در راستای بهداشت کارگران

واکسیناسیون ادواری و طرح غربالگری اجرایی می گردد

کد خبر : 706915 شهریور 1397اخبار 0
مرکز بهداشت کار شهرداری ساری با رویکرد توجه ویژه به سلامت کارگران شهرداری مرکز استان ، طرح غربالگری ، واکسیناسیون ادواری و انجام معاینات پزشکی را برای کارگران شهرداری اجرایی می نماید
واکسیناسیون ادواری و طرح غربالگری اجرایی می گردد

با دستور مهدی عبوری شهردار ساری مبنی بر احیا و برنامه ریزی برای سلامت کارگران و معاینات ادواری آنان ، خانه بهداشت کار به مرکز بهداشت کار شهرداری  تبدیل شد و برنامه ای دقیق برای تشکیل پرونده پزشکی فرد فرد کارگران تدوین و تبیین شد.

 

اولین گام تغییر وضعیت حضور پزشک در مرکز فوق بود به این معنا که اگر تا پیش از این حضور پزشک در خانه بهداشت بصورت پاره وقت بود این حضور به تمام وقت تبدیل گردید. با این اقدام نه تنها کارگران که همه کارکنان شهرداری و خانواده های آنها می توانند طی ساعات اداری از کلیه خدمات پزشکی بصورت رایگان استفاده نمایند.

 

انجام معاینات پزشکی ،  نوار قلب ، معاینه چشم ، تست قند خون ، فشار خون ، واکسیناسیون ادواری کارگران بصورت  رایگان انجام شده و تنها  هزینه لوازم مصرفی پزشکی از انان اخذ می گردد.

 

تست های دوره ای

انجام واکسیناسیون دوره ای کارگران مانند کزاز و هپاتیت دوره ای و هر ساله اجرا شده   و در سال جاری برای کارگران سازمان های آرامستان ،  حمل و نقل و ترافیک ،پارک ها و  فضای سبز ، عمران  و شهرداری مرکزی اجرایی گردید .

 

قابل ذکر است  واکسن هپاتیت سه مرحله ای است و مرکز بهداشت هر سه مرحله را در زمانبندی مشخص شده عملیاتی می نماید.

 

طرح غربالگری

مرکز بهداشت علاوه بر اجرای پروژه واکسیناسیون در شهرداری مرکزی و  مناطق سه گانه  و سازمان های تابعه در حال انجام پروژه ای است که از آن با عنوان "طرح غربالگری" یاد میکند .

 

طی این پروژه از کلیه کارگران آزمایش های پزشکی مانند  قند خون ، نوار قلب ،آزمایش ریه و ... گرفته می شود.

شایان ذکر است این طرح هر ساله بصورت رایگان انجام میشود.

 

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید