استفاده بهینه از حمل و نقل درون شهري :

شهري سالم / حفظ محيط زيست / روان سازي ترافيك

کد خبر : 766010 آبان 1397اخبار 0
استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل درون شهري اعم از تاكسي و اتوبوس ضمن ايجاد شهري سالم و كاهش آلودگي هاي زيست محيطي تاثير مهمي در روان سازي ترافيك خواهد داشت
شهري سالم / حفظ محيط زيست / روان سازي ترافيك

امروزه حمل و نقل و جابجايي مسافر در سفرهاي درون شهري با توجه به افزايش جمعيت و توسعه فناوري و نيز بار ترافيكي حاصل از سبک زندگی جدید شهری  نياز به برنامه ريزي هاي دقيق دارد.

 

در شهرساري 2 هزار 848  تاكسي ، 157 خودرو ون و اتوبوس در خطوط مختلف تعریف شده توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر ، در راستای جابجايي مسافر و رفاه حال شهروندی ارائه خدمات مي دهند.

 

با تردد اين خودروهای عمومی  و نيز شخصی  در سطح شهر ترافيك سنگيني را در ساعات مختلف شاهد خواهیم بود که بی تردید رفع گره های ترافیکی حاصل علاوه بر تمهیدات مدیریت شهری با احداث روگذرها ، زیرگذرها و اصلاح هندسی معابر نیازمند فرهنگ ترافیکی خاصی در زندگی امروزی شهری خواهد بود.

 

 

فرهنگ سازي در زمينه استفاده از حمل و نقل عمومي مي تواند كمك موثري در زمينه كاهش آلودگي هاي صوتي ، زيست محيطي و نيز روان سازي ترافيك انجام دهد زيرا در اغلب مواقع شاهد تردد خودروهاي تك سرنشين ، پارک دوبل ، سد معبر پیاده راه و ... در سطح شهر هستيم که این موارد بر بار ترافیکی می افزاید که مرتفع شدن ان علاوه بر همت مدیریت شهری همراهی بیشتر شهروندان را می طلبد.

 

 

احداث ايستگاههاي تاكسي در نقاط مختلف شهر و جانمایی خطوط جدید خصوصاً در محلات الحاقی از اقداماتي بوده كه مديريت شهري با برنامه ريزي و بر اساس نيازسنجي شهروندان اجرایی کرده است.

 

 

روابط عمومي و امور بین الملل شهرداري ساري

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید