بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 684220 مرداد 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

پیام شهردار ساری به مناسبت گرامیداشت هفدهم مرداد، روز خبرنگار

هفدهم مردادماه "روز خبرنگار" یادروز باشکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم را به حضور خبرنگاران عزیز استان خصوصاً خبرنگاران پرتلاش شهرم ساری تبریک عرض نموده و ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه، جدّ و جهد شما عزیزان را در برافروختن چراغ اطلاع‌رسانی مستقل و مسئولانه، ارج می‌نهم.

 

استقلال فكري خبرنگاران و اصالت قلم اهل رسانه مهم ترین عوامل پیشرفت در این حوزه است. از سویی مديران باید بدون توجه به تعلق خاطر جناحي و سياسي خبرنگار با آنان همکاری نمایند و از سوی دیگر، پيام خبري يك خبرنگار بايد تاثيرگذار باشد و قطعاً هر انديشه صاحب قلمي كه در نشر آگاهي تواناتر باشد ارزشمندتر است.

 

اینجانب در روز خبرنگار که به نيكي با روز آسماني شدن خبرنگار شهيد محمود صارمي قرين گشته است؛ مجال را مغتنم دانسته، ضمن عرض تبريك مجدد اين روز به خبرنگاران و اصحاب رسانه، پاسداشت و تكريم اين عزيزان به يك روز را، ظلم به اين قشر ساعي در راستای آگاهی بخشی و تبيين انديشه هاي ارزشي جامعه مي دانم.

 

 

تقدیر شهردار ساری از رتبه های برتر ساروی آزمون سراسری سال 97

مهدی عبوری شهردار ساری به همراه علی اکبر زلیکانی نائب رییس شورای اسلامی شهر ،  کوروش یوسفی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ، شمشیربند عضو این شورا  و محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان از علیرضا فتحی رتبه 10 رشته علوم انسانی و نونا یگانگی رتبه 8 رشته هنر آزمون سراسری سال 97  تقدیر نمود.

 

در این دیدار ها مهدی عبوری شهردار ساری با قدردانی از تلاشهای این جوانان نخبه ساروی در زمینه تحصیل و کسب رتبه های برتر آزمون سراسری ،  آنان را افتخار شهر ساری و شهروندان ساروی دانست و اظهار داشت: شهرداری ساری از ظرفیت نخبگان ساروی در توسعه شهر ساری استفاده خواهد کرد.

 

شایان ذکر است مهدی عبوری شهردار ساری طی دستوری به معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان ، جهت نصب سردیس نخبگان ساروی در المپیاد ها و آزمون های سراسری از بعد پیروزی انقلاب اسلامی در بوستان ولایت را مورد تاکید قرار داد.

 

 

ایجاد بستر مناسب برای ایجاد درآمد پایدار و مشارکت شهروندان / جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های شهری

جلسه کمیته درآمدی شهرداری مرکز استان به میزبانی شهرداری منطقه یک و با حضور شهرداران و رؤسای درآمد مناطق و معاونت اداری مالی منطقه یک به ریاست حمید فرزانه معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری برگزار گردید. 

 

در این جلسه فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری مرکز استان ، با بیان اینکه محل درآمد های شهرداری از پرداخت عوارضی است که مردم به واسطه فعالیت های اقتصادی در سطح شهر پرداخت می نمایند ، اظهار داشت : همه باید در انجام مسئولیت هایشان متعهد باشند تا شهرداری بتواند خدمات خود را در سطح شهر انجام داده و طرح های عمرانی را تعریف و اجرایی نماید.

 

معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری به نقش شهروندان در پیشرفت و توسعه شهری و ایجاد تعامل دوسویه میان آن ها و شهرداری اشاره نموده و  خاطر نشان کرد : با ارائه  نظرات و پیشنهادات حوزه مدیریت شهری از سوی  شهروندان به شهرداری توسعه شهر و اجرای پروزه های مختلف را در پی خواهد داشت.

 

 

برگزاری جشنواره اوقات فراغت شهرداری ساری گامی در راستای ایجاد نشاط شهروندی و امیدآفرینی

محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری برگزاری جشنواره متمرکز تابستانی 20 در 20 را گامی در جهت ارتقاء سطح نشاط اجتماعی، افزایش تحرک و پویایی شهروندان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و ورزشی دانست و اظهار داشت: جشنواره اوقات فراغت با اجرای مسابقات شاد و مفرح ورزشی،  پرتاب پنالتی بسکتبال، ،جشنواره اردوی ساحلی، والیبال دونفره، بدمینتون، اسکواش، فوتبال گل کوچک، رالی خانودگی، فوتبال چمنی محلات تازه الحاقی ،  برای شهروندان در بوستان ها و پارک های سطح شهر برگزار می گردد.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری  با اعلام اینکه در  سراهای تداوم و ارشد و با حضور3 هزار و  600 نفر 400 ساعت کارگاه  آموزشی درحال برگزاری است ، خاطر نشان کرد:  کارگاه های هنری، مهارت آموزی قرآنی، سلامت و روان، خوشنویسی، موسیقی و قصه خوانی، مهارت آموزی خانه داری،  اشتغال ویژه بانوان و کلاس های خلاقیت ، هنری و موسیقی ویژه معلولین از جمله این کارگاه ها بوده که استقبال شهروندان را در پی داشته است.

 

 

سامانه 137 زمینه ساز مشارکت شهروندان در اداره شهر

جلسه هم اندیشی در راستای ارائه خدمات مطلوبتر به شهروندان در حوزه 137 و تسریع پاسخگویی به پیام‌های دریافت شده به ریاست شهردار منطقه و مسئولان ذیربط در شهرداری منطقه یک برگزار شد .

 

امید ذاکری، شهردار منطقه یک ساری در این جلسه، مشارکت شهروندان در اداره شهر را عامل ارتقاء شهر در كليه حوزه ها و واحدهاي شهرداري دانست و بیان داشت: واحدهای مربوطه باید بصورت جدی و با اهتمام بیشتر در راستای ایجاد تعامل با شهروندان که با تعهد به مسئولیت های اجتماعی، نسبت به رویدادهای شهر خود حساس هستند، جهت مرتفع نمودن مشکلات در اسرع وقت اقدام نمایند .

 

وی با اشاره به اینکه تمامی واحدهای مسئول در منطقه باید دغدغه لازم را نسبت به انجام وظایف محوله و رفع و رجوع معضلات شهری داشته باشند، خاطر نشان کرد: درخواست‌های شهروندانی که از طریق سامانه137 ارسال می گردد باید بر اساس  اولویت بندی صورت گرفته در حوزه های عمرانی و خدمات شهری بلافاصله به واحد مربوطه ارجاع داده می شود و در کمترین زمان ممکن، نسبت به  هدایت عوامل اجرایی برای رفع سریع و فوری مشکلات ملموس در سطح شهر با بهره گیری از کلیه تجهیزات و امکانات با پیگیری عملیاتی و میدانی، نظارت دقیق بر اجراء و صحت عمل و نیز بازرسی هوشمندانه جهت پاسخگویی صحیح و موثر به پیام های شهروندان اقدام خواهد شد و لازم است نتایج آن با مستندات مربوطه ارائه و گزارش گردد .

 

 

ارائه خدمات مبتنی بر توسعه متوازن شهری و برنامه ریزی مدون

سیّدکمال آقا میری شهردار منطقه دو  به توزیع متوازن خدمات در سطح این منطقه اشاره نموده و اظهار داشت: روند رو به رشد پروژه های عمرانی و خدماتی  به همت ناحیه یک شهرداری منطقه دو در سطح مناطق الحاقی بندار خیل، شرف آباد، قرق ، تازه آباد و کوی اصحاب ، با نگاه توسعه محور وبر اساس نیاز سنجی های کارشناسانه و در راستای ارائه خدمات مبتنی بر توسعۀ متوازن شهری وبرنامه ریزی مدون درحال اجراست.

 

وی افزود: بر این اساس تیم های عملیاتی ناحیه یک درحوزه راهسازی عملیات بیس ریزی، زیرسازی معابر و کوچه ها ، روکش آسفالت ، اصلاح کانال آب واحداث جداول  و پیاده رو سازی را اجرایی نمودند .

 

 

از احداث باند کندرو و ساماندهی ورودی نواحی الحاقی تا زیباسازی

جابر ملکی در مصاحبه ای با بیان این مطلب که تلاش می کنیم منطقه سه همگام با دو منطقه دیگر با دقت و سرعت در مدار توسعه حرکت کند، گفت: طی نزدیک به یک سالی که عهده دار این مسئولیت شدم اقدامات همه جانبه‌ای را جهت عمران و آبادی، زیباسازی، گسترش فضای سبز و مناسب‌سازی ترافیک منطقه انجام دادیم که ساماندهی کمربندی جنوبی همراه با احداث باند کندرو، احداث دور برگردان بلوار کشاورز و اصلاح هندسی چند مسیر از جمله فعالیت های انجام شده جهت بهسازی ترافیک منطقه محسوب می گردد.

 

وی سپس به تداوم نهضت آسفالت در این منطقه اشاره کرد و افزود: طی مدت مورد نظر یعنی ماه‌هایی که مسئول خدمت رسانی در منطقه سه شهرداری ساری هستم در پیوند با نهضت آسفالت معابر بسیاری ترمیم، لکه گیری و آسفالت شدند که عبارتند از خیابان های صادقیه، تندرستی، زینبیه و محلات الحاقی آهی دشت، بالادزا، پایین دزا، بالاملیک و نیز شهرک سپاه، بلوار کشاورز و لاین کندرو کمربندی جنوبی.

 

در پایان، شهردار منطقه سه با تاکید بر اینکه برای حفظ بهداشت و پاکیزگی منطقه نیز کارهای مناسبی شده است گفت: آهک پاشی کانال ها و آبراه ها، پاکسازی نهرها و جمع آوری نخاله ها از جمله این اقدامات محسوب می شود. ضمن اینکه لازم می دانم خاطر نشان کنم تکریم شهروندان و خاصه مراجعان یک اصل اساسی برای همه خادمان مردم منطقه در شهرداری است تا جایی که حتی ساختمان شهرداری را به همین منظور نوسازی کردیم و ترتیبی در چیدمان واحدهای مستقر در شهرداری منطقه دادیم که حداقل آمد و شدها را انجام دهند و با آرامش پیگیر خواسته های خود باشند.

 

 

افتتاح خانه خبرنگاران ساری در روز خبرنگار

یاسر رضازاده، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مرکز استان، در گفتگویی از آیین افتتاح خانه خبرنگاران ساری در روز هفدهم مرداد ماه خبر داد.

 

وی به توجه ویژه مجموعه مدیریت شهری ساری و عملیاتی شدن وعده شهردار محترم در خصوص راه اندازی خانه خبرنگاران توسط شهرداری مرکز استان اشاره نمود و افزود: اهمیت جایگاه رسانه و صاحبان قلم و اندیشه همواره مورد تاکید مجموعه مدیریت شهری بوده و هست؛ در این راستا با دستور شهردار محترم ساری، هفدهم مردادماه همزمان با "روز خبرنگار" خانه خبرنگاران ساری که با همت شهرداری ساری آماده سازی و تجهیز شده است افتتاح خواهد شد.

 

در پایان، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری خانه خبرنگاران ساری را محیطی برای گردهمایی صمیمانه و کاربردی اصحاب رسانه در سطح شهر عنوان کرد و بیان داشت: یکی از اهداف مجموعه مدیریت شهری از راه اندازی خانه خبرنگاران ساری افزایش سطح سواد رسانه ای و تخصص گرایی در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم برای خبرنگاران است که این مهم با برگزاری دوره های مختلف آموزشی، سمینارهای علمی و تخصصی و نیز تشکیل میزهای تخصصی در شاخه های مختلف اطلاع رسانی با استفاده از ظرفیت های دانش محور در عملیاتی خواهد شد.

 

 

احداث کانال هدایت آب های سطحی / پروژه لاینینگ فاز دوم بوستان ملل / زیرسازی خیابان

سید حمید هاشمی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مرکز استان ،  در تشریح گزارشی از فعالیت های  این سازمان  به اجرای  70 عملیات زیرسازی خیابان طی دو ماه گذشته  اشاره نموده و اظهار داشت:  این پروژه  زیرساختی در کوهدشت محله  آهی دشت ، کوچه های فرعی منطقه اتحاد، کوچه های فرعی خیابان محراب، انتهای کوی دادگستری، جاده فرح آباد جنب دانشگاه روزبهان، انتهای شهرک امام حسین واقع در کمربندی غربی در حال اجراست .

 

این مسئول ، احداث نوه بتنی ، پیاده روسازی و آسفالت خیابان های سطح شهر را از دیگر پروژه های سازمان عمران عنوان کرد و گفت: احداث نوه بتنی کوچه شهید سالاری در آهی دشت ، پیاده روسازی خیابان  های المهدی و سعدی، کوچه گلستان بیست و چهار در خیابان اسبورد نیز در راستای رفاه حال شهروندان عملیاتی گردید.

 

 

خانه خبرنگاران ساری افتتاح شد

باتوجه  اهمیت جایگاه رسانه و صاحبان قلم و اندیشه و نیز ارج نهادن به مقام خبرنگار و در راستای اعتلای رسالت اطلاع رسانی و ایجاد محیطی برای گردهمایی صمیمانه و استفاده های کاربردی خبرنگاران و اصحاب رسانه، طی مراسمی که با حضور معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری ، مدیر روابط عمومی شهرداری مرکز استان ، رییس شورای اسلامی کار شهرداری ساری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ساری، اعضا شورای اسلامی شهر و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه، خانه خبرنگاران ساری در بوستان روشن خیابان قارن افتتاح گردید .

 

خبرنگاران ساری که با همت شهرداری ساری تجهیز شده بود صبح امروز هفدهم مرداد ماه همزمان با روز خبرنگار و با حضور مسولان شهری، جمعی از مدیران شهرداری مرکز استان و خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه در بوستان روشن شهر ساری افتتاح شد.

 

 

اجرای طرح مطالعات پدافندغیرعامل شهری شهرداری ساری

محمد جواد نیکزاد مسئول پدافند غیر عامل شهرداری مرکز استان به توافقات کتبی فی مابین شهردار ساری با سازمان پدافند غیرعامل کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مبنی بر انجام طرح مطالعات جامع پدافند غیرعامل شهر ساری اشاره نموده و اظهار داشت:   طرح مذکور با دستور دکتر مهدی عبوری شهردار ساری با بسته شدن قرارداد با شرکت مشاور مورد تائید سازمان پدافندغیرعامل کشور در حال انجام است.

 

مسئول پدافند غیر عامل شهرداری ساری با تشریح برنامه های راهبردی پدافندغیرعامل در سال 1397 یاداور شد : طی توافق نامه سه جانبه با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و سازمان پدافندغیرعامل کشور و شهرداری ساری جهت مقابله با حوادث CBRN شهری ، تجهیزات زیستی ، شیمیایی ، پرتوی ، میکروبی در خودروهای سبک و سنگین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در سال جاری توسط شرکت سپند وزارت دفاع نصب و راه اندازی خواهد شد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید