به بهانه 26 مهر؛ روز تربیت‌بدنی و ورزش:

نگاه به ورزش همگاني در راستاي نشاط اجتماعي

کد خبر : 750625 مهر 1397اخبار 0
در راستاي اهميت مقوله ورزش همگاني و سلامت خانواده در نگاه مديريت شهري، برنامه‌های ورزشی بوستان‌ها در قالب ورزش صبحگاهی و مسابقات خانوادگی توسط اداره تربیت‌بدنی و تفريحات سالم شهرداری ساری در تابستان سال جاری اجرا شد
نگاه به ورزش همگاني در راستاي نشاط اجتماعي

26 مهر، به‌عنوان روز ورزش و تربیت‌بدنی نام‌گذاری شده است. اهمیت توجه به ورزش و تلاش براي توسعه آن در میان همه اقشار جامعه به دلیل موثر بودن اين امر در نشاط و پويايي جامعه حائز اهميت است. به‌خصوص ورزش‌های همگانی در محیط عمومی علاوه بر تقویت روحی سلامت و جسمی، بهترین ابزار برای جمع‌گرایی و اجتماعی شدن در جامعه است.

یکی از موضوعات مهمی که در سال‌های اخیر همواره مورد توجه  مجموعه مدیریت شهری ساری بوده است، برنامه‌ریزی و اجرای جشنواره‌های ورزشی با هدف تحقق سلامت فردی و سلامت اجتماعی شهروندان ساروی است.

 

اجرای مسابقات و برنامه‌های مختلف ورزشی بر مبنای ورزش‌های همگانی با حضور خانواده‌ها در راستای نشاط و پويايي نهاد خانواده توسط واحد تربیت‌بدنی شهرداری ساری که امروز به‌عنوان بخشی از سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان فعالیت می‌نماید، بیانگر اهمیت دادن به سلامت شهروندان و زمینه سازی برای جمع‌گرایی تقویت روحیه اجتماعی مردم است.

 

 

بدون تردید فصل تابستان با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر ساری و شرایط آب و هوایی این سرزمین، بستر مناسبی برای اجرای جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی است.

 

از این رو با اقدامات صورت گرفته توسط اداره تربیت‌بدنی و تفريحات سالم، برنامه‌های ورزشی بوستان‌ها در قالب ورزش صبحگاهی و مسابقات خانوادگی در تابستان سال جاری اجرایی شده است.

 

آنچه باید به آن توجه داشت، اهمیت اجرای برنامه‌های ورزشی برای کودکان است که مدیریت شهری از آن غافل نبوده و اجرای جشنواره شهر رویایی با محوریت ورزش و بازی‌های کودکان در بستر جشنواره 20در20 در روزهای پنجشنبه هر هفته فصل تابستان 97 در بوستان ولایت شاهد این مدعاست.

 

 

در میان اجرای مسابقات ورزشی، برگزاری مسابقات فوتبال گل کوچک، فوتبال چمنی، والیبال گروهی و والیبال دو نفره در بوستان قائم و سایر اماکن ورزشی، با مشارکت تیم‌های محله‌ای از مناطق گوناگون شهری، در خور توجه است.

 

همچنین اجرای فستیوال‌های ورزشی در بوستان‌ها با هدف مشارکت اقشار مختلف نظیر فستیوال خانوادگی اسکواش، برگزاری جام پاکبانان، مسابقات بدمینتون ویژه بانوان، مسابقات پرتاب پنالتی بسکتبال ویژه سالمندان و معلولان را می‌توان از سری اقدامات مدیریت شهری در راستای تامین سلامت شهروندان و تقویت نشاط اجتماعی به شمار آورد.

 

 

توجه به ورزش‌های آبی با اجرای مسابقات ماهیگیری و قایق پدالو و همچنین برگزاری جشنواره ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای با هدف حفظ هویت ملی و ترویج فرهنگ بومی و سنّتی، از دیگر اقدامات واحد تربیت بدنی شهرداری ساری در سال 97 بوده است.

 

گفتنی است، برگزاری اردوهای ساحلی و جنگلی با در نظر گرفتن برنامه‌های ورزشی و تفریحی همگانی، اجرای مسابقات آفرود، والیبال ساحلی و... نیز از مجموعه اقدامات واحد تربیت‌بدنی شهرداری ساری برای شهروندان بوده که با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و تامین الگوهای سلامت شهروندان اجرایی شده است.

 

 

در پایان، شایان ذکر است که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با تلاش‌ها و پيگيري‌هاي مجدانه شهردار، در مهرماه امسال تبديل به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشي شد و قرار است با تمهيد برنامه‌هاي متنوع و موثر به خدمات‌رساني به شهروندان بپردازد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید