با حضور رییس شورای اسلامی شهر صورت گرفت:

قدردانی از مشترکان فعال طرح تفکیک پسماند (تپش)

کد خبر : 67294 مرداد 1397اخبار 0
از مشترکین فعال طرح تفکیک پسماند شهر (تپش) با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورا، معاون خدمات شهری و رئیس اداره حراست شهرداری ساری تقدیر شد
قدردانی از مشترکان فعال طرح تفکیک پسماند (تپش)

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان، طی مراسمی با حضور سیدمسعود مدینه، رئیس شورای اسلامی شهر ساری، قاسم قاسمی، رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی و نماینده شورا در سازمان، ناصر معیل، معاون خدمات شهری شهردار ساری، رضا کافی، رئیس اداره حراست شهرداری مرکز استان و همچنین سرپرست و کارکنان سازمان از فعالیت طرح تفکیک پسماند شهر (تپش) قدردانی شد.

 

عباس رجبی، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری ضمن تشکر از حضور مشترکان، مهمانان و کارکنان سازمان در این مراسم، گفت: سازمان مدیریت پسماند با تمام مشکلات و موانع پیش رو توانسته با حمایت های شهردار ساری و همت کارکنان، طرح تپش را به خوبی به مرحله اجرا در بیاورد.

 

وی افزود: این طرح به جهت اهمیت محیط زیست شهر برای تیم مدیریت شهری از اهمیت بالایی در سازمان برخوردار بوده که با توجه به آن اکثریت فعالیت های سازمان معطوف به اجرای هرچه بهتر این طرح بوده است.

 

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری گفت: نقش شهروندان را در پیشبرد اهداف طرح تپش نباید فراموش کرد، چراکه مشارکت شهروندان و حمایت های آنان از محیط زیست سبب گردیده است تا این طرح بازخورد خوبی داشته باشد و این روند باید ادامه یابد تا به سطح مطلوبی از مدیریت صحیح پسماند شهری برسیم.

 

در ادامه، مدینه، رئیس شورای اسلامی شهر ساری در سخنانی با اشاره به ضرورت توجه هر چه بیشتر به مسائل زیست محیطی در شهر ساری از مجریان طرح تپش در شهرداری قدردانی نمود و اظهار داشت: بر اساس گزارشاتی که ارائه شده استقبال از این طرح رو به افزایش است؛ لذا برای بالابردن مشارکت عمومی شهروندان باید از طرح های تشویقی استفاده کرد.

 

وی همچنین خواستار اتخاد تدابیری برای ارائه گزارش های عملکرد سازمان مدیریت پسماند در خصوص طرح تپش به صورت سالانه به شورا و شهرداری شد.

 

همچنین، قاسم قاسمی نماینده شورای اسلامی شهر ساری در سازمان مدیریت پسماند نیز با تأکید بر ضرورت و اهمیت تداوم مجدانه طرح زباله از مبداء از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اذعان داشت: اگر امروز کمبود آب و خشکسالی گریبان ما را گرفته است شک نداشته باشید که در سالهای نه چندان دور مشکلات زیست محیطی جایگزین آن خواهد شد لذا باید در این زمینه نهایت همت را به کار گرفت.

 

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه برنامه های متنوعی از سوی سازمان مدیریت پسماند آغاز شده است، تأکید کرد: شهرداری و شورا برای به سرانجام رساندن این کارها باید به صورت ویژه از این سازمان که صد در صد خدماتی است، حمایت کنند.

 

در پایان، مدیر طرح تپش تعداد کلبه های فعال تپش در شهر ساری را 52 عدد اعلام کرد و افزود: نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره کرد این است که میزان زباله های خشک دریافتی کلبه ها از 3 تن در ماه به 4 تن و 300 کیلوگرم در روز رسیده که این مسئله سازمان را برای ادامه طرح امیدوار می کند.

 

وی همچنین از برگزاری چند جلسه با سازمان های مردم نهاد برای افزایش مشارکت شهروندان در طرح تپش خبر داد و خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت پسماند به تنهایی قادر به تحقق اهدافی که مجموعه مدیریت شهری از طرح تفکیک پسماند شهر تعیین نموده اند نبوده و ضرورت دارد در این مسیر یک بسیج عمومی شکل بگیرد که استفاده از ظرفیت سازمان های مردم‌نهاد می تواند نقش بسزایی در تحقق اهداف ایفا نماید.   

 

شایان ذکر است، در انتهای این مراسم علاوه بر قدردانی از مشترکان فعال طرح تپش، از پرسنل کوشا و مؤثر در اجرای این طرح نیز تقدیر بعمل آمد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید