بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 738014 مهر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

حضور شهردار ساری در گردهمایی اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمدرسول‌الله(ص)

گردهمایی اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) با حضور حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان، مهدی عبوری شهردار ساری و  مسئولان استانی و شهرستانی در بوستان ولایت ساری برگزار شد.

 

 

بازدید شهردار ساری، اعضای شورای اسلامی شهر و اصحاب رسانه از روند احداث نیروگاه زباله سوز

مهدی عبوری شهردار ساری به همراه اعضای شورای اسلامی شهر ، معاونین شهرداری مرکز استان و اصحاب رسانه و کارشناسان مربوطه از روند احداث نیروگاه زباله سوز ساری بازدید کردند.

 

 

شهردار ساری: با توجه به عزم دولت، پروژه نیروگاه زباله سوز به زودي به بهره‌برداري خواهد رسيد

مهدي عبوري شهردار ساری در بازديد از پروژه نیروگاه زباله سوز  كه با حضور جمعي از معاونان شهرداري و اعضاي شوراي شهر  صورت گرفت، گفت: اگر چه پروژه‌های دیگر در زمان  معین با اعتباری مشخص به اتمام می‌رسند اما این پروژه با پروژه‌های دیگر متفاوت است زیرا طرحي ملي است و قراداد آن هم بر پایه ارز خارجي تنظيم شده است.

 

شهردار ساری با بیان اینکه کلنگ این پروژه در سال ۹۱ زده شده و در سال ۹۵ توافق آن از سوی سازمان محیط زیست صورت گرفته است افزود: علي‌رغم رأی‌زنی‌های مکرر و پیگیری از سوی شهرداری و شورای شهر، باز هم در روند اجرایی وقفه‌هايي وجود دارد و ما تا زمانی که پیوست زیست محیطی نداشته باشیم، نمی‌توانیم پروژه عمرانی را به این صورت اجرا کنیم زیرا تخلف قانونی محسوب می‌شود.

 

 

حضور شهردار ساری در مراسم یادبود شهید خدمت آتش نشان ساروی ابراهیم اسماعیلی

مهدی عبوری شهردار ساری ، اعضای شورای اسلامی شهر و کارکنان شهرداری با حضور در مراسم یادبود شهید خدمت ، آتش نشان ساروی ابراهیم اسماعیلی که در مسجد علی ابن موسی الرضا(ع) بوستان ولایت برگزار شد ، ضمن ابراز همدردی با خانواده وی ، یاد و خاطر ایثار وی در انجام وظیفه را گرامی داشتند.

 

 

آخرین وضعیت عملیات اجرایی پروژه احداث زیرگذر شهیدسیدمصطفی‌علمدار

مصطفی احمدی فولادی شهردار این منطقه، طی گفتگویی، ضمن بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی پروژه احداث زیرگذر شهیدسیدمصطفی‌علمدار واقع در حوزه جغرافیایی منطقه یک اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث پروژه مذکور، مطلوب و رضایت بخش بوده و با توجه به روند پیشرفت فیزیکی، امیدواریم این عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسد.

 

احمدی فولادی با بیان اینکه برنامه‌محوری از مهم‌ترین اولویت های شهرداری منطقه در اجرای پروژه هاست و علیرغم همه تنگناها و مشکلات موجود، عملیات اجرایی پروژه ها با قدرت ادامه خواهد یافت، بیان داشت: اتمام پروژه زیرگذر شهیدعلمدار به طول بیش از 320 متر  و عرض 9 متر که تاکنون عملیات شمع‌کوبی آن شامل 602 شمع پلاستیکی و سازه ای به قطر یک متر جانمایی و اجرایی شده است، سهم موثري در رفع معضل ترافیک در محدوده شرقی شهر ساری و تسهیل در عبور و مرور شهروندان خواهد داشت.

 

 

اجرای پروژه ها بر اساس نیازسنجی از محلات منطقه دو شهری عملیاتی خواهد شد

محمدحسین قبادی ، شهردار این منطقه با تاکید بر استمرار  نهضت آسفالت معابر اظهارداشت: زیرسازی و اجرای پروژه آسفالت و بهسازی معابر در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان و روان سازی ترافیک اولویت اقدامات شهرداری منطقه می باشد.

 

وی به نهضت آسفالت در سطح این منطقه اشاره نموده و افزود: عملیات آسفالت خیابان های شیخ طبرسی ، جمهوری اسلامی و نیز ترمیم و لکه گیری خیابان های رضی پور، اشرفی ، کوی طبرستان و ساری کنار با رعایت استانداردها و اصول فنی عملیاتی شد.

 

 

در مسير اهداف تعيين شده حركت مي‌كنم

مهدی کرمی شهردار منطقه سه ساری در مصاحبه ای به برنامه های این منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه شهرداری منطقه سه در زمینه فنی، تکمیل پروژه کمربندی جنوبی ساری، ایجاد خط سبز،ساماندهی، بهسازی و حفظ سیمای شهری جهت تردد و حضور مسافرین و توریسم برای ورود به شهر ساری است. در این راستا ساماندهی بلوار اصلی حد فاصل مسجد محمد رسول‌الله تا جایگاه CNG به لحاظ ساماندهی فضایی کاربری‌ها، زیباسازی سمعی و بصری محیط، اجرای طرح تفکیک پیاده از سواره، ادامه رفیوژ وسط بلوار و کانال‌ها که اکنون به ترتیب به پمپ‌بنزین کوچک‌پور و نمایندگی نادری رسیده‌اند، تا انتهای مسیر و همچنین نورپردازی صحیح و تأمین روشنایی معبر اصلی روشنایی تا پمپ CNG جهت جلوگیری از حوادث احتمالی و تصادفات در دستور کار است.

 

وی به مسئله احداث کانال هدایت آب های سطحی در این منطقه اشاره کرد و افزود: آب‌گرفتگی معابر یکی از معضلات این منطقه است. در این زمینه پس از انجام مطالعات مقرر شد، کاروگیت محدوده دخانیات در نهایت به کانال رودخانه اسپیورد سرریز شود. این نمونه همانند کاروگیت منطقه 2 است که در جاده قائم‌شهر در کانال 2*2 اجرا شد و به رودخانه سیاه‌رود، واقع در پشت مسکن مهر در منطقه جویبار هدایت می‌گردد.

 

 

تعامل مناسب شهروندان و شهرداری/ توزیع متوازن خدمات/ توسعه پايدار شهري

سعید رمضانی، مدیر درآمدهای عمومی و املاک شهرداری ساری ایجاد درآمد پایدار را از اهداف مدیریت شهری دانست و گفت: تعامل شهروندان با شهرداری در پرداخت عوارض، ضمن ایجاد درآمد پایدار و تسریع در ارائه خدمات شهروندی، گام موثری در توسعه پایدار شهر خواهد بود.

 

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی مانند بوستان ولایت، زیرگذر شهید علمدار، کانال هدایت آب‌های سطحی و نهضت آسفالت افزود: اجرای این پروژه‌ها با پرداخت به موقع عوارض شهرداری توسط شهروندان عملیاتی شده که این امر نشان‌دهنده تعامل و همکاری میان آنها با مدیریت شهری‌ست.

 

 

فرزندان شهدا و جانبازان پيشاني سازمان‌ها هستند

به مناسبت هفته دفاع مقدس، حاجیان مشاور امور بانوان و خانواده شهردار مرکز استان با چند تن از دختران  شهدا، جانبازان قطع نخاعی و زنان بازنشسته شهرداری ساری دیدار کرد.

 

وی هدف از دیدار با دختران شهداي جانبازان قطع نخاعی و زنان بازنشسته شهرداری را تجلیل از صبوری‌های فرزندان، همسران و مادران شهدا و جانبازان  دانست و گفت:  فرزندان و خانواده های معظم شهدا و جانبازان به‌عنوان سربازان دفاع مقدس فرهنگی از سرمایه‌های انسانی و ارزشی بوده که باید پیشانی سازمان‌ها باشند.

 

 

پرهيز از موازي‌كاري و فعاليت‌هاي غيرضروري

مصطفی نیک نقش، رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری در مصاحبه ای به ویژگی های مثبت تبدیل معاونت فرهنگی و اجتماعی بع سازمان فرهنگی و اجتماعی اشاره نمود و گفت: یکی از مزایای این اقدام، تخصص‌محوری خواهد بود و مباحث سه گانه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به صورت تخصصی و با کارشناسان متخصص بررسی خواهد شد. برای تمام فعالیت‌های سازمان پیوستی عملیاتی در نظر گرفته خواهد شد و کارگروه‌های مختلفي نیز تشکیل خواهیم داد.

 

وی به ایجاد درآمدپایدار در این سازمان و انجام توجه به نیازهای فرهنگی شهر اشاره نمود و افزود: ایجاد درآمد پایدار و درآمدهای کوششی که در آن مباحث فرهنگی بر اساس نیازهای شهر و شهروندان پی‌ریزی خواهد شد، در دستور کار قرار گرفته است. بودجه لازم و تسهیلات مورد نیاز برای اخذ درآمد پایدار مورد بررسی قرار گرفته و بخش‌هاي متعددی را در نظر گرفته‌ایم که بر اساس درآمد آن، هزینه خواهد شد.

 

 

استفاده از نرم افزار سامانه سپند / بهبود کیفیت فعالیت سرویس های مدارس

حمید فضل الله نژاد مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مرکز استان   با تشريح اقدامات اين سازمان به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد ،گفت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر به عنوان يکي از ناوگان هاي حمل و نقل در كنار سایر ارگان های ذیربط بخشي از وظيفه هماهنگي حمل و نقل و عبور و مرور دانش آموزان ، دانشجویان و  ادارات را در سال تحصیلی  بر عهده دارد.

 

وی افزود: در حال حاضر 5 شرکت حمل و نقل زیر نظر سازمان در بخش تاکسی ها و ماشین های شخصی با طی فرایند قانونی برچسب سرویس مدارس را دریافت  نموده و  از ابتداي مهر ماه ، جابجایی دانش آموزان را به وسيله نيروهاي آموزش ديده و داراي مجوز در قالب سرويس مدارس برعهده دارند.

 

 

بازدید مدیران روابط عمومی مناطق و سازمان‌های تابعه از سرای ارشد شهرداری ساری

مدیران و کارکنان روابط عمومی مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری مرکز استان، صبح دوشنبه نهم مهرماه به مناسبت روز جهانی سالمندان از سرای ارشد شهرداری ساری بازدید نمودند و ضمن دیدار با جمعی از سالمندان مشترکین حاضر در سرای ارشد با فعالیت‌های این سرا در زمینه سلامت روان، آموزش شهروندی و تورهای ساری گردی که برای سالمندان برنامه ریزی گردیده، آشنا شدند.

 

در ادامه مشترکین حاضر در سرای ارشد ضمن قدردانی از حمایت های مدیریت شهری، تجربیات خود در زمینه های مختلف را ارائه نمودند.

 

 

مجموعه اقدامات ستاد سیل و مدیریت بحران شهرداری های مناطق

ستاد سیل و مدیریت بحران در شهرداری مناطق سه گانه مرکز استان، همزمان با شرایط نامساعد جوی تشکیل شده و اقداماتی مانند لایروبی جوی ها ، رفع انسداد کانال های هدایت آب های سطحی در راستای رفاه حال شهروندان و کاهش خسارات احتمالی حوادث غیرمترقبه در دستور کار قرار داده و اجرایی نموده اند.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید