بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 752728 مهر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

تکریم ارباب رجوع و توزیع متوازن خدمات در راستای اهداف تیم مدیریت شهری، اجرایی می گردد

مصطفی احمدی فولادی، شهردار منطقه یک گفت: اعتماد شهروندان برای ما به‌عنوان یک سرمایه اصلی مطرح است و در جلب این سرمایه تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم بنابراين تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در راستای جلب رضایت و نهایتا جلب اعتماد شهروندان مد نظر خواهد بود. به روزرسانی، پویایی و کارآمدتر كردن سیستم شهرداری یکی دیگر از برنامه‌هايی است که باید به آن توجه شود. باید کمر همت بست تا با سرعت هرچه بیشتر کارهای عمرانی ، فنی، خدماتی را به صورت کارشناسانه به پیش ببریم. همچنین در حوزه فرهنگی اهتمام در ایجاد نشاط اجتماعی و تعامل سازنده با اصحاب رسانه، دو اصل اساسی است که در برنامه‌های ما جای دارد.

 

از دیگر اهداف، ارتقای سلامت اداری، شایسته سالاری بر اساس توان، تخصص و تجربه، شفافیت‌سازی و تکریم ارباب رجوع و توسعه هماهنگ در تمام زمینه‌ها است.

 

 

تعامل و همکاری در راستای توسعه شبکه و انشعاب آب و فاضلاب شهری

احمدی فولادی و کرمی شهرداران مناطق یک و سه با برارزاده رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری ، نشست های جداگانه ای را در راستای تعامل و همکاری این شهرداری ها با اداره آب و فاضلاب برگزار کردند.

 

در نشست مصطفی احمدی فولادی شهردارمنطقه یک با رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری ، احمدی فولادی ، اخذ مجوز از ادارات ذیربط در اجرای پروژه های عمرانی را مورد توجه قرار داد و گفت: برای تعریف و عملیاتی نمودن هر پروژه ، اخذ مجوز از دستگاههای ذیربط ، رعایت اصول فنی ، نظارت بر روند پروژه و کسب رضایت شهروندان لحاظ خواهد شد.

 

در نشست مهدی کرمی شهردار منطقه سه با رییس اداره آب و فاضلاب ، کرمی ضمن قدردانی  از اقدامات اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری، در جهت اجرا، توسعه، بهسازی و استانداردسازی شبکه انشعابات در سطح این منطقه، اظهار داشت: با برنامه ریزی مدون، برگزاری جلسات کارشناسی و همسویی و همراهی شهرداری منطقه سه و اداره آب و فاضلاب ، این پروژه اجرایی شده و رضایت شهروندان را نیز در پی داشته است.

 

 

راه اندازی سامانه تحت وب شهرداری ساری / تدوین کلیه اطلاعات پایه و عملکردی

دومین  نشست  مدیر طرح و برنامه با مسئولین طرح و برنامه شهرداری های مناطق و سازمانهای تابعه برگزار شد.

 

در این نشست ، یاسر بهار فر مدیر طرح و برنامه شهرداری ساری ، جمع آوری اطلاعات صحیح و بررسی آمارهای مقایسه ای را  مبنای بسیاری از تصمیم گیری ها دانست و اظهار داشت: ورود اطلاعات در سامانه مدیریت آمار و عملکرد شهرداری در دستور کار قرار  گرفته است.

 

بهارفر گفت: در این بازنگری سعی شده تا تمامی شاخص های احصا شده جهت متمرکز نمودن کلیه فعالیتهای اجرایی و عملکردی در همه حوزه ها اعم از مالی، اداری، فنی و تخصصی، آموزشی و پژوهشی،قراردادی ، حقوقی و غیره در سامانه درج شده  و توسط کاربران بصورت ماهیانه ثبت و ضبط گردد.

 

 

اصلاح هندسی معابر منطقه یک شهری با هدف روان سازی ترافیک

مصطفی احمدی فولادی شهردار این منطقه با حضور در سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل با حبیب باقری مدیر عامل این سازمان دیدار کرد.

 

در این دیدار احمدی فولادی شهردار منطقه یک با اشاره به لزوم رفع گره‌های ترافیکی در راستای روان‌سازی گفت: با توجه به افزایش تعداد خودروها و ایجاد گره‌های ترافیکی در مسیرهای اصلی در برخی از ساعات شبانه روز، اجرای اصلاح هندسی در معابر سطح منطقه در دستور کار قرار گرفته و شهرداری این منطقه آمادگی عملیاتی كردن این اقدامات را با همکاری سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌و‌نقل را دارد.

 

در ادامه این دیدار باقری؛ مدیر عامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل، با تاکید بر اینکه اجرای اصلاحات برای رفع گره‌های ترافیکی از راهکارهای برطرف شدن این معضل و تسهیل در عبور و مرور شهروندان است، اظهار داشت: اجرای این پروژه‌ها، علاوه بر زود بازدهی و ایمن‌سازی نقاط مستعد وقوع حادثه، به تسهیل در سفرهای درون شهری و بهینه‌سازی مصرف سوخت نیز کمک خواهد كرد.

 

 

آموزش ايمني به 113 نفر از كاركنان جايگاه‌های سوخت

دوره آموزش ايمني براي 113 نفر از كاركنان جايگاه عرضه سوخت ناحيه ساري با همت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری برگزار شد.

 

بر اساس اين گزارش، اين دوره آموزشي به مدت دو جلسه در سالن ۷ مهر سازمان آتش‌نشاني ساري برگزار شد و كاركنان جايگاه سوخت، اصول و مباني مقابله با آتش و كار با خاموش كننده‌ها را به صورت تئوري و عملي فرا گرفته و با خطرات الكتريسيته ساكن آشنا شدند.

 

 

ساماندهی بازارهای سطح منطقه

مهدی كرمي شهردار منطقه 3 و نعمت‌الله معيني مديرعامل سازمان ميادين ميوه و تره‌بار شهرداری مرکز استان ضمن بازدید از بازار روز شهید بهشتی در بلوار کشاورز، ساماندهی دستفروشان و برنامه‌ریزی برای بهسازی این بازار را مورد تاکید قرار دادند.

 

در این بازدید، شهردار منطقه 3، ساماندهي بازارهاي تحت پوشش سطح این منطقه را مورد توجه قرار داد و گفت: برنامه‌های مدون و اجرايي مانند بهسازی فضای داخلی بازار و احداث کانال هدایت آب‌های سطحی در راستای رفاه حال شهروندان و کسبه در دستور کار قرار گرفته است.

 

در ادامه این بازدید، معيني مديرعامل سازمان ميادين میوه و تره‌بار شهرداری نيز ضمن ارائه گزارشی از قدمت بازار شهید بهشتی و مجموعه فعالیت‌های این سازمان در بازار، اظهار داشت: تلاش سازمان، ارائه بهتر خدمات به همشهریان، کنترل قیمت فراورده‌های کشاورزی در بازارهای تحت پوشش و به حداقل رساندن واسطه‌گری از تولیدکننده تا مصرف‌کننده خواهد بود.

 

 

به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش

گفتگو با همکاران ورزشکار شاغل در شهرداری ساری

مجیدجعفری مسئول اداره تربيت بدني و تفريحات سالم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداري مركز استان با اشاره به اقدامات  مدیریت شهری در زمينه  رشد ارتقاء سلامت شهروندي و نيز اجراي  ورزش هاي شهروندی اظهار داشت: برنامه ورزش صبحگاهی و ورزش بوستان ها عصرها در ایستگاههای ورزشی بوستان های سطح شهر در رده های سنی مختلف برگزار می گردد. 

 

مسئول اداره تربیت بدنی و تفریحات سالم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری  به مشارکت در برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از جمله همایش بزرگ پیاده رویی، یادواره شهدای ورزشکار، مسابقات پیلاتس، اسکواش خانوادگی، پینتبال، اتومبیلرانی (آفرود)، دوچرخه سواری تریال در شش ماهه اول سالجاری  اشاره نموده و خاطر نشان كرد: با همكاري و تعامل ميان شهرداري و نهادهاي مربوطه ، ورزش شهروندی در سطح شهر گسترش يافته و در اين راستا نشاط و سلامت شهروندان ارتقاء خواهد يافت.

 

اشکان خورشیدی، داور فوتبال؛ محمد اسماعیل‌پور، مربی فوتسال  و  سید محمد جبرئیلی، مربی دوچرخه سواری سه همکار شاغل در شهرداری هستند که به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش با آنها مصاحبه شده است.

 

متن این مصاحبه را   اینجا   بخوانید.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید