بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 67416 مرداد 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 نماینده ولی فقیه در استان:

شهردار جوان با اقدام و عمل ، امید آفرینی را برای شهروندان ساروی معنا کرد

عصر جمعه پنجم مرداد ماه مسجد علی بن موسی الرضا(ع) در بوستان ولایت با حضور حضرت آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان، محمد اسلامی، استاندار مازندران، روحانیت معظم، مسئولان استانی و شهرستانی و جمع کثیری از شهروندان ساروی افتتاح گردید.

 

در این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا به امامت نماینده ولی فقیه در استان همراه بود، حضرت آیت الله طبرسی در سخنانی با قدردانی از اقدامات مدیریت شهری در سال‌های اخیر گفت: احداث این مسجد در بوستان ولایت که با اهتمام شهردار محبوب و عزیز و نیز حمایت های شورای اسلامی شهر انجام شده است، جلوه ویژه ای به این بوستان بخشیده است.

 

آیت الله طبرسی افزود: شهردار جوان با اقدام و عمل ، امید آفرینی را برای شهروندان ساروی معنا کرد. وی با اشاره مشارکت شهروندان در بازسازی مسجدجامع ادامه داد: مسئولان و همشهریان در کمک به بازسازی مسجدجامع از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

 

 

 

تقدیر شهردار ساری از نخبه ساروی

مهدی عبوری شهردار ساری به همراه کوروش یوسفی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان از محمد شریفی کیاسری دارنده مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی سال 2018 میلادی که در کشور رومانی برگزار شد با اهدا لوح  تقدیر نمود. 

 

 

ارتقاء فرهنگ شهروندي، محور اصلي فعاليت در سراهای تداوم

محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان طی گفتگویی در راستای ضرورت آموزش های شهروندی اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقاء فرهنگ شهروندی، زیربنای اصلی توسعه شهری است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری گفت: از اهداف مهم این معاونت، احياي هويت محله هاست؛ در همين راستا در هر منطقه و محله اي، سراهای تداوم احداث شده تا ضمن پاسخ به نياز شهروندان در زمينه هاي مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنري و ورزشي، مسائل تخصصي تري مثل مهارت هاي زندگي را به علاقمندان آموزش دهند.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با اشاره به اولویت مدیریت شهری برتوسعه آموزش های شهروندی گفت: یکی از شاخص های مشترک در شهرداری و سازمان های تابعه مربوطه بحث آموزش است چراکه آگاهی ها  و آموزش در حوزه های آتش نشانی و ایمنی، پسماند، فضای سبز، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش آلودگی هوا و ترافیک، نقش بسیار مهمی در کیفیت زندگی شهری دارد.

 

 

قرارگاه جهادی/ توزیع متوازن خدمات اجتماعی

محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان با تاکید بر اینکه شهرداری ساری نگاه ویژه ای به مناطقی که از خدمات اجتماعی و عمرانی مطلوب و یکسان با سایر سطوح برخوردار نبوده، دارد، اظهار داشت: راه اندازی قرارگاه جهادی با ارائه خدمات رایگان در حوزه های مختلف بهداشتی و مشاوره، فرهنگی و اجتماعی، آموزشی و ورزشی، از فعالیت های مهم معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری به شهروندان این مناطق می باشد.

 

وی در راستای حضور گروه جهادی سلمان با هماهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در مناطق انتهای بلوار کشاورز ساری، ایمان و همت والای انقلابی را اساس فعالیت جهادی خواند و ابراز داشت: حرکت انقلابی و جهادی هیچگاه توقف نداشته و همواره در حوزه های مختلف دفاعی، امنیتی، اقتصادی و علمی مسیر خود را طی می کند.

 

 

فرهنگ سازی و آموزش شهروندی/ افزایش آگاهی و مشارکت اجتماعی

نشست مشترک جابر ملکی شهردار این منطقه با محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری و مسئولین مربوطه در راستای توسعه ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان منطقه سه شهری برگزار گردید.

 

در ابتدای این نشست ، ملکی ضمن خیر مقدم به معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاران، به اقدامات فرهنگی انجام شده در منطقه سه اشاره نموده و اظهار داشت: تقویت بیش از پیش امور فرهنگی مهمترین اولویت‌ منطقه در بحث اجتماعی و شهروندی می باشد، که نیازهای عمده مردم منطقه علاوه بر پروژه های عمرانی، خدمات فرهنگی است و شهرداری منطقه در این زمینه دقت فراوان نموده و امیدواریم برنامه‌های فرهنگی پیش‌رو تامین کننده بخش عمده نیازهای موجود باشد.

 

در ادامه، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری  اهمیت برنامه ریزی و اقدامات موثر در حوزه های فرهنگی با رویکرد شهروندی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: برخورداری شهروندان از نشاط اجتماعی به همراه آموزش شهروندی گامی موثر در راستای بهبود و افزایش سلامت اجتماعی جامعه و خانواده می باشد و نقش موثری در افزایش مشارکت و تعاملات اجتماعی دارد.

 

 

تحقق مطالبات و رفع مشکلات کارگری در اولویت برنامه مدیریت شهری

محمدحسن محمدی کیادهی رییس شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان و اعضای این شورا با مدیران سراهای تداوم شهرداری ساری دیدار و در راستای فعالیت ها و مشکلات موجود به گفتگو نشستند.

 

محمدی کیادهی مشاور شهردار در امورشورا و رییس شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان در ابتدای این نشست کارگران را بازوان حرکت هر جامعه‌ای به سوی رشد، تعالی و شکوفایی دانست و اظهار داشت: شوراهای اسلامی کار در راستای  بهبود شرایط کار وگسترش امکانات رفاهی و حفظ حقوق قانونی کارگران، گره گشایی از مسائل ومشکلات کارگری با همکاری کارفرمایان در جهت حفظ فرصت های شغلی موجود تلاش می کند.

 

رییس شورای کارگری شهرداری ساری به اشتغالزایی شهرداری ساری در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: تاسیس سراهای تداوم در مناطق مختلف شهر علاوه بر ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی، بستری برای ایجاد اشتغال را نیز فراهم کرد.  وی با اشاره به خدمات دهی بسیار خوب  در سرای تداوم به شهروندان و توسعه چشمگیر این خدمات در این دوره بیان کرد: در تاسیس سرای تداوم بر بکارگیری و جذب پرسنل با تحصیلات عالیه و مرتبط با فعالیت ها اصرار داشتم و امروز که شاهد این امر هستم بسیار خرسندم و قطعا در ارائه خدمات تاثیرگذار بوده است.

 

 

قدردانی از مشترکان فعال طرح تفکیک پسماند (تپش)

طی مراسمی با حضور سیدمسعود مدینه، رئیس شورای اسلامی شهر ساری، قاسم قاسمی، رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی و نماینده شورا در سازمان، ناصر معیل، معاون خدمات شهری شهردار ساری، رضا کافی، رئیس اداره حراست شهرداری مرکز استان و همچنین سرپرست و کارکنان سازمان از فعالیت طرح تفکیک پسماند شهر (تپش) قدردانی شد.

 

عباس رجبی، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری ضمن تشکر از حضور مشترکان، مهمانان و کارکنان سازمان در این مراسم، گفت: سازمان مدیریت پسماند با تمام مشکلات و موانع پیش رو توانسته با حمایت های شهردار ساری و همت کارکنان، طرح تپش را به خوبی به مرحله اجرا در بیاورد.

 

در ادامه، مدینه، رئیس شورای اسلامی شهر ساری در سخنانی با اشاره به ضرورت توجه هر چه بیشتر به مسائل زیست محیطی در شهر ساری از مجریان طرح تپش در شهرداری قدردانی نمود و اظهار داشت: بر اساس گزارشاتی که ارائه شده استقبال از این طرح رو به افزایش است؛ لذا برای بالابردن مشارکت عمومی شهروندان باید از طرح های تشویقی استفاده کرد.

 

همچنین، قاسم قاسمی نماینده شورای اسلامی شهر ساری در سازمان مدیریت پسماند نیز با تأکید بر ضرورت و اهمیت تداوم مجدانه طرح زباله از مبداء از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اذعان داشت: اگر امروز کمبود آب و خشکسالی گریبان ما را گرفته است شک نداشته باشید که در سالهای نه چندان دور مشکلات زیست محیطی جایگزین آن خواهد شد لذا باید در این زمینه نهایت همت را به کار گرفت.

 

در پایان، مدیر طرح تپش تعداد کلبه های فعال تپش در شهر ساری را 52 عدد اعلام کرد و افزود: نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره کرد این است که میزان زباله های خشک دریافتی کلبه ها از 3 تن در ماه به 4 تن و 300 کیلوگرم در روز رسیده که این مسئله سازمان را برای ادامه طرح امیدوار می کند.

 

 

استمرار طرح بازدید ایمنی از اماکن گردشگری، مساجد و تکایا

سازمان آتش نشانی ساری در گزارشی از بازديد ايمني كارشناسان اين سازمان از اماكن گردشگری، مساجد و تکایا در مرکز استان خبر داد.

 

در این گزارش با توجه اهميت حفاظت و حراست از سرمايه هاي شهر، آمده است: به منظور پيشگيري از وقوع حريق وحوادث و كاهش مخاطرات، كارشناسان سازمان به همراه هیات امنا، مسئولان و دست اندرکاران اماکن مختلف، از بنای ساختمان و كليه تجهيزات، امكانات و انبار هاي این اماکن بازديد ايمني بعمل آوردند.

 

بازديد ايمني از مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، حسینیه پیرتکیه، امامزاده و حسینیه سیدسر، حسینیه و مجتمع فرهنگی آب انبار نو، ساختمان کلبادی، حسینیه عباس‌خانی، حسینیه علی‌جان‌بیک، مسجد مصطفی‌خان، امامزاده یحیی(ع) و امامزاده زین العابدین(ع)، از اماکن بازدید شده توسط كارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در هفته گذشته بوده که نقاط قوت و ضعف را شناسايي ساختمان ها شناسایی شده است.

 

 

برگزاری "ویژه برنامه شهر رویایی" با محوریت سرگرمی کودک در بوستان ولایت

دومین جشنواره تابستانه اوقات فراغت 20*20 با عنوان شهر رویایی ویژه بازی و سرگرمی کودکان در آمفی تئاتر بوستان ولایت برگزار می گردد.

 

شایان ذکر است ویژه برنامه شهر رویایی با محوریت بازی و سرگرمی کودکان، از سری برنامه های جشنواره اوقات فراغت، از 20 تیر تا 20 شهریور ماه، پنجشنبه ها ساعت 21 و ویژه برنامه شونیشت با محوریت موسیقی و نمایش، ویژه خانواده ها، روزهای جمعه ساعت 21 در آمفی تئاتر بوستان ولایت برگزار خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید