با تاكيد بر اهميت و نقش مهم كتاب و كتابخواني و نزديك به هفته كتاب، روابط عمومي شهرداري ساري برگزار مي‌كند؛

رقابت كتابخواني «يار مهربان»

کد خبر : 756130 مهر 1397اخبار 0
ويكتور هوگو گفته؛ «براي نابود كردن يك فرهنگ، نيازي نيست كه كتاب‌ها را بسوزانيد، فقط كافي‌ست كاري كنيد تا مردم كتاب نخوانند».
رقابت كتابخواني «يار مهربان»

يكي از مهم‌ترين عواملي كه مي‌تواند باعث ارتقاي كيفيت و كميت كار سازماني شود، افزايش آگاهي و ايجاد ميل و رغبت در تك‌تك افراد براي رسيدن به مرحله‌اي تازه‌تر از دانش است. ضمن اينكه ايجاد حس رقابت در كنار تعاملي همه‌جانبه براي رسيدن به هدف مشترك، از ديگر نيازهاي جامعه، چه به معناي عام و چه در معناي خاص‌تر و سازماني است.

 

براي رسيدن به چنين هدفي، كتاب و كتابخواني، مي‌تواند نقشي بسيار فراتر از آنچه كه گفته مي‌شود، ايفا كند چرا كه كتاب، مرجعي كامل، جذاب و بدون چشم‌داشتي است كه با كمترين هزينه مادي و بيشترين بازخورد معنوي، پلي مي‌سازد جهت رسيدن به درك بهتري از محيط پيرامون.

 

روابط عمومي شهرداري ساري با توجه به مواردي كه اشاره شد و با اعتقاد به نقش فراگير كتاب و كتابخواني در توسعه فرهنگي كه مهم‌ترين ركن رسيدن به توسعه‌اي پايدار در تمامي عرصه‌هاست اقدام به برگزاري مسابقه و رقابت كتابخواني بين همكاران عزيزمان در شهرداري‌هاي مناطق و سازمان‌هاي تابعه شهرداري كرده است.

 

در گام اول، كتاب «روي ماه خداوند را ببوس» كه به قلم شيواي «مصطفي مستور» نوشته شده، انتخاب شد كه هم جذابيت عمومي دارد و هم داراي مفهومي انساني و عارفانه است.

 

شكي نيست كه اين رقابت، تنها با همراهي همه دوستداران كتاب است كه مي‌تواند موثر و ادامه‌دار باشد. اميدواريم مرحله اول برگزاري اين رقابت دوستانه و فرهنگي، شروعي براي رسيدن به قله‌هاي بلندتري در مسير توسعه فرهنگي باشد.

 


اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید