بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 707717 شهریور 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

بازدید استاندار مازندران از روند احداث زیرگذر شهید سید مصطفی علمدار

محمد اسلامی استاندار مازندران و علی نبیان معاون عمرانی استانداری به همراه مهدی عبوری شهردار ساری از روند پیشرفت احداث زیرگذر شهید سید مصطفی علمدار در میدان هلال احمر بازدید نمودند.

 

در این بازدید روند اجرای این پروژه تشریح گردید.فرزانه با معرفی جابر ملکی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان عمران شهرداری مرکز استان افزود: ملکی نیروی متخصص و متعهدی است که درزمان مدیریتش در شهرداری منطقه سه ، اقدامات و پروژه های موثری را اجرایی نمود.

 

 

افزایش بازدهی طرح تپش؛ کاهش تولید زباله و اصلاح الگوی مصرف

ناصر معیل، معاون خدمات شهری شهرداری مرکز استان در مراسم تقدیر از حامیان طرح تپش اظهار داشت: پیشبرد اهداف طرح تفکیک پسماند شهر (تپش) نیازمند ارتقاء کیفیت فعالیت پرسنل، حمایت مسئولان و شهروندان است و خوشبختانه امروز شاهد پیشرفت خوبی در این زمینه هستیم.

 

وی به نکات حائز اهمیت در خصوص فرهنگ‌سازی، آموزش صحیح در طرح تپش اشاره نمود و افزود: شناسایی جامعه هدف و برنامه ریزی و سرمایه گذاری بر اساس آن، گامی مؤثر در موفقیت فرهنگ‌سازی، آموزش و تبلیغات در راستا بازدهی بیشتر و بهتر طرح تفکیک پسماند خواهد بود.

 

معاون خدمات شهری شهرداری ساری ضمن قدردانی از زحمات کارکنان سازمان و فعالان این طرح در جایگاه های مختلف، گفت: بدیهی است با افزایش بازدهی طرح تپش، سیاست‌گذاری شهرداری ساری و سازمان مدیریت پسماند به سمت و سوی کاهش تولید زباله و اصلاح الگوی مصرف شهروندان خواهد رفت.

 

 

تور ورزشي ويژه سالمندان برگزار شد

محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری ضمن اشاره به اجرای ویژه برنامه های مختلف برای سالمندان و تاکید بر نقش موثر آنان در جامعه شهری و مشارکت شهروندی، اظهار داشت: شهرداری ساری درصدد است، با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی اجتماعی و ورزشی، فضایی مفرح را برای سالمندان فراهم نموده تا ضمن ایجاد نشاط و شادابی  در آنان، سطح نشاط اجتماعی جامعه را ارتقاء دهد.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط و ارتقاء سطح سلامت سالمندان با برگزاری برنامه های ورزشی برای آنان ادامه داد: این معاونت  با برنامه ریزی های صورت گرفته در سرای ارشد، ویژه برنامه هایی را در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای شهروندان سالمند برگزار خواهد نمود.

 

شایان ذکر است، در این راستا و با برنامه ریزی در سرای ارشد،  تور ورزشی و ساری گردی، ویژه سالمندان ساروی، به همت امور تربیت بدنی و تفریحات سالم معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری برگزار  گردید.

 

 

اجرا‌ی سیاست‌های مدیریت شهری جز با همت، تلاش و پیگیری مستمر امکان پذیر نیست

مهدی کرمی شهردار منطقه سه ساری با اشاره به ضرورت افزایش آگاهی و تخصص محوری برای رشد زمینه های کارآمدی کارکنان اظهار داشت: انتظار می رود همکاران منطقه در هر حوزه و جایگاهی که مشغول خدمت هستند با استفاده از علم روز و مطالعه مستمر، کارآمدی خود را افزایش دهند تا شاهد شکوفایی هر چه بیشتر این مجموعه باشیم.

 

این مسئول کسب درآمد پایدار را در اجرای پروژه های فنی و عمرانی مهم برشمرد و افزود: مشارکت و همکاری شهروندان در تامین منابع مالی، دریافت عوارض ساختمانی نوسازی، صنفی و کاهش هزینه های جاری با برنامه ریزی و هدف گذاری از جمله اقداماتی است که می تواند در کسب درآمد و اجرای پی در پی پروژه های عمرانی با توجه به شعار شهر خوب یافتنی نیست بلکه ساختنی است در دستور کار قرار گیرد.

 

 

بیش از 370 مورد بازديد ايمني از اماکن عمومی در مرداد ماه سال جاری

حسن کلانتری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در گفتگویی از 378 مورد بازديد ايمني از اماکن مختلف ساری طي مرداد ماه سال جاري خبر داد و گفت: در مردادماه سال جاری از 243 واحد مسكوني، 35 واحد تجاري و 100 واحد از ادارات و سازمان ها در نقاط مختلف شهر ساري بازديد ايمني بعمل آمد و تذکرهای لازم طبق قوانین ایمنی سازمان ارائه شده است.

 

وی همچنین از اجرای طرح بازدید ایمنی از مدارس با توجه به نزدیکی زمان بازگشایی آن در ساری و اعلام آمادگی سازمان در خصوص ارائه مشاوره های مورد نیاز در زمینه ایمنی خبر داد و اظهار داشت: سازمان آتش نشانی شهرداری ساری جهت بازدید ایمنی و ارائه خدمات مشاوره ای در این زمینه، آمادگي كامل دارد و متقاضیان و شهروندان مي توانند با مراجعه به اداره پیشگیری يا تماس با شماره ۳۳۲۶۰۱۴۰-011 از خدمات ايمني و مشاوره لازم بهره مند گردند.

 

 

فعالیت سرویس های مدارس در چارچوب قوانین سامانه سپند

حمیدرضا فضل‌اله‌نژاد، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ساری در گفتگویی با اشاره به موارد ضروری در خصوص ساماندهی سرویس مدارس در آستانه سال جدید تحصیلی اظهار داشت: تکالیفی در حوزه ساماندهی سرویس مدارس بر عهده سازمان تاکسیرانی و اداره آموزش و پرورش است. منطبق با اعلام نیاز آموزش و پرورش، تاکسیرانی موظف است ناوگان مناسب، به تعداد مورد نیاز و با رانندگانی که صلاحیت‌های لازم را دارند و یا شرکت‌های مجاز که می‌توانند در حوزه سرویس مدارس خدماتی ارائه دهند را گزینش کرده و در سامانه ثبت نماید. مدارس نیز می‌توانند از بین شرکت‌های مورد تأیید سازمان تاکسیرانی شرکت مناسب را جهت ارائه خدمات به دانش آموزان انتخاب کنند.

 

وی به اهمیت حمل و نقل ایمن، آسان و با کیفیت اشاره نمود و افزود: با استفاده از سامانه سپند، والدین گرامی دانش آموزان می توانند در دوره‌های زمانی مشخص عملکرد راننده و کیفیت خودرو را مورد سنجش قرار ‌دهند و اگر شخص راننده، خودرو و یا شرکت های خدمات دهنده در حوزه سرویس مدارس امتیاز لازم را کسب ننمایند از سیستم حذف خواهند شد.

 

 

ظرفیت‌سازی‌های بومی در راستای ایجاد و ارتقا درآمد پایدار سازمان

نقی زارع، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ساری در نشست با رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ساری با اشاره به برنامه های پیش روی سازمان و ظرفیت‌های اداره منابع طبیعی شهرستان ساری اظهار داشت: در راستای تعامل فی مابین لازم است از تمامی ظرفیت‌های شهر ساری در جهت اشتغال‌زایی، خودکفایی بر اساس داشته های بومی و تامین نیازمندی های گل و گیاه سطوح شهری استفاده گردد.

 

وی ضمن قدردانی از همراهی مسئولان شهری و شهرستانی با برنامه های این سازمان خاطرنشان کرد: ظرفیت عظیم منابع طبیعی با در نظر داشتن بسترهای مناسب برای گسترش فضاهای کشت و تکثیر گیاهان، فرصت مناسبی است که در شرایط اقلیمی مازندران قابلیت بهره گیری را داراست و در همین زمینه با مساعدت مدیریت منابع طبیعی و بخشدار محترم در صدد پویایی این عرصه ها هستیم.

 

در این نشست با توجه به پیشنهاد سازمان پارک‌ها و فضای سبز جهت بهره گیری از مرتع روستای لیلی‌کلا، جهت ایجاد بستر کشت و تکثیر گل و گیاه در راستای درآمدزایی سازمان و پشتیبانی نیازمندی سطوح شهری هماهنگی های لازم به عمل آمد.

 

 

اولین جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ستاد احیاء امر به معروف شهرداری ساری

در آستانه ماه محرم، اولین  جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ستاد احیاء امر به معروف شهرداری مرکز استان با حضور اسماعیلی فرمانده پایگاه مقاومت شهدای شهرداری ، کافی رییس حراست ، کلانتری رییس سازمان آتش نشانی ، نیک نقش مسئول واحد زیباسازی ، معاونان شهرداری های  مناطق سه گانه ، قاسمی نماینده معاونت فرهنگی اجتماعی ، نیکزاد مسئول فرهنگی پایگاه مقاومت شهدای شهرداری و اعضای این ستادها  برگزار گردید.

 

در این جلسه نحوه اجرای  فضاسازی شهری با محوریت ایام عزاداری امام حسین (ع) و هفته دفاع مقدس  ، عطرافشانی گلزار شهدا و دیدار با خانواده های آنان  و انجام ویژه برنامه های مذهبی  مورد تبادل نظر حاضران قرار گرفت.

 

 

واکسیناسیون ادواری و طرح غربالگری اجرایی می گردد

با دستور مهدی عبوری شهردار ساری مبنی بر احیا و برنامه ریزی برای سلامت کارگران و معاینات ادواری آنان ، خانه بهداشت کار به مرکز بهداشت کار شهرداری  تبدیل شد و برنامه ای دقیق برای تشکیل پرونده پزشکی فرد فرد کارگران تدوین و تبیین شد.

 

اولین گام تغییر وضعیت حضور پزشک در مرکز فوق بود به این معنا که اگر تا پیش از این حضور پزشک در خانه بهداشت بصورت پاره وقت بود این حضور به تمام وقت تبدیل گردید. با این اقدام نه تنها کارگران که همه کارکنان شهرداری و خانواده های آنها می توانند طی ساعات اداری از کلیه خدمات پزشکی بصورت رایگان استفاده نمایند.

 

انجام معاینات پزشکی، نوار قلب، معاینه چشم، تست قند خون، فشار خون و واکسیناسیون ادواری کارگران بصورت رایگان انجام شده و تنها  هزینه لوازم مصرفی پزشکی از آنان اخذ می گردد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید