معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری خبر داد:

قرارگاه جهادی/ توزیع متوازن خدمات اجتماعی

کد خبر : 67324 مرداد 1397اخبار 0
به همت شهرداری مرکز استان، گروه جهادی سلمان با حضور در مناطق انتهای بلوار کشاورز ساری به ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و فرهنگی رایگان به اهالی این منطقه پرداخت
قرارگاه جهادی/ توزیع متوازن خدمات اجتماعی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان با تاکید بر اینکه شهرداری ساری نگاه ویژه ای به مناطقی که از خدمات اجتماعی و عمرانی مطلوب و یکسان با سایر سطوح برخوردار نبوده، دارد، اظهار داشت: راه اندازی قرارگاه جهادی با ارائه خدمات رایگان در حوزه های مختلف بهداشتی و مشاوره، فرهنگی و اجتماعی، آموزشی و ورزشی، از فعالیت های مهم معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری به شهروندان این مناطق می باشد.

 

وی در راستای حضور گروه جهادی سلمان با هماهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در مناطق انتهای بلوار کشاورز ساری، ایمان و همت والای انقلابی را اساس فعالیت جهادی خواند و ابراز داشت: حرکت انقلابی و جهادی هیچگاه توقف نداشته و همواره در حوزه های مختلف دفاعی، امنیتی، اقتصادی و علمی مسیر خود را طی می کند.

 

محبوب گفت: امروزه خدمتگزاری اردوهای جهادی شامل موضوعات علمی و آموزشی، عمرانی و سازندگی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و اجتماعی، امدادی، خدمت‌رسانی و اشتغال‌زایی به ویژه در سطوحی از شهر که مسائل و آسیب های اجتماعی بیشتر مشاهده می گردد، می باشد.

 

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری، خدمات ارائه شده به اهالی منطقه غفاری را در حوزه بهداشتی و پزشکی، فرهنگی و اجتماعی اعلام و خاطرنشان کرد: خدمات پزشکی با حضور متخصص اطفال، متخصص زنان و زایمان، متخصص گوش و حلق و بینی ، پوست و مو، پزشک عمومی و روانشناس و همچنین در بخش دندانپزشکی نیز با حضور دندانپزشک همراه با خدمات جرم گیری، کشیدن دندان و معاینه و در کنار آن تجویز رایگان دارو ارائه گردید.

 

 

محبوب به اهمیت آموزش های لازم در زمینه های بهداشت و سلامت به گروه های مختلف سنّی اشاره کرد و گفت: در این برنامه، دانشجویان دندانپزشکی به آموزش موارد مربوط به بهداشت دهان و دندان، نحوه صحیح مسواک زدن و ... به کودکان و بزرگسالان پرداختند.

 

وی افزود: در بخش فرهنگی، کارگاه‌های کار با کودک با هدف ایجاد فضای شاد و مفرّح در جهت انتقال پیام‌های اخلاقی و بهداشتی، احکام و قرآن با استفاده از ابزار نقاشی، کاردستی، شعرخوانی و قصه خوانی برگزار شد.

  

 

این مسئول یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های مشاوره فردی و گروهی برای نوجوانان، جوانان و خانواد‌ه‌ها، توزیع اقلام و هدایای مصرفی و فرهنگی از دیگر اقدامات انجام شده در این مناطق بوده است.

 

در پایان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با اشاره به اینکه بمناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، هدایایی به دختران مراجعه کننده تقدیم شد، تصریح کرد: اهدای پرچم حرم حضرت رقیه(س)، توسط خانواده شهید مدافع حرم به گروه جهادی سلمان و متبرک شدن برنامه به پرچم آستان حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) با حضور کاروان زیر سایه خورشید، از فعالیت های جنبی این برنامه بوده است.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید