سرپرست سازمان آتش نشانی ساری خبر داد:

انجام 329 عملیات امداد و نجات در مهرماه گذشته

کد خبر : 76509 آبان 1397اخبار 0
هاشمی با تشریح اقدامات سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در ماه گذشته گفت: با همراهی شهروندان در زمینه رعایت نکات ایمنی ، وقوع اینگونه حوادث کاهش خواهد یافت
انجام 329  عملیات امداد و نجات در مهرماه گذشته

 

 به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی  سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني ،سید حمید هاشمی سرپرست این سازمان  با قدردانی از فعالیت های آتش نشانان از امدادرسانی به 329 حادثه  طي مهر ماه سالجاري خبر داد و اظهار داشت: 93 عملیات اطفاء حریق و 236 مورد امداد و نجات بوده و طي مدت مذكور ، 389 بار خودرو آتش نشاني به همراه 1024 مامور آتش نشان به محل حادثه اعزام شد كه طي عمليات هاي صورت گرفته ، 58 نفر از شهروندان از حوادث نجات يافتند .

 

وي به خسارات ناشي از این حوادث اشاره كرد و افزود: متاسفانه 11 نفر در اثر حوادث رخداده طي اين مدت مصدوم شده و ۳نفر نيز جان باختند .

 

هاشمی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی آمادگی لازم برای ارائه خدمات در خرج از محدوده شهری را دارد ،  تصریح كرد: درماه گذشته ،  200 آتش نشان این سازمان برای انجام 79 عمليات به خارج از محدوده شهری اعزام شده اند.

 

این مسئول ،  بيشترين علت آتش سوزي در مهر ماه را به ترتيب آتش سوزي ناشي از عدم رعایت موارد ایمنی و بی احتیاطی در استفاده از کبریت و ته سیگار ، مواد جامد سوز با عاملیت انسانی و برق عنوان كرد و ادامه داد: با همراهی شهروندان در زمینه  رعایت نکات ایمنی ، وقوع اینگونه حوادث کاهش خواهد یافت.

 

سرپرست سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان ، در صورت بروز حوادث با  حفظ خونسردی، ضمن تماس با  سامانه  125 ، نوع حادثه و آدرس دقیق را اطلاع رسانی نموده تا نیروهای عملیاتی این سازمان در کمترین زمان ممکن در محل حضور یابند .

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید