رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری مطرح كرد؛

پرهيز از موازي‌كاري و فعاليت‌هاي غيرضروري

کد خبر : 735211 مهر 1397اخبار 0
نيك‌نقش از ایجاد درآمد پایدار و درآمدهای کوششی و توجه بيشتر به مباحث فرهنگی بر اساس نیازهای شهر و شهروندان، در سازمان فرهنگي اجتماعي شهرداري ساري خبر داد
پرهيز از موازي‌كاري و فعاليت‌هاي غيرضروري

با مصطفی نیک‌نقش رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری که چندی پیش، بعد از تبدیل شدن معاونت فرهنگی اجتماعی به سازمان، مسئولیت آن را بر عهده گرفته است گفت‌وگو كرديم. نيك‌نقش، مسئوليت سمعی و بصری حوزه هنری مازندران از سال 83 تا 85، مديريت زیباسازی شهرداری ساري از سال 88 تا 89، معاون اداری شهرداری منطقه 2 ساری و مسئوليت اداره زیباسازی شهرداری از سال 95 را در كارنامه كاري خود دارد.

 

*درباره تبدیل معاونت فرهنگی اجتماعی به سازمان بگویید. این اتفاق چه ویژگی‌های مثبتی خواهد داشت؟

یکی از مزایای این اقدام، تخصص‌محوری خواهد بود و مباحث سه گانه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به صورت تخصصی و با کارشناسان متخصص بررسی خواهد شد.

 

برای تمام فعالیت‌های سازمان پیوستی عملیاتی در نظر گرفته خواهد شد و کارگروه‌های مختلفي نیز تشکیل خواهیم داد.

 

*یکی از وظایف سازمان‌های تابعه شهرداری، کسب درآمد و رسیدن به استقلال مالی است. چه برنامه‌هایی در این زمینه دارید؟

 

ایجاد درآمد پایدار و درآمدهای کوششی که در آن مباحث فرهنگی بر اساس نیازهای شهر و شهروندان پی‌ریزی خواهد شد، در دستور کار قرار گرفته است.

 

بودجه لازم و تسهیلات مورد نیاز برای اخذ درآمد پایدار مورد بررسی قرار گرفته و بخش‌هاي متعددی را در نظر گرفته‌ایم که بر اساس در آمد آن ، هزینه خواهد شد.

 

*باتوجه به سابقه هنری خودتان و اینکه یکی از جامعه‌های هدف سازمان فرهنگی، هنرمندان و اهالی فرهنگ هستند، چه برنامه‌ای جهت استفاده از ظرفیت‌های اهالی فرهنگ و هنر ساری دارید؟

 

با توجه به اینکه در شهر ساری هنرمندان متعهد و تراز اولي داریم که استفاده از ظرفیت آنها در مباحث فرهنگی موثر خواهد بود لذا برنامه‌ریزی کردیم تا از ظرفیت این هنرمندان در راستای برنامه ریزی فرهنگی استفاده كنيم بنابراین امیدواریم که با حضور ارزشمند این هنرمندان که جملگی صاحب اندیشه و خرد هستند ، در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری ، شاهد اتفاقات موثری باشیم.

 

*در مباحث اجتماعی چقدر با سایر ارگان‌های مربوطه تعامل خواهید داشت؟

 

در کلیه مباحث اجتماعی از موازی‌کاری با دستگاه‌ها پرهیز خواهد شد و تکمیل‌كننده فعالیت‌های گذشته سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها خواهیم بود.‌

در این زمینه تلاش خواهد شد  از هدر رفت هزینه جلوگیری تا به سمت مقصد متعالی پیش برويم.

 

با نشست‌های مشترکی هم که با کارشناسان و مسئولان مربوط برنامه‌ریزی كرده‌ايم سعي داريم تا به اهداف مشترک در شهر دست پيدا كنيم.

ضمن اينكه همين‌جا اعلام مي‌كنم كه همواره از همکاری با ارگان‌ها و دستگاه‌هاي مختلف استقبال می‌كنيم.

 

*چه دورنمایی در سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری متصور هستید؟

 

انتظارات شهروندان از سازمان زیاد خواهد بود، بنابراين نگاه ما این است كه به سمتی حرکت کنیم که از انجام فعالیت‌های غیر ضروری جلوگیری شود و ساز و کار خاصی را برای اقدامات سازمان تعریف كنيم.

 

تلاش مجموعه سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری این خواهد بود که اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان برای شهروندان ملموس باشد، و همه گروههای سنی از برنامه های این سازمان بهره مند شوند.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید