مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ساری:

استفاده از نرم افزار سامانه سپند / بهبود کیفیت فعالیت سرویس های مدارس

کد خبر : 73038 مهر 1397اخبار 0
سازمان حمل و نقل بار و مسافر با تعامل و همکاری با ادارات ذیربط و تجهیز به سامانه سپند ضمن بهبود کیفیت جابجایی دانش آموزان با سرویس های مدارس ، آموزش رانندگان این سرویس ها را نیز در دستور کار قرار داده است
استفاده از نرم افزار سامانه سپند /  بهبود کیفیت فعالیت  سرویس های مدارس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، حمید فضل الله نژاد مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مرکز استان   با تشريح اقدامات اين سازمان به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد ،گفت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر به عنوان يکي از ناوگان هاي حمل و نقل در كنار سایر ارگان های ذیربط بخشي از وظيفه هماهنگي حمل و نقل و عبور و مرور دانش آموزان ، دانشجویان و  ادارات را در سال تحصیلی  بر عهده دارد.

 

وی افزود: در حال حاضر 5 شرکت حمل و نقل زیر نظر سازمان در بخش تاکسی ها و ماشین های شخصی با طی فرایند قانونی برچسب سرویس مدارس را دریافت  نموده و  از ابتداي مهر ماه ، جابجایی دانش آموزان را به وسيله نيروهاي آموزش ديده و داراي مجوز در قالب سرويس مدارس برعهده دارند.

 

فضل الله نژاد به  اتوبوس های تحت پوشش سازمان  اشاره نموده و ادامه داد: این اتوبوس ها نیز به صورت مستمر و فعال در امر جابجایی دانش آموزان ، دانشجویان و برخی ادارات و نهاد های دولتی و غیر دولتی  درحال فعالیت هستند.

 

این مسئول با اشاره به وضعیت ساماندهي سرويس مدارس ، اظهار داشت: : موارد تخلفات راهنمايي و رانندگي، وضعيت پوشش مناسب رانندگان، مدارک و مجوزها از جمله مواردي است که توسط بازرسان سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداري ساری مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود:  برای نخستین بار نرم افزار سرويس مدارس تحت عنوان سامانه سپند به صورت پايلوت اجرا مي شود تا والدين به از وضعيت فرزندان خود هنگام استفاده از سرويس ها آگاهي داشته باشند.

 

 

فضل الله نژاد با اشاره به تعامل و همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر با ادارات مربوطه در زمینه سرویس مدارس ، تصریح کرد:  ساری از جمله کم شکایت ترین شهرهاي كشور در موضوع سرويس مدارس بوده و این سازمان با همکاری ادارات مربوطه در پي رفع اشكالات موجود و بهبود کیفیت فعالیت سرويس مدارس می باشد. 

 

 

این مسئول ادامه داد: آموزش رانندگان سرويس مدارس در زمینه  رفتارهاي موثر اجتماعي، ايمني خودرو، سلامت، كمك هاي اوليه در دستور کار قرار دارد.

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مرکز استان ،  استهلاک خودروهای سرویس مدارس و نیز دغدغه خانواده های در زمینه افزایش نرخ سرویس های مدارس  را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: بر این اساس ، این دو موضوع برای تعریف هزینه سرویس های مدارس لحاظ گردیده است.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید