در نشست شهردار منطقه سه با معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان مطرح گردید:

فرهنگ سازی و آموزش شهروندی/ افزایش آگاهی و مشارکت اجتماعی

کد خبر : 67061 مرداد 1397اخبار 0
شهردار منطقه ساری هدف از تشکیل این نشست ها را شناسایی و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل موجود در مجموعه شهرداری دانست و گفت: ایجاد تعامل و مشارکت شهروندی به همراه افزایش آگاهی از جمله اقداماتی است که باید در حوزه فرهنگی منطقه در دستور کار قرار گیرد
فرهنگ سازی و آموزش شهروندی/ افزایش آگاهی و مشارکت اجتماعی

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه، نشست مشترک جابر ملکی شهردار این منطقه با محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری و مسئولین مربوطه در راستای توسعه ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان منطقه سه شهری برگزار گردید.

 

در ابتدای این نشست ، ملکی ضمن خیر مقدم به معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاران، به اقدامات فرهنگی انجام شده در منطقه سه اشاره نموده و اظهار داشت: تقویت بیش از پیش امور فرهنگی مهمترین اولویت‌ منطقه در بحث اجتماعی و شهروندی می باشد، که نیازهای عمده مردم منطقه علاوه بر پروژه های عمرانی، خدمات فرهنگی است و شهرداری منطقه در این زمینه دقت فراوان نموده و امیدواریم برنامه‌های فرهنگی پیش‌رو تامین کننده بخش عمده نیازهای موجود باشد.

 

وی  هدف از تشکیل این نشست ها را شناسایی و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل موجود در مجموعه شهرداری دانست و افزود: ایجاد تعامل و مشارکت شهروندی به همراه افزایش آگاهی از جمله اقداماتی است که باید در حوزه فرهنگی منطقه در دستور کار قرار گیرد.

 

شهردار منطقه سه ،  پیشرفت پروژه های عمرانی را حاصل از فرهنگ سازی و آگاه سازی شهروندان و ارائه درست خدمات عنوان کرد و گفت: بسیاری از پروژه های عمرانی که اجرا می گردد بدلیل عدم فرهنگ سازی و آموزش شهروندی است و بابرنامه ریزی و ایجاد فرآیندهای پایدار می توان بسیاری از هزینه ها را صرف پروژه های عمرانی که نیاز مبرم شهری می باشد، انجام داد.

 

این مسئول بر لزوم همدلی و همکاری سراهای تداوم در راستای نیازسنجی، برگزاری دوره های آموزش شهروندی برای همکاران منطقه مهم و تاثیر گذار دانست و بیان کرد: یکی از ظرفیت های مهم در جذب گردشگر و توریسم پروژه فاز دوم بوستان ملل می باشد که در راستای شناخت و ظرفیت های این پروژه در بحث گردشگری و ایجاد شغل، اطلاع رسانی و  فرهنگ سازی گردد.

 

درادامه این نشست ، محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری، ضمن قدردانی از میزبانی این نشست و مجموعه اقدامات انجام شده در راستای رفاه حال شهروندان در منطقه سه شهری ، ابراز خرسندی کرد و گفت: تمام اقدامات و پروژه ها باید با توجه به فرهنگ و هویت بومی منطقه با پیوست های فرهنگی صورت پذیرد تا فضایی توام با آرامش و نشاط را برای شهروندان به ارمغان آوریم.

 

 

 

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها، نخستین اقدام شهرداری ساری برای افزایش سطح دسترسی شهروندان می باشد، افزود: تشکیل سرای تداوم در مناطق در راستای آنالیز آسیب های اجتماعی، پاسخ به نياز شهروندان در زمينه هاي مختلف فرهنگی، اجتماعی  و آموزش مهارت هاي شهروندی در جهت افزایش آگاهی و دانش شهروندان تاسیس گردیده اند.

 

محبوب  راه اندازی میز خدمت را در راستای تکریم ارباب رجوع  و در جهت سیاست های مدیریت شهری  با هدف ارائه خدمات بهنگام و ارتقای فرهنگ شهروندی دانست و ادامه داد: امیدواریم با مجموعه برنامه هایی که در سطح فرهنگی اجتماعی برای شهروندان داریم، بتوانیم سطح مشارکت شهروندان و توجه آنان به مبانی مدیریت شهری را ارتقا بخشیم.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری  اهمیت برنامه ریزی و اقدامات موثر در حوزه های فرهنگی با رویکرد شهروندی را مورد توجه قرار داد  و اظهار داشت: برخورداری شهروندان از نشاط اجتماعی به همراه آموزش شهروندی گامی موثر در راستای بهبود و افزایش سلامت اجتماعی جامعه و خانواده می باشد و نقش موثری در افزایش مشارکت و تعاملات اجتماعی دارد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید