بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 779826 آبان 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

افتتاح کانون سلامت محله در ساری

 

اولین کانون سلامت محله با محوریت بررسی موضوعات سلامت شهروندان محلات سطح شهر با حضور معاون وزیر بهداشت و شهردار ساری ، در سرای تداوم محله قدس ساری افتتاح شد.

 

در این مراسم ضمن بازدید معاون وزیر بهداشت از بخش های مختلف سرای تداوم قدس واقع در بلوار کشاورز، مشروحی از فعالیت های شهرداری ساری در زمینه های مشارکت شهروندی مانند طرح تپش ، گردشگری ، کاهش آسیب های اجتماعی و کارگروه های تخصصی و آموزش شهروندی ارائه شد.

 

 

در پایان این مراسم دکتر ایازی معاون وزیر بهداشت با قدردانی از اقدامات مدیریت شهری ساری در راستای مشارکت شهروندی و توجه ویژه به سلامت شهروندان گفت: سراهای تداوم نمونه بارز مشارکت مردم در حوزه مسایل اجتماعی است و امیدوارم این سراهای در تمام نقاط شهر ساری توسعه یافته و زمینه مشارکت آحاد شهروندان در حوزه شهری فراهم شود.

 

احداث دوربرگردان جهت رفع گره های ترافیکی

 

سرپرست سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری ساری ،  با اشاره به تاکید شهردار ساری بر ایمن‌سازی معابر و سهولت عبور و مرور شهروندان اظهار داشت: بهره‌برداری از پروژه‌هاي شهري با محوريت روان سازی ترافيك، کاهش خطرات احتمالی و سهولت عبور مرور شهروندان را در پی خواهد داشت.

 

جابر ملکی به پروژه‌های در حال اجرای این سازمان اشاره کرده و  گفت: با نیازسنجی صورت گرفته و در راستای روان‌سازی ترافیک شهری، احداث  دوربرگردان های بلوار کشاورز حدفاصل پل شهیدان رضایی تا انتهای محدوده شهری و ابتدای جاده جویبار حاشیه مجتمع ورزشی داراب در دستور کار قرار گرفت.

 

اجرای طرح "هر خانه یک درخت" در شهر ساری

 

با نزدیک شدن به فصل درختکاری برای سومین سال متوالی، طرح "هر خانه یک درخت" در سطح شهر ساری اجرا می شود.

 

شیوه ثبت نام و شرکت شهروندان در این طرح همانند گذشته از طریق تکمیل فرم به صورت حضوری و یا به صورت تلفنی است. (تلفن تماس: 33606006 الی 8)

 

پس از اتمام زمان ثبت نام، کارشناسان سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری ، با منطقه‌بندی و اولویت بندی بر اساس زمان ثبت نام، به منازل شهروندان اعزام می‌شوند و نسبت به غرس درختان‌ متناسب با شرایط محیطی منازل اقدام می‌کنند.

 

فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی زیربنای اصلی توسعه است

 

جلسه کارگروه فرهنگی منطقه یک شهرداری  با حضور شهردار این منطقه ، معاونان و اعضای کارگروه تشکیل شد .

 

در این جلسه که با موضوع بررسی عملکرد حوزه فرهنگی شهرداری منطقه یک ساری برگزار شد، مصطفی احمدی فولادی ، شهردار منطقه، گفت: امروزه شاهد تغییر نوع نگاه و مطالبات شهروندان در بخش‌های فرهنگی هستیم و دلیل آن، تأثیرگذاری پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی و بروز کارکردهای جدید در این حوزه است .

 

احمدی فولادی هدف از تشکیل این جلسه را بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی و بحث و تبادل نظر در این خصوص بیان نمود و افزود: کارشناسان و متولیان فرهنگی و اجتماعی به عنوان یکی از متولیان اصلی فرهنگ سازی در جامعه محسوب می شوند که لازم است با ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و شناسایی معضلات در جهت رفع موانع و مشکلات موجود قدم بردارند.

 

 

توسعه پروژه های عمرانی در نواحی الحاقی به منطقه دو شهری

 

محمدحسین قبادی شهردار منطقه دو در گفتگویی با اشاره به توسعه متوازن شهری در مناطق الحاقی بیان داشت: توسعه پروژه های عمرانی و خدماتی، برنامه اصلی و راهبردی در این نواحی است و مجموعه مدیریت شهری منطقه پس از الحاق این نواحی، با اجرای طرح های فنی، عمرانی و خدماتی، گام موثری در رشد متوازن نواحی الحاقی برداشته است.

 

قبادی به فعالیت های شهرداری منطقه در راستای مناسب سازی محیط شهری و معابر عمومی اشاره کرد و گفت: اجرای عملیات نقشه برداری و تهیه پروفیل طولی، همسان سازی پیاده‌روها و نیز عملیات راهسازی، تسطیح و رگلاژ و اصلاح شیب معابر و خیابان های ناحیه بخشی از اقدامات شهرداری منطقه به منظور مناسب سازی محیط شهری جهت عبور و مرور ایمن شهروندان بوده است.

 

 

نگاه یکسان در ارائه خدمات به مناطق الحاقی

 

جلسه ای با حضور کرمی شهردار منطقه سه، قربانی رئیس اداره طرح های توسعه شهری شهرداری ساری، رزاق اصفهانی مسئول طرح تفصیلی شهرداری ساری و دیگر مسئولان مربوطه با موضوع ساماندهی و ارائه خدمات متوازن و یکسان به مناطق الحاقی در دفتر شهردار منطقه سه برگزار شد.

 

مهدی کرمی، شهردار منطقه سه ساری در این جلسه به روند فعالیت های فنی و عمرانی در مناطق الحاقی اشاره کرد و گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و بهبود در امر عبور و مرور، کاهش بار ترافیکی و هدایت آب های سطحی، شهرداری منطقه سه، اقداماتی همچون اصلاح ورودی، اجرای کانال، اجرای دوربرگردان، بهسازی، زیرسازی و آسفالت خیابان را در دستور کار قرار داد و اجرایی کرد.

 

 

وی نگاه ویژه مدیریت شهری به خدمات متوازن و بهنگام به مناطق الحاقی را مهم برشمرد و عنوان کرد: در راستای رضایتمندی شهروندان و اهمیت پروژه های فنی، عمرانی و خدماتی در مناطق الحاقی، مجموعه شهرداری منطقه سه با برنامه ریزی های کارشناسی شده و با بکارگیری تمام توان فنی و اجرایی، اقداماتی در راستای دستیابی به این اهداف را در دستور کار قرار داده است.

 

کرمی افزود: عملیات ممیزی املاک و اراضی مستحدثات مناطق الحاقی نیز در حال اجرا است؛ چراکه مديريت شهری برای برنامه ريزی و تصميم گيری در حوزه مسايل شهری نيازمند اطلاعات دقيق و صحیح است و شهرداری ها به عنوان متوليان اصلی مدیریت شهر در زمينه نوسازی و بهسازی، نقش کليدی در ايجاد بانک اطلاعات  شهری را دارند؛ هدف از این اقدام، توزیع عادلانه امکانات و ارائه خدمات شهری مطلوب تر در نواحی الحاقی است.

 

ضرورت تشکیل شورای روابط عمومی‌ شهرداری‌های کشور

 

علی اکبر بنی اسدی مدیر روابط عمومی شهرداری سمنان، فرشاد صالحیان مسئول واحد سمعی بصری شهرداری سمنان و علیرضا جندقی مدیر عامل سازمان آرامستان این شهرداری ضمن بازدید از پروژه های شهرداری مرکز مازندران، طی نشستی با یاسر رضازاده مدیر روابط عمومی شهرداری ساری به هم اندیشی و تبادل نظر پرداختند.

 

مدیر روابط عمومی شهرداری سمنان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و با اشاره به توسعه  شهر ساری در سال‌های اخیر اظهار داشت: ساری مسیر توسعه ساختاری را به خوبی طی نموده است و در کنار شهری به عنوان مرکز امور اداری در مازندران به شهری جهت هدف اقامت مسافرین نیز تبدیل شده است.

 

 

در ادامه، وی الگوی موفق راه اندازی شورای مدیران روابط عمومی شهرداری های استان مازندران به مدیریت یاسر رضازاده مدیر روابط عمومی شهرداری ساری را مورد توجه قرار داد و افزود: با تجربه ای که در این زمینه به وجود آمده است، شورای روابط عمومی شهرداری های مراکز استان‌های شمالی کشور می‌تواند تشکیل شود.

 

سپس یاسر رضازاده مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری ساری به تحول علم ارتباطات و ابزار نوین اطلاع رسانی اشاره داشت و گفت:برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی برای همکاران روابط عمومی می تواند راهگشای بهینه‌تر شدن راندمان عمل روابط عمومی باشد و با توجه به اینکه نگارش خبر، امروز از مرزهای مشخص و قالبی، گذشته است در این زمینه نیاز به نگرشی نو داریم که در این خصوص شهرداری ساری در چند مرحله با دعوت از اساتید برجسته کشوری اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی کرده است.

 

تجلیل از خانواده شهید آتش نشان ساروی ابراهیم اسماعیلی

 

آیین تجلیل از فعالان عرصه پدافند غیر عامل با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

در این مراسم ضمن تقدیر از  مدیران دستگاه ها و کارشناسان برتر در حوزه پدافند غیر عامل ،  از خانواده شهید آتش نشان ابراهیم اسماعیلی با اهدا لوح ؛ تجلیل شد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید