس و تاکسی، توقف در حریم میدان، توقف در مقابل ایستگاه آتش‌نشانی، توقف در محل پارک معلولان و جانبازان، توقف خلاف جهت و توقف مقابل پل را دارند اظهار داشت: از دیگر قابلیت‌های این سامانه می‌توان به توانایی خواندن پلاک در شعاع 35 درجه در همه جهت ها ،  قابلیت تشخیص نوع پلاک خودرو اعم از پلاک شخصی، دولتی و ... ، نمایش مشخصات، پلاک و تصویر خودرو، دارا بودن پروژکتور مادون قرمز برای کنترل تخلفات در شب ، قابلیت ثبت اتوماتیک اطلاعات پلاک، امکان انتقال اطلاعات ثبت‌شده، قابلیت ویرایش اطلاعات پلاک توسط کاربر، امکان ثبت تصویر ترددها به‌صورت رنگی و امکان کنترل تخلفات هم‌زمان در طول معابری که خودرو در حال حرکت است را نیز دارا می باشد.

 

 

تجلیل از نفرات برتر مسابقه کتابخوانی "یار مهربان" ویژه کارکنان شهرداری ساری

مسابقه کتابخوانی (یار مهربان) به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی به همت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ویژه کارکنان شاغل در شهرداری و سازمان های تابعه برگزار شد.

 

شرکت کنندگان در این مسابقه ضمن مطالعه کتاب (روی ماه خداوند را ببوس، نوشته مصطفی مستور)، برداشت آزاد خود را از این کتاب بصورت مکتوب به روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ارسال کردند.

 

پس از بررسی آثار ارسالی از سید محمد جمالی مسئول دفتر شهردار ساری ، حمیدرضا خدابخش کارشناس سازمان ساماندهی مشاغل و فراورده های کشاورزی شهرداری و فاطمه رحمانی آلاشتی کارشناس سامانه ارتباط مردمی 137 به عنوان نفرات برتر این مسابقه تجلیل شد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید