رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری خبر داد:

بیش از 370 مورد بازديد ايمني از اماکن عمومی در مرداد ماه سال جاری

کد خبر : 701410 شهریور 1397اخبار 0
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری گفت: در مردادماه سال جاری از 243 واحد مسكوني، 35 واحد تجاري و 100 واحد از ادارات و سازمان ها در نقاط مختلف شهر ساري بازديد ايمني بعمل آمد و تذکرهای لازم طبق قوانین ایمنی سازمان ارائه شده است
بیش از 370 مورد بازديد ايمني از اماکن عمومی در مرداد ماه سال جاری

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني، حسن کلانتری رئیس این سازمان در گفتگویی از 378 مورد بازديد ايمني از اماکن مختلف ساری طي مرداد ماه سال جاري خبر داد و گفت: در مردادماه سال جاری از 243 واحد مسكوني، 35 واحد تجاري و 100 واحد از ادارات و سازمان ها در نقاط مختلف شهر ساري بازديد ايمني بعمل آمد و تذکرهای لازم طبق قوانین ایمنی سازمان ارائه شده است.

 

وی به فعاليت هاي مختلف اداره پيشگيري سازمان اشاره و صدور 24 گواهي حريق و حادثه و 16 گزارش بررسي علت وقوع حوادث، به درخواست ادارات بيمه، مراجع قضايي و شهروندان حادثه ديده را از ديگر اقدامات بخش پيشگيري و كارشناسي سازمان طي اين مدت برشمرد.

 

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری به طرح بازدید ایمنی از تکایا و مساجد با توجه به در پیش بودن ایام ماه محرم طبق سنوات گذشته اشاره نمود و بیان داشت: از آغاز این طرح تاکنون 82 حسینیه و مسجد در شهر ساری مورد بازدید قرار گرفت و موارد ایمنی جهت رفع نقص و پیشگیری از آسیب های احتمالی گوشزد شده است.

 

کلانتری همچنین از اجرای طرح بازدید ایمنی از مدارس با توجه به نزدیکی زمان بازگشایی آن در ساری و اعلام آمادگی سازمان در خصوص ارائه مشاوره های مورد نیاز در زمینه ایمنی خبر داد و اظهار داشت: سازمان آتش نشانی شهرداری ساری جهت بازدید ایمنی و ارائه خدمات مشاوره ای در این زمینه، آمادگي كامل دارد و متقاضیان و شهروندان مي توانند با مراجعه به اداره پیشگیری يا تماس با شماره ۳۳۲۶۰۱۴۰-011 از خدمات ايمني و مشاوره لازم بهره مند گردند.

 

در ادامه رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری مرکز استان، از امدادرسانی آتش نشانان به 368 حادثه طي مرداد ماه سالجاري خبر داد و گفت: آتش نشانان در 192 مورد آتش سوزی و 176 مورد حادثه در مرداد ماه سال جاری، جان و مال همشهریان را از خطرات، صدمات و خسارات احتمالی نجات داده اند.

 

کلانتری ضمن قدردانی از خدمات شبانه روزی و بی وقفه آتش نشانان در نجات جان و مال شهروندان، تصريح كرد: طي اين مدت 400 خودروي آتش نشاني به همراه 1300 مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شدند كه خوشبختانه طي عمليات هاي صورت گرفته، 85 نفر از شهروندان و هموطنان از حوادث نجات يافتند.

 

وي به امداد رساني و خدمات آتش نشاني ساری فراتر از محدوده شهري اشاره كرد و افزود: طي اين مدت 112 عمليات در خارج از محدوده شهري انجام شده كه براي انجام اين عمليات ها 380 مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شدند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه بیشترین آتش سوزی ها در معابر و گذرگاه ها با 60 مورد ، فضای سبز و کشاورزی با 45 مورد و اماکن مسکونی با 33 مورد رخداده است، گفت: بر اساس گزارش کارشناسان، بیشتر علت آتش سوزی ها در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از کبریت و ته سیگار ، مواد جامدسوز با عاملیت انسانی و برق عنوان کرد.

 

در پایان، رئیس سازمان آتش نشانی ساری از شهروندان خواست در هنگام وقوع حادثه با حفظ خونسردي، آدرس دقيق و نوع حادثه را در همان لحظه به شماره ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع رسانی نمايند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید