به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش در گفتگو با همکاران ورزشکار شاغل در شهرداری ساری مطرح شد؛

نقش موثر شهرداری در ارتقاء ورزش ساری

کد خبر : 751826 مهر 1397اخبار 0
به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش ، روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری با تعدادی از همکاران ورزشکار شاغل در شهرداری ساری گفتگویی دوستانه انجام داده است که در ذیل می خوانیم
نقش موثر شهرداری در ارتقاء ورزش ساری

مجیدجعفری مسئول اداره تربيت بدني و تفريحات سالم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداري مركز استان با اشاره به اقدامات  مدیریت شهری در زمينه  رشد ارتقاء سلامت شهروندي و نيز اجراي  ورزش هاي شهروندی اظهار داشت: برنامه ورزش صبحگاهی و ورزش بوستان ها عصرها در ایستگاههای ورزشی بوستان های سطح شهر در رده های سنی مختلف برگزار می گردد.  

 

وی احداث سالن هاي ورزشي را از اقدامات مديريت شهري در زمينه ارائه خدمات شهروندي دانست و تصريح كرد: در راستاي افزايش نشاط اجتماعي و افزايش تحرك و پويايي در شهروندان ،  سه سالن ورزشي شهرداري آماده ارائه خدمات به شهروندان مي باشد.

 


 

جعفري افزود: برگزاري ورزش بوستان ها ، فستیوال های خانوادگی ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی محلات ، دوچرخه سواری ، اردوی خانوادگی جنگلی ،پياده روي عمومی ،طبیعت گردی  و از اهداف مستمر دائمی این اداره در جهت تعالی سلامت شهروندی می باشد

 

مسئول اداره تربیت بدنی و تفریحات سالم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری  به مشارکت در برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از جمله همایش بزرگ پیاده رویی، یادواره شهدای ورزشکار، مسابقات پیلاتس، اسکواش خانوادگی، پینتبال، اتومبیلرانی (آفرود)، دوچرخه سواری تریال در شش ماهه اول سالجاری  اشاره نموده و خاطر نشان كرد: با همكاري و تعامل ميان شهرداري و نهادهاي مربوطه ، ورزش شهروندی در سطح شهر گسترش يافته و در اين راستا نشاط و سلامت شهروندان ارتقاء خواهد يافت.

 

 

 

 

 اشکان خورشیدی؛ داور فوتبال

 

نظر خود را در خصوص این عبارت بیان کنید: «ز نیرو بود مرد را راستی»

  • اولین چیزی که با شنیدن این عبارت به ذهن می‌رسد، سلامتی است که این امر در سایه ورزش و زندگی سالم به دست می‌آید. قطعا هرچه فرد سالم‌تر باشد زندگی بهتر و پرانرژی‌تری خواهد داشت و سلامتی بر زندگی مثبت وی تاثیر گذار است.

 

لطفا تحلیل خود را از وضعیت ورزش ساری به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بیان کنید.

  • ورزش در استان مازندران و شهرستان ساری نسبت به سایر استان‌ها و شهرستان‌ها سرآمد بوده و گواه آن، داشتن قهرمانان بزرگ و مدال‌های برتر در سطح استان، کشور و دنیا است. با این وجود، امکانات سخت افزاری ورزشی در شهر ساری ضعیف بوده و نیاز به امکانات بیشتر است که از آن جمله می‌توان به باشگاه‌ها، ابزار وامکانات مدرن اشاره کرد. بنابراین نیازمند توجه مسئولین است.

 

آیا با این گزاره موافقید که در سال‌های اخیر گرایش مردم نسبت به ورزش حرفه‌ای کمتر شده است؟

  • با توجه به افزایش مشکلات معیشتی، عمدتا توجه مردم به سمت حل آنها معطوف شده و لذا وقت کمتری را به ورزش اختصاص می‌دهند. بنابراین این وظیفه تربیت بدنی است که با انجام تبلیغات مناسب و فراهم آوردن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مطلوب، مردم را به سمت ورزش سوق داده و نشان دهد که در کنار داشتن بدن و روحیه سالم، سایر مشکلات نیز حل خواهد شد.

 

چه آینده‌ی کاری برای خود متصور هستید؟

  • امسال با توجه به مسئولیتی که به من اعطا شده، متاسفانه نتوانستم کار قضاوت و داوری انجام دهم. اما در حال حاضر مشغول تمرین بوده و سعی دارم تا نیم فصل خود را به مسابقات لیگ برتر برسانم. این موضوع هم بر اساس علاقه شخصی بوده و هم اینکه خواهانم بار دیگر نام شهرم را بر سر زبان‌ها بیندازم. امیدوارم بتوانم بار دیگر به‌عنوان نماینده ساری در فوتبال سطح اول کشور ایفای نقش کنم.

 

صحبت آخر...

روز تربیت بدنی و ورزش را خدمت تمامی ورزشکاران ساروی و همکارانم تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم خادم خوبی برای شهرم باشم.

 

 

 
*****************************************************

 

 

محمد اسماعیل‌پور؛ مربی فوتسال

 

نظر خود را در خصوص این عبارت بیان کنید: «ز نیرو بود مرد را راستی»

  • سلامتی، شادابی و توان و قدرت انجام کار اولین چیزی است که با شنیدن این عبارت به ذهن می‌آید.

 

لطفا تحلیل خود را از وضعیت ورزش ساری به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بیان کنید.

  • این موضوع مبحثی طولانی است اما آنچه حائز اهمیت است نمود این امر است که توجهی در خور به ورزش ساری نمی‌شود. اکنون با آمدن آقای مهدوی به‌عنوان رئیس اداره ورزش،که ایشان از داوران قدیمی فوتبال هستند، قطعا شاهد تغییراتی در آینده خواهیم بود. به نظر من، اگر روزی شهرداری ساری را از ورزش این شهر جدا کنیم، آنگاه ساری هیچ حرفی در ورزش نخواهیم داشت. واقعا در این مدت ادارات مرتبط و مسئول نتوانستند سرانه‌ی ورزشی را برای شهر آماده سازی کنند. بنابراین ورزش ساری سال‌هاست در وضعیت رکود به سر برده و مدتی است که خبری از قهرمانان ساروی در مسابقات سطوح ملی وجود ندارد. حداقل کار این ادارات مربوطه و مسئولین، آماده‌سازی مجموعه‌هایی جهت ترغیب مردم برای انجام ورزش صبحگاهی و سایر امور ورزشی است. در این زمینه شهرداری پیشرو بوده و احداث پارک ملل، نقش مفیدی در این امر ایفا می‌کند.

 

آیا با این گزاره موافقید که در سال‌های اخیر گرایش مردم نسبت به ورزش حرفه‌ای کمتر شده است؟

  • در گذشته با وجود زمین‌هایی در سطح محلات و یا اطراف شهرها کودکان بازی های محلی و فعالیت های روزمره خوبی مثل بازی فوتبال گل کوچک داشتند این فعالیت ها و بازی ها موجب نشاط و سرزندگی کودکان بود . اما امروزه به دلیل ساخت و سازهای بی حد و مرز، شلوغی جمعیت، تردد خودروها در سطح محلات و... خانواده‌ها کمتر به فرزندان خود اجازه‌ی بازی‌های خارج از منزل را می‌دهند. نتیجه آنکه غالبا آنها جذب بازی‌های رایانه‌ای شده و این موضوع از بزرگترین معضلات جامعه‌ی امروز به شمار می‌رود.

 

عوامل موفقیت بیشتر تیم فوتسال شهروند در سال جاری چه بوده است؟

  • تیم اول فوتسال ساری، تیم شهروند است. در سایه تلاش و حمایت نجاریان (مدیرعامل باشگاه)، عبوری (شهردار ساری) و اعضای شورای شهر اتفاق خوبی در راستای ارتقای سطح فوتسال ساری رخ می‌دهد. همه تلاش ما ادامه این روند مثبت است اما این موضوع به عزمی شهرستانی و یا استانی و همچنین حمایت تمامی مدیران دستگاه های زیربط، نیازمند است تا بتوان این جایگاه در تاریخ فوتسال شهروند را حفظ نمود.

 

صحبت آخر...

هفته‌ی تربیت بدنی و ورزش را خدمت تمامی شهروندان، خصوصا شاغلان و به‌ویژه همکاران شهرداری تبریک عرض می‌کنم.

 

 

 

 

 

*****************************************************

 

 

  سید محمد جبرئیلی:  مربی دوچرخه سواری 

 

*نظر خود را در خصوص این عبارت بیان کنید: «ز نیرو بود مرد را راستی»

با ورزش سلامت جسمی و روحی خود را حفظ خواهید کرد

 

*لطفا تحلیل خود را از وضعیت ورزش ساری به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بیان کنید.

شهرداری ساری در سالهای اخیر با برگزاری ورزش بوستان ها و ورزش های همگانی و جشنواره هایی مانند 20در 20 ،  باعث شده شهروندان ساروی مشارکت بیشتری در امر ورزش داشته باشند و این اقدام موجب ارتقاء  سلامت روحی و روانی و در نتیجه نشاط اجتماعی خواهد شد .

 

آیا با این گزاره موافقید که در سال‌های اخیر گرایش مردم نسبت به ورزش حرفه‌ای کمتر شده است؟

اجرای ورزشهای همگانی و محلی و ورزش در بوستان ها ، اقدام موثری برای ترغیب مردم به ورزش بوده که از سوی شهرداری انجام شده است به نظر بنده ، حمایت مسئولان از ورزشکاران می تواند  موجب افزایش گرایش مردم به ورزش باشد.

 

چه آینده‌ی کاری برای خود متصور هستید؟

بنده امیدوارم بتوانم با ترویج و آموزش دوچرخه سواری ، سهم کوچکی برای سلامت شهر ساری و شهروندانش داشته باشم

 

صحبت آخر...

بیاییم با دوچرخه سواری در سلامتی خودمان ، کاهش ترافیک شهری و آلودگی هوا نقش داشته باشیم.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید