بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 715224 شهریور 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

نشست هم اندیشی شهرداران شهرستان ساری

نشست هم اندیشی شهرداران شهرستان ساری با حضور شهرداران حوزه شهرستان های ساری و میاندرود  ، محمد دامادی و علی اصغر یوسف نژاد نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، با محوریت  تبادل نظر و ارائه پیشنهادات در راستای توسعه همه جانبه این حوزه به میزبانی شهرداری سورک برگزار گردید.   

 

 

افتتاح میدان مالیات / فرهنگ همسنگ عمران

آیین افتتاح میدان مالیات با حضور مهدی عبوری شهردار ساری، طاهری، فرزانه، رشیدی و محبوب معاونان شهرداری مرکز استان، قبادی شهردار منطقه دو و علی اکبر حمزه ای مدیرکل امور مالیاتی مازندران برگزار گردید.

 

در حاشیه این مراسم، مهدی عبوری شهردار ساری در سخنانی با قدردانی از  معاونت فنی عمرانی ، واحد زیبا سازی و نیز مشارکت اداره کل امور مالیاتی مازندران در راستای بهره برداری از این میدان گفت : با توجه به توسعه شهری و لزوم اجرای طرح های  روان سازی ترافیک در نقاط مختلف شهر با کارشناسی های به عمل امده ، پس از احداث پل شهیدان رضایی در تقاطع بلوار کشاورز و کمربندی مرحوم سلیم بهرامی ، ایجاد این میدان در تقاطع جاده قائمشهر و این کمربندی ، گام موثری در تسهیل عبور و مرور خواهد بود لذا احداث میدان  مالیات در دستور کار قرار گرفته و اجرایی گردید.

 

عبوری به نامگذاری این میدان به نام مالیات و  المان نصب شده در این مکان اشاره نموده و ادامه داد: این المان نمادی از صنعت و اقتصاد و توسعه و بازار بوده که در راستای ارتقاء سطح فرهنگ پرداخت مالیات و عوارض شهروندی در جهت نیل به توسعه در این میدان جانمایی گردیده است.

 

 

عیادت شهردار ساری از همکار آتشنشان

مهدی عبوری شهردار ساری به همراه رشیدی معاون فنی عمرانی و محمدی کیادهی رییس شورای کارگری شهرداری مرکز استان از ابراهیم اسماعیلی آتش نشان مصدوم در عملیات اطفاء حریق عیادت نموده و شهردار ساری ضمن پیگیری وضعیت درمانی وی ، دستورات لازم را جهت حمایت و اجرای موارد و قوانین لازم الاجرا را صادر نمود.

 

 

حضور شهردار ساری در جلسه هم اندیشی هیئت های مذهبی جهت برگزاری مراسم یک شهر ، یک حسنیه

جلسه هم اندیشی با حضور مهدی عبوری شهردار مرکز استان ، نجاریان عضو شورای اسلامی شهر، محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری، صادقی رییس اداره تبلیغات اسلامی ساری و مسئولان مربوطه با محوریت برگزاری مراسم یک شهر یک حسینیه در اداره تبلیغات اسلامی ساری برگزار گردید.

 

 

بازدید شهردار ساری از روند بهسازی مسجد جامع

مهدی عبوری شهردار ساری به همراه نجاریان عضو شورای اسلامی شهر از روند بهسازی مسجد جامع بازدید کردند.

 

 

افتتاح حسینیه صاحب الزمان (ع) با حضور شهردار ساری

در سومین روز از ماه محرم، حسینیه صاحب الزمان (عج) که با حمایت مهدی عبوری شهردار مرکز استان و در طی شانزده ماه در سی متری شهبند احداث گردیده با حضور حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان و مهدی عبوری شهردار ساری افتتاح گردید.

 

شایان ذکر است، در این مراسم، نماینده ولی فقیه در استان در سخنانی ضمن اشاره به احادیث و روایات از حمایت های مهدی عبوری شهردار ساری در راستای احداث این حسینیه قدردانی نمود.

 

 

برگزاری 20 رشته ورزشی در بیش از 140 برنامه فرهنگی اجتماعی و ورزشی

محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان از پایان دومین جشنواره تابستانی 20 در 20 با برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی زورخانه ای در بوستان ولایت خبرداد و اظهار داشت: جشنواره اوقات فراغت 20 در20 به‌منظور ترویج فرهنگ زندگی شاد شهروندی و سلامت شهروندان با معرفی ظرفیت‌های اوقات فراغت جهت تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری و  با جامعه هدف گروه های مختلف سنی شهروندان اجرا گردید.

 

وی برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی زورخانه ای را در راستای توسعه و ترویج ورزش های بومی، سنتی، باستانی و پهلوانی دانست و آن را از اهداف مهم فرهنگی ورزشی شهرداری ساری در راستای سلامت و احیای هویت های فرهنگی برشمرد و افزود: اجرای جشنواره زورخانه ای با حضور 100 باستانی کار و 15 مرشد، نشان دهنده ظرفیت های شهرستانی و استانی در مقوله ورزش های پهلوانی و باستانی است.

 

 

برنامه ریزی، خردجمعی وهمگرایی سازمانی، اصول دستیابی به موفقیت

پنجمین جلسه شورای مدیران روابط عمومی شهرداری ساری و سازمان های تابعه با حضور قاسمی عضو شورای اسلامی شهر ، رجبی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ، رضازاده مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مرکز استان و مدیران روابط عمومی شهرداری های مناطق و سازمان های تابعه به میزبانی سازمان مدیریت پسماند برگزار گردید.

 

یاسر رضازاده مدیر روابط عمومی شهرداری ساری  با قدردانی از میزبانی سازمان پسماند و اقدامات این سازمان در زمینه اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء ، هدف از برگزاری از جلسات را وحدت رویه و رسیدن به اهداف مشترک سازمان دانست و اظهار داشت: خرد جمعی ،همگرایی و برنامه ریزی های مدون ، اصول دستیابی به موفقیت سازمانی است.

 

وی ارتباط موثر با کارکنان، جهت دادن و پاسخگویی به افکار عمومی را بخشی از وظایف روابط عمومی ها عنوان کرد و افزود: در حوزه اطلاع رسانی باید از نگاه مدیر محوری خارج شده و  به سمت پروژه محوری حرکت نمود ضمن اینکه پرداختن به عملکرد مدیریت شهری در همه حوزه ها باید در دستور کار قرار گیرد.

 

 

تقویت زیرساخت ها در راستای بالا بردن کیفیت آسفالت

جابر ملکی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مرکز استان به استمرار نهضت آسفالت در سطوح مخلف شهر اشاره نموده و  اظهار داشت: این پروژه در  بلوار امام رضا ، کوچه گلستان دو ، انتهای کوچه بوستان در بلوار خزر، کوچه آزادگان سه در  بلوار امام رضا  و همچنین کوی تندرستی جنب دوربرگردان روبروی مخابرات الغدیر و در راستای ارائه خدمات و تسهیل در عبور و مرور شهروندان عملیاتی گردید.

 

وی در ادامه تقویت زیرساخت ها را در اجرای نهضت آسفالت مورد توجه قرار داد و افزود: در این راستا  عملیات زیرسازی در کوی شهید قربانی از بلوار پاسداران، کوچه شهید فهمیده شانزده در  بلوار کشاورز، کوچه وصال دوازده ، کوچه فردوس شانزده در خیابان پل گردن و خیبر هفده در کمربندی جنوبی، کوچه عبوری بیست و هشت و انتهای منطقه جوادیه عملیاتی گردیده و در زمانبندی مشخص شده پروژه اسفالت در این مناطق اجرایی می گردد.

 

 

اتخاذ تدابیر ترافیکی در راستای تسهیل عبور ومرور دانش آموزان

احمد گوران مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری با اشاره به تاکید شهردار مرکز استان در زمینه اتخاذ تدابیر ترافیکی در جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان در آغاز سال جدید تحصیلی اظهار داشت: سازمان حمل و نقل و ترافیک ، رنگ آمیزی سرعت گیرها و خطوط عابر پیاده ، نقوش ترافیکی در کف خیابان ،اصلاح وشستشوی علائم ترافیکی ،ایجاد سرعتکاه و خط کشی محوری معابر سطح شهر خصوصا معابر منتهی به مدارس را در دستور کار قرار داده و اجرایی خواهد نمود.

 

وی حجم بالای ترافیک معابر را در آستانه ماه مهر مورد توجه قرار داد و افزود: با آغاز سال تحصیلی جدید ، بار  ترافیکی مرکز استان  با  تغییر در زمانبندی چراغ های راهنمایی هوشمند تقاطع های شهر در راستای تسهیل عبور و مرور شهروندان در ساعات بازگشایی و تعطیلی مدارس  کنترل  خواهد شد.

 

 

استمرار نهضت آسفالت در راستای ارتقاء تسهیل در عبور و مرور شهروندان

در راستای تسهیل عبور و مرور و ارائه خدمات به شهروندان، به همت دفتر فنی شهرداری منطقه دو و سازمان عمران شهرداری مرکز استان ، پروژه آسفالت در خیابان شیخ طبرسی  اجرایی گردید.

 

 

مشارکت پانزده هزار خانوار ساروی در طرح تپش / کاهش آلودگی های زیست محیطی / حفظ سرمایه های ملی

شهرداری ساری طرح­ های عملیاتی فراوانی را در زمینه مدیریت پسماند برنامه ریزی و اجرا کرده است. طرح ­هایی که هدف نهایی آنها کاهش اثرات مخرب محیط زیستی بهداشتی و هزینه ای پسماندهای تولیدی و استفاده بهینه از منابع طبیعی بوده است.

 

در حال حاضر 58 کلبه فعال در سطح شهر ساری مستقر گشته اند که هر کدام با حضور 2 کارشناس  از ساعت 7  الی 16  آماده خدمت رسانی و آموزش به شهروندان بوده تا پس از تفکیک زباله تر و خشک نسبت به دریافت زباله های خشک چهارگانه( فلز،کاغذ ، شیشه ، پلاستیک ) از همشهریان اقدام نمایند.

 

شایان ذکر است در زمینه فرهنگ سازی و آموزش نیز تاکنون به  26 هزار نفر از شهروندان در رده های سنی مختلف آموزش های لازم در زمینه تفکیک زباله از مبداء ارائه گردید.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید