در جلسه کمیته درآمدی شهرداری ساری مطرح شد:

ایجاد بستر مناسب برای ایجاد درآمد پایدار و مشارکت شهروندان / جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های شهری

کد خبر : 680414 مرداد 1397اخبار 0
معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری در جلسه کمیته درآمدی شهرداری مرکز استان به منابع درآمد های پایدار اشاره نموده وگفت: شهرداری ها با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهره گیری از منابع درآمدی مردمی پروژه های شهری را اجرایی می نمایند
ایجاد بستر مناسب برای  ایجاد درآمد پایدار و مشارکت شهروندان / جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های شهری

 

 

به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، جلسه کمیته درآمدی شهرداری مرکز استان به میزبانی شهرداری منطقه یک و با حضور شهرداران و رؤسای درآمد مناطق و معاونت اداری مالی منطقه یک به ریاست حمید فرزانه معاونت شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری برگزار گردید.  

             

در این جلسه فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری مرکز استان ، با بیان اینکه محل درآمد های شهرداری از پرداخت عوارضی است که مردم به واسطه فعالیت های اقتصادی در سطح شهر پرداخت می نمایند ، اظهار داشت : همه باید در انجام مسئولیت هایشان متعهد باشند تا شهرداری بتواند خدمات خود را در سطح شهر انجام داده و طرح های عمرانی را تعریف و اجرایی نماید  .

 

فرزانه با اشاره به اینکه حضور سرمایه گذاران مردمی و مشارکت شهروندان نقش موثری در رشد و ارتقاء اقتصادی و فرهنگی آن شهر دارد ، افزود : جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران در سطح شهر از مهم ترین عوامل ایجاد درآمد های پایدار بوده که باید بستر مناسب برای ایجاد آن فراهم آید.

 

وی ادامه داد :  شهرداری های مناطق سه گانه ساری برنامه ریزی اصولی در راستای رسیدن به اهداف عالیه سازمانی برای تحقق بودجه سال 1397 و وصول مطالبات شهرداری ساری و نیز تامین نقدینگی در جهت  ارائه خدمات بهینه و مطلوب به شهروندان را اجرایی نمایند.

 

این مسئول  به فرهنگ سازی در زمینه مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض شهری اشاره نموده و تصریح کرد: کارکنان شهرداری با فعالیت و پیگیری های مستمر  نسبت به وصول عوارض  و نیز ایجاد درآمدهای پایدار (نوسازی ،کسب و پیشه و مشاغل) اقدام نمایند.

 

 

معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری به نقش شهروندان در پیشرفت و توسعه شهری و ایجاد تعامل دوسویه میان آن ها و شهرداری اشاره نموده و  خاطر نشان کرد : با ارائه  نظرات و پیشنهادات حوزه مدیریت شهری از سوی  شهروندان به شهرداری توسعه شهر و اجرای پروزه های مختلف را در پی خواهد داشت.

 

در ادامه این جلسه سید کمال آقامیری شهردار منطقه دو نیز با تاکید بر ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها گفت: از آنجایی که شهرداری یک نهاد غیر دولتی است برای ارتقاء سطح کیفیت خدمات نیاز به درآمد زایی و استفاده از شیوه های نوین دارد.

 

وی افزود : هر چه درآمدهای شهرداری که حاصل از مشترکت شهروندان است  افزایش پیدا کند ،  میتوان  طرح های مدون و کاملتری  برای توسعه شهر را اجرایی نمود.

 

 

جابر ملکی شهردار منطقه سه نیز در جلسه کمیته درآمدی شهرداری ساری با قدردانی از مشارکت شهروندان با مدیریت شهری  اظهار داشت: شهرداری می تواند با جذب سرمایه گذار و مشارکت شهروندان خدمات بیشتر و مطلوب تری را به مردم ارائه دهد.

در پایان این جلسه  امید ذاکری شهردار منطقه یک توسعه شهر را در گرو مشارکت شهروندان در حوزه شهری دانست و گفت : مجموعه شهرداری با ایجاد تدریجی درآمدهای پایدار ضمن  افزایش درآمدها و هزینه ها را بصورت اصولی مدیریت خواهد کرد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید