بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 766512 آبان 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

پيام شهردار ساري به مناسبت هفته پدافند غيرعامل

هفته پدافندغيرعامل با مروري بر جايگاه و اهميت پدافندغيرعامل در حوزه پشتيباني و خدمات شهري می‌تواند در راستاي تحقق سياست‌هاي ابلاغي رهبر معظم انقلاب، به منظور كاهش آسيب پذيري شهرها، تسهيل مديريت امور شهری در زمان بحران، بسیار تاثیرگذار باشد.

 

بنابراين هفته پدافندغيرعامل فرصتِ گرانبهايي است که شهرداران استان مازندران بتوانند نسبت به اجراي برنامه هاي شاخص در حوزه هاي پدافندغيرعامل اقدام و زمينه فرهنگ سازي و آموزش هاي شهروندي در این زمینه و توجه به مبحث 21 قانون ملي مقررات ساختمان را در شهرها و شهردارهاي ها فراهم نمايند.

 

اینجانب، فرارسيدن هفته نکوداشت پدافندغيرعامل با شعار «پدافندغيرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی» را گرامي داشته و از ايزد منان توفيقات روزافزون همه اعضاي محترم كارگروه پشتيباني و خدمات شهري را در مسير خدمت‌گزاري به مردم ولايتمدار استان مازندران مسئلت دارم.

 

 

اجراي الزامات پدافندغيرعامل در دستور کار مدیریت شهری ساری

حسن کلانتری دبیر پدافند غیر عامل شهرداری مرکز استان، در جلسه ستاد نکوداشت هفته پدافندغیرعامل که به میزبانی سازمان عمران برگزار شد ضمن قدرداني از حمایت های  مهدی عبوري شهردار ساری  در اجراي الزامات پدافندغيرعامل در پروژه هاي عمرانی گفت: در سال گذشته شهرداری ساری در بخش های مختلف ، اقدامات شاخصی را در راستای اجرای پدافند غیر عامل عملیاتی نموده که نشاندهنده توجه ویژه مدیریت شهری به این مبحث می باشد.

 

وی با اشاره به تحقق فرامين مقام معظم رهبري مبني بر اهميت پدافند غيرعامل در برابر انواع تهديدات و محورهاي نفوذ دشمن با اقدام بسيجي و انقلابی افزود:  در راستای ابلاغ دستورالعمل هماهنگي استانداري مازندران مطابق با ابلاغيه روز شمار هفته پدافند غيرعامل كشور از 8 الي ۱4 ابان ۱۳۹7، برنامه های اجرایی ستاد نکوداشت هفته پدافندغیرعامل شهرداری ساری در دستور کار قرار گرفته است.

 

کلانتری  برگزاری مانورهای امداد و نجات ، تخلیه اضطراری ،آموزش های دورن سازمانی و برون سازمانی برای مدیران شهرداری، شهروندان و دانش آموزان، برگزاری جلسات توجیهی مبحث 21 مقررات ملی ساختمان ، تهیه بنر و توزیع بروشورهای تخصصی پدافند غیر عامل را از برنامه های شهرداری در این هفته عنوان کرد و اظهار داشت: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری ، همایش ضرورت تفکیک زباله از مبدا و بازدید از جایگاه های سی ان جی، چک کردن پایش تصویری و مشارکت در برنامه های  هفته پدافند غیر عامل در سطح شهرستانی ، حضور فعال در نمایشگاه دستاوردهای پدافندغیرعامل کارگروه های تخصصی 12 گانه استان نیز بخش دیگری از برنامه های پدافند غیر عامل شهرداری ساری خواهد بود.

 

 

انجام 329 عملیات امداد و نجات در مهرماه گذشته

سید حمید هاشمی سرپرست این سازمان  با قدردانی از فعالیت های آتش نشانان از امدادرسانی به 329 حادثه  طي مهر ماه سالجاري خبر داد و اظهار داشت: 93 عملیات اطفاء حریق و 236 مورد امداد و نجات بوده و طي مدت مذكور ، 389 بار خودرو آتش نشاني به همراه 1024 مامور آتش نشان به محل حادثه اعزام شد كه طي عمليات هاي صورت گرفته ، 58 نفر از شهروندان از حوادث نجات يافتند.

 

وي به خسارات ناشي از این حوادث اشاره كرد و افزود: متاسفانه 11 نفر در اثر حوادث رخداده طي اين مدت مصدوم شده و ۳نفر نيز جان باختند.

 

هاشمی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی آمادگی لازم برای ارائه خدمات در خرج از محدوده شهری را دارد ،  تصریح كرد: درماه گذشته، 200 آتش نشان این سازمان برای انجام 79 عمليات به خارج از محدوده شهری اعزام شده اند.

 

 

احداث ساختمان پایش تصویری مازندران در ساری

حبیب باقری سرپرست سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری ساری، در گفت‌وگویی از احداث ساختمان پایش تصویری مازندران در ساری خبر داد.

 

وی به اهميت نصب دوربین‌های نظارتی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: امروزه مدیریت و نظارت بر جامعه، مفهوم گسترده‌اي به خود گرفته است و متولیان این امر با طیف وسیعی از وظایف شامل مدیریت بحران شهرها، کنترل اجتماعات، امدادرسانی و خدمت‌رسانی به‌موقع، رصد ترافیک درون و برون‌شهری، کشف جرائم، شناسایی مجرمان و... مواجه هستند و دوربین‌های نظارتی می‌توانند در این راستا کمک شایانی به متولیان امر داشته باشند.مدیرعامل سازمان عمران در پایان ادامه داد: ساماندهی و اصلاح هندسی معابر، کاهش خطرات احتمالی، کاهش زمان سفرهای درون شهری و سهولت در عبور مرور شهروندان را در پی خواهد داشت.

 

این مسئول با بیان اینکه مرکز کنترل ترافیک شهرداری ساری اولین مرکز کنترل ترافیک در استان بود، گفت: با احداث ساختمان پایش تصویری مازندران در ساری، سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ و نقل شهرداری مرکز استان جزو مراکز پیشرفته در سطح ملی مطرح می‌شود.

 

 

فعالیت های موثر شهرداری در اجتماعی کردن و مشارکت شهروندان در سلامت

اولین مجمع سلامت شهرستان ساری  با حضور فرماندار مرکز استان ، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مسئولان شهری برگزار گردید.

 

با توجه به اینکه شاخصه تعيين ارزيابي نشاط و سلامت اجتماعي شهر در كنار مباحث اقتصادي و عمرانی ، نهادینه کردن بخش سلامت در شهرداری ساری، ایجاد زیر ساخت فیزیکی سلامت اجتماعی شهر، ایجاد زیر ساخت مناسب برای همکاری بین بخشی، ایجاد مدل مشارکت مردمی برای ارتقای سطح سلامت، آموزش و توانمند سازی شهروندان، اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی درزمینه  سلامت شهروندان ، از جمله اقدامات بهداشتی ، سلامت و مشارکت دستگاهی مدیریت شهری  در سال های اخیر بوده است ، در این مجمع از فعالیت های شهرداری ساری در راستای  توجه ویژه به سلامت شهر و شهروندان تقدیر شد.

 

 

شهري سالم / حفظ محيط زيست / روان سازي ترافيك

امروزه حمل و نقل و جابجايي مسافر در سفرهاي درون شهري با توجه به افزايش جمعيت و توسعه فناوري و نيز بار ترافيكي حاصل از سبک زندگی جدید شهری  نياز به برنامه ريزي هاي دقيق دارد.

 

در شهرساري 2 هزار 848  تاكسي ، 157 خودرو ون و اتوبوس در خطوط مختلف تعریف شده توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر ، در راستای جابجايي مسافر و رفاه حال شهروندی ارائه خدمات مي دهند.

 

احداث ايستگاههاي تاكسي در نقاط مختلف شهر و جانمایی خطوط جدید خصوصاً در محلات الحاقی از اقداماتي بوده كه مديريت شهري با برنامه ريزي و بر اساس نيازسنجي شهروندان اجرایی کرده است.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید