بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 679313 مرداد 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

HSE ضامن سلامت و امنيت پروژه هاي شهرداري ساري

عباس رشيدي، معاون فني و عمراني شهرداري مركز استان در گفتگويي به فعاليت هاي اين معاونت در حوزه HSE (ايمني، بهداشت و محيط زيست) اشاره كرد و اظهار داشت : اهميت مواردHSE  در فعاليت هاي مختلف شهرداري ساري خصوصاً در زمان و محل اجراي پروژه هاي عمراني تاٌثير بسزايي در كاهش مخاطرات و بازدهي بيشتر و مناسب تر آن ها دارد.

 

رشيدي، آموزش تخصصي كارشناسان براي انتخاب آنان به عنوان ناظر HSE را يكي از مهم‌ترين اقدامات اين معاونت دانست و بيان داشت: مسئله HSE به عنوان يك موضوع كلي در همه فعاليت هاي مناطق و سازمان هاي تابعه شهرداري ساري مورد توجه است. لذا معاونت فني و عمراني شهرداري ساري با انتخاب كارشناسان صاحب صلاحيت و برگزاري دوره هاي مورد نياز آموزشی با هماهنگي واحد آموزش شهرداری ساری، در راستاي توانمندسازي آنان گام هاي مهمي برداشته است.

 

در پايان معاون فني و عمراني شهرداري ساري به عنوان نمونه به برخي از اقدامات HSE در پروژه احداث زيرگذر شهيدسيدمصطفي‌علمدار اشاره نمود و تصريح كرد: در زمينه حفاظت و ايمني فني كارگاه احداث زيرگذر شهيدعلمدار، مواردي از قبيل رعايت كامل حصار موقت كارگاهي براي جلوگيري از ورود افراد متفرقه به داخل كارگاه، استفاده از تابلوها و علائم هشدار دهنده مورد نیاز، استفاده از چراغ هاي چشمك زن در فواصل مشخص و استاندارد و ... بخشي از اقدامات حفاظت و ايمني فني اين كارگاه به شمار مي رود.

 

 

حمایت از طرح تفکیک پسماند شهرساری (تپش)/ طرح تپش الگویی برای سایر شهرهای استان

استاندار مازندران در حاشیه  اختتامیه سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان (لیلم) که در بوستان ولایت برگزار گردید  با حضور در ایستگاه تپش ضمن تاکید بر همراهی  شهروندان در اجرای این طرح  گفت: استانداری مازندران از طرح موثر و موفق تپش حمایت خواهد کرد.

 

استاندار مازندران ضمن قدردانی  از سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در راستای اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء خاطر نشان کرد: با توجه به موفقیت اجرای طرح تپش در شهر ساری، امید است شاهد الگو برداری سایر شهرهای استان از این طرح در زمینه مدیریت پسماند شهری باشیم.

 

 

امدادرسانی آتش نشانان به 609 حادثه طی تیرماه سال‌جاری/ افزایش 89 درصدی حریق و حوادث تیرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته

حسن کلانتری، رئیس این سازمان با ارائه آمار امدادرسانی آتش نشانان در تیر ماه سال جاری به افزایش بروز حوادث حریق نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: در تیر ماه  سال جاری 372 مورد آتش سوزي و 237 مورد حادثه رخ داده است که در مقایسه با آمار مدت مشابه در سال گذشته شاهد افزایش 89 درصدی میزان حوادث بوده ایم.

 

در ادامه، کلانتری با اشاره به اینکه 25 درصد از ماموریت های اطفایی و امدادی در خارج از محدوده شهری بوده است، خاطرنشان كرد: طی تیر ماه سال‌جاری آتش نشانی مرکز استان برای امدادرسانی به شهروندان حادثه دیده، مجموعاً 679 خودروی آتش نشاني به همراه 2354 نیرو به محل حوادث اعزام کرد.

 

 

سازمان تاکسیرانی شهرداری ساری در جمع برترین‌های کشور طی پنج سال گذشته

حمیدرضا فضل الله نژاد، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مرکز مازندران طی مصاحبه ای ضمن تشریح فعالیت های این سازمان گفت: از آنجایی که عصر ما عصر "تاکید بر حمل و نقل عمومی برای مناسب سازی ترافیک" تلقی می شود، ناگزیر باید در گام نخست اعتماد شهروندان به ناوگان حمل و نقل شهری که همان حمل و نقل عمومی است را جلب کرد تا گرایش به استفاده از این ناوگان همگانی شود. برای تحقق این امر مهم نیز باید ناوگان مورد نظر از دو خصوصیت روزآمدی و کارآمدی برخوردار باشد بنابراین از لحظه قبول مسئولیت در سازمان تاکسیرانی برنامه ریزی برای "روزآمدی و کارآمدی" ناوگان تاکسیرانی را آغاز کردیم.

 

فضل الله نژاد نقش رفتار و شیوه برخورد رانندگان با مسافر و ضرورت ایمن سازی تاکسی ها را در اعتماد آفرینی شهروندان به ناوگان حمل و نقل عمومی بسیار مهم توصیف کرد و افزود: برای هر دو مورد فوق ما طرح و برنامه داشته و داریم؛ تا جایی که بصورت هفتگی کلاس های فرهنگی و آموزشی برگزار می کنیم؛ ضمن آنکه با همکاری سازمان آتش نشانی، تمام رانندگان برای مقابله با حوادث آموزش دیدند و همه تاکسی ها مجهز به کپسول اطفای حریق هستند. البته چون شهردار محترم بر لزوم توجه به صنعت توریسم تاکید دارند ما برنامه های جامعی انجام دادیم و برای گردشگران خارجی سرویس هایی در نظر گرفتیم که داشتن دانش زبان بین المللی توسط رانندگان این سرویس ها یکی از ویژگی های بارز آن است.

 

فضل الله نژاد سپس به الحاق ده روستا به شهرداری و سرویس هایی که برای ساکنان آن‌ها در نظر گرفته شد پرداخت و تصریح کرد: جهت هرچه کاراتر و امن تر شدن ناوگان تاکسیرانی اقدام به ایجاد کانالی در شبکه های مجازی کردیم که در آن اشیای بجا مانده در تاکسی ها اطلاع رسانی می شود؛ یا برای ارتباط شهروندان با سازمان سامانه پیامکی 30002223242500 را در نظر گرفتیم تا نظرات و حتی شکایات خود را از این طریق مطرح کنند.

 

 

اخبار مناطق سه گانه شهرداري ساري

تداوم كار، تلاش و پيگيري

 

شهرداری منطقه یک

پیاده رو سازی در خیابان های قارن و سعدی ، لایروبی جوی ها ، جمع آوری نخاله و اصلاح علف های هرز از اقدامات شهرداری منطقه در راستای  خدمت رسانی به شهروندان می باشد.

 

شهرداری منطقه دو

شهرداری منطقه دو ، پروژه های عمرانی احداث کانال هدایت آب های سطحی ، پیاده رو سازی ، زیرسازی و آسفالت خیابان ها ، جمع اوری نخاله و اصلاح علف های هرز معابر را در  سطح منطقه در دستور کار قرار داده و اجرایی نموده است. 

 

شهرداری منطقه سه

زیرسازی و آسفالت خیابان ها و معابر ، احداث جدول ، پیاده رو سازی و جمع آوری نخاله ازاقدامات  شهرداری منطقه سه بوده که عملیاتی گردیده است.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید